Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Chrobry mocniejszy w końcówkach, 3 punkty zostały w Głogowie

I liga M: Chrobry mocniejszy w końcówkach, 3 punkty zostały w Głogowie

Spory niedosyt mogą odczuwać siatkarze Olimpii Sulęcin, którzy w Głogowie nie ugrali nawet seta. Jednak dwie końcówki przegrali po walce na przewagi. Dało w nich o sobie znać doświadczenie gospodarzy, którzy w ten sposób zapisali drugie zwycięstwo w tym sezonie na swoim koncie.

W mecz lepiej weszli sulęcinianie, którzy po błędnym ataku Stanisława Wawrzyńczyka wyszli na prowadzenie (7:5). W kolejnych minutach udanymi kontrami popisywali się Grzegorz Turek i Maciej Krysiak, a Olimpia powiększała przewagę (12:8). Sygnał do walki gospodarzom dał Bartosz Janeczek, a po asie serwisowym Huberta Węgrzyna wrócili oni do gry. W kolejnych minutach Janeczek z Turkiem wymieniali się ciosami, a wynik oscylował wokół remisu. W końcówce ważną akcję skończył Wawrzyńczyk, dzięki czemu Chrobry wygrywał 24:22, ale przyjezdni doprowadzili do walki na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachował Janeczek, który przechylił szalę zwycięstwa w premierowej odsłonie na stronę głogowian (28:26).

W pierwszej fazie drugiego seta obie drużyny szły łeb w łeb. Wprawdzie Wawrzyńczyk dał niewielką przewagę gospodarzom, lecz as serwisowy Bartosza Zrajkowskiego sprawił, że Olimpia wróciła do gry (10:10). Dopiero przy zagrywce Marcina Ociepskiego gospodarze przejęli inicjatywę na boisku. Po ataku Janeczka prowadzili już 16:12, ale podali rękę rywalom, popełniając błędy w ataku, a po bloku Artura Błażeja na tablicy wyników pojawił się remis (20:20). Ponownie o losach seta musiała zadecydować walka na przewagi. W niej obie drużyny miały swoje okazje, ale ponownie lepiej spisali się podopieczni Dominika Walencieja, którym duet Wawrzyńczyk/Janeczek dał zwycięstwo 36:34.

Początek trzeciej partii należał do Węgrzyna, który dał prowadzenie głogowianom (3:0). Chwilę później punktował duet Wawrzyńczyk/Janeczek, a sulęcinianom najwyraźniej siedziały w głowie przegrane końcówki poprzednich setów. Do walki próbował ich poderwać Tomasz Polczyk, ale to Chrobry dyktował warunki gry (12:7). Mógł liczyć na błędy przeciwników, a dwa asy serwisowe Ociepskiego przybliżały go do wygranej (18:8). Olimpia nie miała już argumentów, a pojedyncze akcje Patryka Cichosza-Dzygi czy Turka na nic jej się zdały. Ostatecznie po popsutej zagrywce Michała Wójcika beniaminek zwyciężył 25:14.

MVP: Krzysztof Antosik

Chrobry Głogów – Olimpia Sulęcin 3:0
(28:26, 36:34, 25:14)

Chrobry: Antosik, Janeczek (29), Biegun, Wawrzyńczyk (17), Polański (3), Węgrzyn (14), Januszewski (libero) oraz Ociepski (10), Rykała (1), Kucharski, Błądziński, Troczyński i Kałkowski (libero)
Olimpia: Zrajkowski (2), Turek (14), Krysiak (10), Wójcik (5), Szymański (6), Cichosz-Dzyga (7), Pogłodziński (libero) oraz Nawrot, Błażej (2), Lipiński (1), Godlewski, Polczyk (2) i Sawerwain (libero)