Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bydgoszczanie o krok bliżej trzeciego miejsca

I liga M: Bydgoszczanie o krok bliżej trzeciego miejsca

W cieniu walki o awans do PlusLigi na zapleczu ekstraklasy rozpoczęła się rywalizacja o brązowy medal. Krok w kierunku najniższego stopnia podium TAURON 1. Ligi w sezonie 2021/2022 zrobili siatkarze BKS-u Visły Proline Bydgoszcz. W pierwszym meczu o brązowy medal pokonali Polski Cukier Avię Świdnik bez straty seta.

Początek meczu był wyrównany, ale przy zagrywce Wojciecha Kaźmierczaka do głosu zaczęli dochodzić bydgoszczanie. Po udanej kontrze Kamila Gutkowskiego odskoczyli oni już od rywali na 9:5. Jednak asy serwisowe Łukasza Walawendera i Przemysława Tomy pozwoliły Avii odrobić część strat. Po błędzie w ataku Damiana Wierzbickiego zdołała ona wrócić do gry (16:16), lecz nie zdołała przełamać gospodarzy. Po pomyłce w ataku Mateusza Rećko Visła ponownie wróciła na prowadzenie. Skuteczne zbicia dokładał Jan Galabov, a ona była coraz bliżej sukcesu w premierowej odsłonie (21:18). Mimo że Kamil Kosiba dwoił się i troił, aby jeszcze świdniczanie odrobili straty, rywale na to im nie pozwolili. Po popsutej zagrywce Rećko wygrali pierwszego seta 25:22.

W pierwszej fazie drugiej odsłony obie drużyny szły łeb w łeb. Dopiero dzięki blokowi na prowadzenie zaczęła wychodzić Visła (9:7). W ataku kompletnie nie radził sobie Rećko, a po udanej kontrze Wierzbickiego bydgoszczanie odskoczyli już na cztery oczka (12:8). Witold Chwastyniak próbował ratować wynik zmianami, ale przy zagrywce Galabova powiększał się dystans dzielący oba zespoły. Po błędzie w ataku Konrada Machowicza gospodarze w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia (20:10). W końcówce bydgoszczanie raz po raz blokowali rywali, a pojedyncze udane zagrania Kosiby czy Łukasza Kalinowskiego nie poderwały świdniczan do walki. Popsuta zagrywka Kosiby zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:13).

W trzecim secie przebudzili się goście, którzy za sprawą Rafała Obermelera zaczęli budować sobie przewagę (6:4). Wykorzystywali większą liczbę błędów rywali, a ich przewaga z akcji na akcję robiła się coraz większa. Po kontrze Obermelera wygrywali już 14:10. Do walki bydgoszczan poderwał Wierzbicki, a po asie serwisowym Mariusza Marcyniaka Visła wróciła do gry. W kluczowym momencie przypomniała sobie o bloku, który pozwolił jej wyjść na prowadzenie (20:18). W końcówce ważne akcje kończyli Gutkowski i Wierzbicki, a Avia nie znalazła już sposobu na przełamanie rywali. Po ataku bydgoskiego atakującego Visła triumfowała 25:22.

MVP: Kamil Gutkowski

BKS Visła Proline Bydgoszcz – Polski Cukier Avia Świdnik 3:0
(25:22, 25:13, 25:22)

Stan rywalizacji do 3 zwycięstw: 1:0 dla BKS-u

Visła: Masny, Wierzbicki (16), Marcyniak (9), Kaźmierczak (8), Galabov (12), Gutkowski (10), Bonisławski (libero) oraz Owczarz, Radziwon i Narkowicz
Avia: Walawender (2), Rećko (4), Urbanowicz (7), Kosiba (8), Toma (6), Obermeler (7), Kuś (libero) oraz Guz (libero), Kalinowski (2), Durski i Machowicz(1)