Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bydgoszczanie bliżej brązowego medalu

I liga M: Bydgoszczanie bliżej brązowego medalu

fot. Piotr Sumara - PLS

Siatkarze BKS-u Visła Bydgoszcz zrobili drugi krok ku zajęciu trzeciego miejsca na koniec sezonu 2020/2021. W trzecim pojedynku o brązowy medal TAURON 1. ligi rozbili we własnej hali wrocławską Gwardię 3:0 i w rywalizacji, która toczy się to trzech zwycięstw prowadzą już 2-1. Kolejne starcie zostanie rozegrane w niedzielę na Dolnym Śląsku.

Od początku meczu do ataku ruszyli bydgoszczanie, którzy zagrywką odrzucili rywali od siatki. Udane kontry Jana Galabova i Jewgienija Karpińskiego sprawiły, że Visła szybko zaczęła sobie budować przewagę. Po szczelnym bloku wygrywała już 10:5, a Mark Lebedew poprosił o czas. Nie przyniósł on jednak efektu, bo gospodarze wciąż dyktowali warunki gry. Udana akcja na środku Janusza Gałązki dała im już prowadzenie 14:8. Pojedyncze skuteczne zagrania Damiana Wierzbickiego i Mateusza Siwickiego nie poderwały wrocławian do walki. Popełniali oni sporo błędów, a Galabov prowadził zespół znad Brdy do triumfu w premierowej odsłonie. W jej końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a czapa Gałązki przypieczętowała pewną wygraną gospodarzy (25:18).W drugiej partii podopieczni Marcina Ogonowskiego nie zamierzali zwalniać tempa. Szczelny blok pozwolił im odskoczyć od rywali na trzy oczka (5:2). W kolejnych minutach dobrze w ataku spisywali się Galabov i Patryk Łaba, a po drugiej stronie siatki brakowało lidera. Kłopoty w przyjęciu miał Jeffrey Menzel, a po asie serwisowym Mateusza Kowalskiego Visła wygrywała już 13:7. Mogła liczyć na błędy rywali, a w jej szeregach punktował Galabov. Trener gości dokonał aż trzech zmian w składzie, ale nie odmieniły one obrazu gry po stronie Gwardii. Popełniała ona mnóstwo błędów na zagrywce, a pojedyncze udane zagrania Krzysztofa Gibka i Wierzbickiego to było za mało, aby mogła włączyć się do gry. W końcówce skuteczni byli bydgoscy skrzydłowi, a pomyłka w polu serwisowym Tytusa Nowika dała zwycięstwo Viśle (25:19).

W trzecim secie poszła ona za ciosem. Dzięki asom serwisowym Karpińskiego i Galabova szybko wypracowała sobie pięciopunktowe prowadzenie (8:3). Tym razem jednak wrocławianie zerwali się do walki, a po szczelnym bloku zbliżyli się do przeciwników na 8:9. Na więcej nie było ich stać, a przy zagrywce Michala Masnego gospodarze wrócili do wysokiej przewagi. Po czapie na Wierzbickim wygrywali już 14:8. Z każdą kolejną akcją powiększali prowadzenie. Na skrzydłach skutecznie prezentowali się Łaba i Patryk Strzeżek, a z wrocławian uszło powietrze. W końcówce Visła dzieliła i rządziła na boisku. Dołożyła jeszcze trzy szczelne bloki, a wrocławianie nie mieli już nic do powiedzenia. Ostatecznie przegrali 13:25, a szansy na odwrócenie losów rywalizacji będą musieli szukać u siebie.

MVP: Jan Galabov

BKS Visła Bydgoszcz – eWinner Gwardia Wrocław 3:0
(25:18, 25:19, 25:13)

stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Visły

Składy zespołów:
Visła: Masny, Karpiński (9), Galabov (20), Łaba (12), Gałązka (6), Kowalski (5), Bonisławski (libero) oraz Kosiba, Strzeżek (1) i Kaźmierczak
Gwardia: Biernat (1), Wierzbicki (11), Olczyk (1), Siwicki (4), Menzel (3), Lubaczewski (3), Mihułka (libero) oraz Matula, Nowik (2), Gibek (3) i Szymeczko

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę