Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bielszczanie wygrali pierwszy mecz ćwierćfinałowy

I liga M: Bielszczanie wygrali pierwszy mecz ćwierćfinałowy

W pierwszym meczu fazy play-off lider po fazie zasadniczej wywiązał się z roli faworyta. Choć legionistom nie można było odmówić woli walki, nie udało im się ugrać nawet seta w Bielsku-Białej. Najbliższej przedłużenia meczu warszawianie byli w trzeciej partii, jednak po walce na przewagi ostatnie słowo należało do Tomasza Piotrowskiego, który został wybrany MVP. Drugi mecz ćwierćfinałowy pomiędzy BBTS-em Bielsko-Biała a Legią Warszawa zaplanowano na 13 kwietnia w Warszawie.

Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, po kontrataku Tomasza Piotrowskiego prowadzili 5:1. Warszawianie szybko rzucili się do odrabiania strat, gdy asa dołożył Bartosz Stępień, Legia złapała kontakt punktowy (6:5). Raz za razem mocno atakował Arkadiusz Żakieta. Błędy gości i udany kontratak Bartosza Pietruczuka pozwoliły BBTS-owi odbudować przewagę. Dopiero po przerwie dla trenera Mielnika Piotrowski zaserwował w siatkę (14:11). Warszawianie nie przestawali walczyć, ale wciąż na prowadzeniu pozostawali bielszczanie. W kolejnych akcjach skutecznie atakował Jake Hanes. Siatkarze obu drużyn nie ustrzegli się błędów w polu zagrywki, w końcówce cztery z rzędu kończyły się pomyłkami (20:16). Po kolejnym kontrataku Hanesa jeszcze jedną przerwę wykorzystał warszawski szkoleniowiec (18:23). Atak z lewego skrzydła Pietruczuka dał kolejne piłki setowe BBTS-owi (24:19). Decydujący punkt zdobył blokiem Adrian Hunek.

Drugi set rozpoczął się od walki punkt za punkt, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Po obu stronach siatki nie brakowało błędów (6:5, 6:7). Chociaż za sprawą pomyłek legionistów BBTS wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, nie był w stanie go powiększyć. Coraz pewniej punktował Karol Rawiak (13:12). Gdy pojedynczym blokiem Hunka zatrzymany został Abramowicz, interweniował trener Legii (13:16). Seria przy zagrywkach Pietruczuka trwała, przy stanie 18:13 w warszawskim zespole nastąpiła podwójna zmiana. Dopiero błąd zagrywającego pozwolił przyjezdnym zrobić przejście (14:19). W dalszej fazie seta obie drużyny celne ataki przeplatały z pomyłkami. Pojedyncze ataki Bartosza Gomułki na niewiele się zdały. Ostatnie punkty w tym secie padły po dwóch asach Piotrowskiego.

W drugim secie po bloku na Hanesie Legia prowadziła 6:4, ale po skutecznym ataku Pietruczuka i bloku na Żakiecie wynik wyrównał się (6:6). W dalszej fazie seta wynik oscylował wokół remisu. Nie brakowało mocnych ataków i dobrze ustawionych bloków (11:12). Siatkarze często wpadali w siatkę, gdy ten błąd podczas kiwki popełnił Piotrowski, Legia odskoczyła na 16:14. Warszawianie nie zdołali pójść za ciosem, po autowej zagrywce Bobrowskiego wynik ponownie się wyrównał (18:18). Podwójny blok na Żakiecie pozwolił BBTS-owi wyjść na prowadzenie 19:18, szybko interweniował trener Mielnik. Po przerwie asa dołożył jeszcze Piotrowski. Punktowa zagrywka Wojciecha Sieka dała BBTS-owi 22 punkt, drugą przerwę wykorzystał Mateusz Mielnik. W kolejnej akcji mocno zaatakował Bartosz Stępień, a następnie zablokowany został Pietruczuk (22:21). As Bartosza Stępnia skłonił trenera Brokkinga do poproszenia o czas (22:22). Atak po bloku w aut Pietruczuka dał piłki meczowe BBTS-owi, ale po ataku Żakiety Legia doprowadziła do walki na przewagi (24:24). Obie drużyny miały swoje szanse, ale ostatnie słowo należało do Piotrowskiego.

MVP: Tomasz Piotrowski

BBTS Bielsko-Biała – Legia Warszawa 3:0
(25:21, 25:17, 28:26)

stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1:0 dla BBTS-u

BBTS: Macionczyk (1), Siek (7), Pietruczuk (12), Hunek (8), Piotrowski (14), Hanes (10), Fijałek (libero) oraz Ledwoń (libero), Gil i Gryc
Legia: Akala (6), Rawiak (6), Stępień M. (3), Żakieta (11), Abramowicz (6), Stępień B. (7), Tomczak (libero) oraz Sumara (libero), Bobrowski, Szewczyk i Gomułka (2)