Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bielszczanie wygrali pierwszy mecz ćwierćfinałowy

I liga M: Bielszczanie wygrali pierwszy mecz ćwierćfinałowy

fot. Klaudia Piwowarczyk

W pierwszym meczu fazy play-off lider po fazie zasadniczej wywiązał się z roli faworyta. Choć legionistom nie można było odmówić woli walki, nie udało im się ugrać nawet seta w Bielsku-Białej. Najbliższej przedłużenia meczu warszawianie byli w trzeciej partii, jednak po walce na przewagi ostatnie słowo należało do Tomasza Piotrowskiego, który został wybrany MVP. Drugi mecz ćwierćfinałowy pomiędzy BBTS-em Bielsko-Biała a Legią Warszawa zaplanowano na 13 kwietnia w Warszawie.

Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, po kontrataku Tomasza Piotrowskiego prowadzili 5:1. Warszawianie szybko rzucili się do odrabiania strat, gdy asa dołożył Bartosz Stępień, Legia złapała kontakt punktowy (6:5). Raz za razem mocno atakował Arkadiusz Żakieta. Błędy gości i udany kontratak Bartosza Pietruczuka pozwoliły BBTS-owi odbudować przewagę. Dopiero po przerwie dla trenera Mielnika Piotrowski zaserwował w siatkę (14:11). Warszawianie nie przestawali walczyć, ale wciąż na prowadzeniu pozostawali bielszczanie. W kolejnych akcjach skutecznie atakował Jake Hanes. Siatkarze obu drużyn nie ustrzegli się błędów w polu zagrywki, w końcówce cztery z rzędu kończyły się pomyłkami (20:16). Po kolejnym kontrataku Hanesa jeszcze jedną przerwę wykorzystał warszawski szkoleniowiec (18:23). Atak z lewego skrzydła Pietruczuka dał kolejne piłki setowe BBTS-owi (24:19). Decydujący punkt zdobył blokiem Adrian Hunek.Drugi set rozpoczął się od walki punkt za punkt, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Po obu stronach siatki nie brakowało błędów (6:5, 6:7). Chociaż za sprawą pomyłek legionistów BBTS wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, nie był w stanie go powiększyć. Coraz pewniej punktował Karol Rawiak (13:12). Gdy pojedynczym blokiem Hunka zatrzymany został Abramowicz, interweniował trener Legii (13:16). Seria przy zagrywkach Pietruczuka trwała, przy stanie 18:13 w warszawskim zespole nastąpiła podwójna zmiana. Dopiero błąd zagrywającego pozwolił przyjezdnym zrobić przejście (14:19). W dalszej fazie seta obie drużyny celne ataki przeplatały z pomyłkami. Pojedyncze ataki Bartosza Gomułki na niewiele się zdały. Ostatnie punkty w tym secie padły po dwóch asach Piotrowskiego.

W drugim secie po bloku na Hanesie Legia prowadziła 6:4, ale po skutecznym ataku Pietruczuka i bloku na Żakiecie wynik wyrównał się (6:6). W dalszej fazie seta wynik oscylował wokół remisu. Nie brakowało mocnych ataków i dobrze ustawionych bloków (11:12). Siatkarze często wpadali w siatkę, gdy ten błąd podczas kiwki popełnił Piotrowski, Legia odskoczyła na 16:14. Warszawianie nie zdołali pójść za ciosem, po autowej zagrywce Bobrowskiego wynik ponownie się wyrównał (18:18). Podwójny blok na Żakiecie pozwolił BBTS-owi wyjść na prowadzenie 19:18, szybko interweniował trener Mielnik. Po przerwie asa dołożył jeszcze Piotrowski. Punktowa zagrywka Wojciecha Sieka dała BBTS-owi 22 punkt, drugą przerwę wykorzystał Mateusz Mielnik. W kolejnej akcji mocno zaatakował Bartosz Stępień, a następnie zablokowany został Pietruczuk (22:21). As Bartosza Stępnia skłonił trenera Brokkinga do poproszenia o czas (22:22). Atak po bloku w aut Pietruczuka dał piłki meczowe BBTS-owi, ale po ataku Żakiety Legia doprowadziła do walki na przewagi (24:24). Obie drużyny miały swoje szanse, ale ostatnie słowo należało do Piotrowskiego.

MVP: Tomasz Piotrowski

BBTS Bielsko-Biała – Legia Warszawa 3:0
(25:21, 25:17, 28:26)

stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1:0 dla BBTS-u

Składy zespołów:
BBTS: Macionczyk (1), Siek (7), Pietruczuk (12), Hunek (8), Piotrowski (14), Hanes (10), Fijałek (libero) oraz Ledwoń (libero), Gil i Gryc
Legia: Akala (6), Rawiak (6), Stępień M. (3), Żakieta (11), Abramowicz (6), Stępień B. (7), Tomczak (libero) oraz Sumara (libero), Bobrowski, Szewczyk i Gomułka (2)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę