Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bezcenna wygrana ZAKSY w Spale

I liga M: Bezcenna wygrana ZAKSY w Spale

Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie odnieśli bezcenną wygraną w Spale, gdzie pokonali miejscowy SMS PZPS 3:0. Kluczowa dla losów meczu była premierowa odsłona, którą goście wygrali po walce na przewagi.

Początek meczu należał do SMS-u PZPS Spała, który po zagrywce Kacpra Ratajewskiego i po zbiciach Piotra Śliwki uciekł przeciwnikom na 8:2. Z biegiem czasu ci jednak zaczęli odrabiać straty. Asem serwisowym popisał się Krzysztof Zapłacki, a po dwóch kontrach Grzegorza Wójtowicza ZAKSA zbliżyła się do rywali na 11:14, na więcej jednak nie było jej stać. Udaną zagrywką odpowiedział Mateusz Kufka, a po akcji Kamila Szymendery podopieczni Michała Bąkiewicza wciąż trzymali przeciwników na dystans (20:17). Jednak przy serwisie Zapłackiego stracili przewagę. Strzelczanie wyszli nawet na prowadzenie 24:22, ale zbicie Śliwki doprowadziło do batalii na przewagi. W niej blok Dominika Kramczyńskiego przechylił szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych (27:25).

W drugim secie ZAKSA poszła za ciosem. Duet Krystian Walczak/Wójtowicz dał jej prowadzenie 6:3. Gospodarze zaczęli się gubić. W ich szeregach brakowało lidera, a liczne błędy popełniane w ataku i zagrywce podcinały im skrzydła. Po drugiej stronie siatki punktował Walczak, a po dwóch kontrach Kramczyńskiego goście prowadzili już 16:8. Krótkotrwałe zrywy i pojedyncze oczka Śliwki czy Majchrzaka to było za mało, aby spalska młodzież się odbudowała. Wciąż bowiem popełniała błędy, a przyjezdni kontrolowali boiskowe wydarzenia. W końcówce stracili trochę przewagę, ale i tak po zbiciu Walczaka pewnie triumfowali w tej części spotkania (25:17).

W trzeciego seta lepiej weszli podopieczni Michała Bąkiewicza, którzy po akcjach Szymendery objęli prowadzenie 9:5. Zaczęli jednak nadziewać się na blok rywali, a po pomyłce w ataku Ratajewskiego strzelczanie wrócili do gry (11:11). W kolejnych minutach trwała wymiana ciosów, ale to spalska młodzież pękła jako pierwsza. Po jej błędzie ZAKSA zaczęła budować sobie przewagę (19:17). Świetnie w ataku radził sobie Zapłacki, a SMS-owi brakowało zawodnika, który poderwałby go do walki. W końcówce gospodarze kompletnie się pogubili, a Markus Kosian przypieczętował wygraną przyjezdnych (25:19).

MVP: Fabian Majcherski

SMS PZPS Spała – ZAKSA Strzelce Opolskie 0:3
(25:27, 17:25, 19:25)

Składy zespołów
SMS: Kubicki, Szymendera (10), Ratajewski (10), Śliwka (8), Kufka (6), Majchrzak (5), Hawryluk (libero) oraz Peryt (1), Olszewski (1), Nowak i Serafin
ZAKSA: Jacznik (6), Walczak (16), Wójtowicz (10), Zapłacki (16), Kramczyński (5), Kosian (5), Majcherski (libero) oraz Kłęk, Szczechowicz