Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bez niespodzianki w Strzelcach Opolskich, pewna wygrana Visły

I liga M: Bez niespodzianki w Strzelcach Opolskich, pewna wygrana Visły

Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie nie sprawili kolejnej niespodzianki we własnej hali. Tym razem w sobotnie popołudnie ulegli Viśle Bydgoszcz 0:3. Najbliżej przedłużenia meczu byli w trzeciej odsłonie, w której roztrwonili czteropunktowe prowadzenie.

Początek meczu był wyrównany, a ZAKSA nie zamierzała oddawać pola faworytom (8:8). Udane zagrania Wiktora Kłęka i Krzysztofa Zapłackiego spowodowały, że zaczęła wysuwać się na prowadzenie (13:9). Wówczas jednak dało o sobie znać doświadczenie Igora Yudina i Damiana Wierzbickiego, którzy poderwali Visłę do walki. Przy zagrywce Damiana Radziwona to ona zaczęła przejmować inicjatywę na boisku (16:14). Gospodarze coraz  bardziej zaczęli się gubić, a udane akcje Wierzbickiego i Jana Galabova powiększały dystans dzielący oba zespoły. W końcówce ZAKSA próbowała jeszcze walczyć, ale premierowa odsłona i tak padła łupem bydgoszczan (25:22).

W drugim secie początkowo obie drużyny szły łeb w łeb, ale Wierzbicki na spółkę z Wojciechem Kaźmierczakiem dał przewagę Viśle (11:8). Po czasie na życzenie Dominika Kwapisiewicza strzelczanie rzucili się do walki. Doprowadzili nawet do remisu po 13, ale to było wszystko, na co było ich stać w tej części spotkania. Nie pomogło im wprowadzenie na parkiet ani Ernesta Kaciczaka, ani zmiana rozgrywających. Im bliżej końca seta, tym zarysowywała się dominacja gości. Ich liderem był Wierzbicki, wspomagał go Galabov, a gospodarze już nie znaleźli argumentów, aby cokolwiek wskórać. W efekcie tą część meczu przegrali 20:25.

W trzeciej odsłonie początkowo walka toczyła się cios za cios. Jednak dobra gra Kłęka sprawiła, że to ZAKSA zaczęła dyktować warunki gry (9:5). Udane akcje dokładali Dominik Kramczyński i Grzegorz Wójtowicz, a Viśle tym razem trudniej było niwelować straty. Uczyniła to dopiero w środkowej fazie seta, a duża w tym zasługa duetu Yudin/Wierzbicki. Od stanu 18:18 toczyła się wyrównana batalia, ale w końcówce dało o sobie znać większe doświadczenie podopiecznych Marcina Ogonowskiego, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:23).

ZAKSA Strzelce Opolskie – Visła Proline Bydgoszcz 0:3
(22:25, 20:25, 23:25)

ZAKSA: Jacznik, Kłęk (18), Zapłacki (2), Wójtowicz (9), Kramczyński (9), Kosian (8), Gawron (libero) oraz Majcherski (libero), Szczechowicz i Kaciczak (6)
Visła: Masny (2), Wierzbicki (16), Yudin (12), Galabov (12), Radziwon (1), Kaźmierczak (6), Bonisławski (libero) oraz Owczarz i Narkowicz (1)