Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bez niespodzianki w Częstochowie, SMS bez seta

I liga M: Bez niespodzianki w Częstochowie, SMS bez seta

Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa umocnili się na prowadzeniu w tabeli I ligi siatkarzy, a wszystko dzięki wygranej z SMS-em PZPS Spała. Spalska młodzież nie nawiązała zbyt wyrównanej walki z faworytami, przegrywając w Częstochowie w trzech krótkich setach.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po bloku Artura Sługockiego odskoczyli od rywali na 6:3. Udaną kontrę dołożył Mateusz Borkowski, a przewaga Norwida robiła się coraz większa (10:6). Kolejne oczka zdobywał on przy serwisie Beau Grahama i wydawało się, że będzie kontrolował sytuację (14:8). Jednak spalską młodzież do walki poderwał Igor Rybak, a po dwóch czapach Jakuba Majchrzaka zbliżyła się do rywali na 15:16. Dopiero asy serwisowe Sługockiego i Grahama spowodowały, że częstochowianie odbudowali swoją przewagę (22:19). W końcówce to oni dyktowali warunki gry, a punktowa zagrywka Borkowskiego zakończyła walkę w tej części spotkania (25:20).

Drugi set rozpoczął się od błędów po obu stronach siatki. Gospodarze mylili się w ataku, goście na zagrywce, a wynik oscylował wokół remisu. Po asie serwisowym Bartłomieja Potrykusa SMS próbowała nawet przejąć inicjatywę na boisku, lecz seria zbić Borkowskiego w połączeniu z punktową zagrywką Damiana Koguta spowodowała, że do głosu doszli gospodarze (15:12). Mimo że popełniali więcej błędów, to ataki Koguta i Borkowskiego powiększały ich przewagę (20:15). W końcówce asa serwisowego dołożył Graham, a na środku pokazał się Adam Szewiński. Ostatecznie po błędzie w ataku Rybaka ta część meczu padła łupem częstochowian (25:17).

W pierwszej fazie trzeciej odsłony młodzież ze Spały dotrzymywała kroku rywalom. Dopiero dwie czapy oraz udane kontry duetu Borkowski/Daniel Popiela spowodowały, że w jednym ustawieniu Norwid odjechał przeciwnikom (10:5). Pojedyncze udane odpowiedzi Szymona Pateckiego nie poderwały gości do walki, a po asie serwisowym Sługockiego przewaga faworyta robiła się coraz większa (15:9). Przytrafiło mu się jednak kilka błędów w ataku, przez które SMS zbliżył się na 15:19, ale na więcej nie było go stać. W końcówce na środku przypomniał o sobie Popiela, a ostatnie oczka zdobywali zmiennicy – Tomasz Kryński i Damian Biliński. Ostatecznie Norwid wygrał 25:17, kontynuując serię zwycięstw.

MVP: Mateusz Borkowski

Exact Systems Norwid Częstochowa – SMS PZPS Spała 3:0
(25:20, 25:17, 25:17)

Norwid: Kowalski (1), Borkowski (16), Sługocki (11), Kogut (14), Graham (4), Schmidt (3), Takahashi (libero) oraz Olczyk (libero), Szewiński (2), Popiela (4), Kryński (1), Biliński (1)
SMS: Serafin (2), Serewis (7), Potrykus (7), Majchrzak (4), Przybyłek (1), Rybak (4), Dróżdż (libero) oraz Urbańczyk, Patecki (2), Szperlnalowski, Jańczyk