Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BBTS dopełnił dzieła

I liga M: BBTS dopełnił dzieła

Polski Cukier Avia Świdnik nie zdołała przedłużyć rywalizacji ćwierćfinałowej. W drugim meczu świdniczanie walczyli, ale po trzech setach lepsi okazali się siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała i to oni w półfinale zmierzą się z BKS-em Visłą Bydgoszcz. Podobnie jak w pierwszym meczu, również w Świdniku nagrodę MVP odebrał Oleg Krikun.

Lepiej w mecz weszli goście, po efektownym kontrataku z szóstej strefy Michała Makowskiego BBTS odskoczył na 7:4, a o czas poprosił trener Chwastyniak. W kolejnych akcjach serią celnych zagrywek popisał się Marcin Kurek, a gdy kontratak wykorzystał Mateusz Rećko Avia złapała kontakt punktowy. O czas poprosił trener Brokking (8:9). Po czasie świdnicki przyjmujący zaserwował w siatkę. Problemy ze skończeniem ataku miał Krikun i po jego autowym zagraniu gospodarze prowadzili 11:10. Obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek (14:12). Z czasem skuteczność poprawił Oleg Krikun (15:15). Wynik oscylował wokół remisu. Nie brakowało ciekawych wymian. W końcówce uaktywnił się bielski blok, a drugi czas wykorzystał trener Avii (20:19, 20:21). Serię przy zagrywkach Jarosława Macionczyka przerwał dopiero błąd rozgrywającego (21:24). Po asie Rawiaka grę przerwał jeszcze szkoleniowiec BBTS-u. Zagrywka w siatkę przyjmującego Avii zamknęła seta.

Skuteczne ataki Rawiaka i Rećko dały pierwsze punkty Avii, ale zagrania Wojciecha Sieka i Krikuna szybko wyrównały wynik (2:0, 2:2). Dobrze punktowali świdniccy skrzydłowi i gospodarze szybko odbudowali przewagę (6:3). Świdniczanie ponownie mieli jednak problemy z celnością zagrywek. Mimo starań duetu Makowski/Krikun siatkarze Avii długo pozostawali na prowadzeniu (11:9). Dopiero bloki pozwoliły BBTS-owi doprowadzić do remisu (12:12). Po asie Krikuna pierwszy czas w tej odsłonie wykorzystał trener Chwastyniak (13:14). Z akcji na akcję inicjatywę zaczęli przejmować przyjezdni i po błędzie Avii drugi raz interweniował ich szkoleniowiec (15:18). Witold Chwastyniak zaczął rotować składem. Celny atak i as Bartłomieja Żywno pozwolił zmniejszyć dystans (17:21, 19:21). Po czasie dla trenera Brokkinga skutecznie zaatakował Krikun (19:22). Podwójny blok BBTS-u dał piłki setowe przyjezdnym (20:24), a drugą z nich wykorzystał Bartosz Cedzyński.

W trzeciej odsłonie BBTS poszedł za ciosem i po kontrataku Sieka prowadził 5:2. Avia nie miała zamiaru spuszczać głów i gdy piłka po przyjęciu zagrywki Wiktora Nowaka dotknęła sufitu było już tylko 5:6. W kolejnej akcji skutecznie zaatakował już Tomasz Piotrowski. Coraz pewniej punktował Rafał Obermeler, a po dwóch asach Żywno na tablicy wyników widniał remis (10:10). Serię rywali zakończył atakiem Makowski. Gospodarze mieli problemy z odbiorem zagrywek Macionczyka, mimo czasu dla trenera Chwastyniaka passa gości trwała (10:13, 10:15). Przejście nastąpiło dopiero po ataku Obermelera (11:15). Po kontrataku Makowskiego drugi raz interweniował szkoleniowiec Avii (11:17). Mimo znacznego dystansu punktowego świdniczanie starali się walczyć i po asie Nowaka różnica stopniała do trzech oczek (15:18). W szeregach bielszczan zdarzały się chaotyczne akcje i gdy kontratak wykorzystali gospodarze drugi raz interweniował bielski szkoleniowiec (19:20). Seria przy zagrywkach Łukasza Swodczyka trwała, a zakończył ją dopiero Cedzyński (20:21). Końcówka toczyła się już pod dyktando przyjezdnych. Punkt na wagę zwycięstwa zdobył Makowski.

MVP: Oleg Krikun

Polski Cukier Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała 0:3
(22:25, 21:25, 22:25)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla BBTS
awans do półfinału: BBTS Bielsko-Biała

Avia: Walawender, Kurek (11), Rećko (5), Swodczyk (4), Rawiak (12), Kuś (libero) oraz Bonisławski (libero), Guz, Nowak (3), Sługocki i Żywno (6)
BBTS: Macionczyk (2), Siek (10), Piotrowski (5), Cedzyński (8), Krikun (14), Makowski (9), Marek (libero) oraz Jaglarski (libero), Oniszk, Gryc i Vicentin (1)