Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BBTS dopełnił dzieła

I liga M: BBTS dopełnił dzieła

fot. tauron1liga.pl

Polski Cukier Avia Świdnik nie zdołała przedłużyć rywalizacji ćwierćfinałowej. W drugim meczu świdniczanie walczyli, ale po trzech setach lepsi okazali się siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała i to oni w półfinale zmierzą się z BKS-em Visłą Bydgoszcz. Podobnie jak w pierwszym meczu, również w Świdniku nagrodę MVP odebrał Oleg Krikun.

Lepiej w mecz weszli goście, po efektownym kontrataku z szóstej strefy Michała Makowskiego BBTS odskoczył na 7:4, a o czas poprosił trener Chwastyniak. W kolejnych akcjach serią celnych zagrywek popisał się Marcin Kurek, a gdy kontratak wykorzystał Mateusz Rećko Avia złapała kontakt punktowy. O czas poprosił trener Brokking (8:9). Po czasie świdnicki przyjmujący zaserwował w siatkę. Problemy ze skończeniem ataku miał Krikun i po jego autowym zagraniu gospodarze prowadzili 11:10. Obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek (14:12). Z czasem skuteczność poprawił Oleg Krikun (15:15). Wynik oscylował wokół remisu. Nie brakowało ciekawych wymian. W końcówce uaktywnił się bielski blok, a drugi czas wykorzystał trener Avii (20:19, 20:21). Serię przy zagrywkach Jarosława Macionczyka przerwał dopiero błąd rozgrywającego (21:24). Po asie Rawiaka grę przerwał jeszcze szkoleniowiec BBTS-u. Zagrywka w siatkę przyjmującego Avii zamknęła seta.Skuteczne ataki Rawiaka i Rećko dały pierwsze punkty Avii, ale zagrania Wojciecha Sieka i Krikuna szybko wyrównały wynik (2:0, 2:2). Dobrze punktowali świdniccy skrzydłowi i gospodarze szybko odbudowali przewagę (6:3). Świdniczanie ponownie mieli jednak problemy z celnością zagrywek. Mimo starań duetu Makowski/Krikun siatkarze Avii długo pozostawali na prowadzeniu (11:9). Dopiero bloki pozwoliły BBTS-owi doprowadzić do remisu (12:12). Po asie Krikuna pierwszy czas w tej odsłonie wykorzystał trener Chwastyniak (13:14). Z akcji na akcję inicjatywę zaczęli przejmować przyjezdni i po błędzie Avii drugi raz interweniował ich szkoleniowiec (15:18). Witold Chwastyniak zaczął rotować składem. Celny atak i as Bartłomieja Żywno pozwolił zmniejszyć dystans (17:21, 19:21). Po czasie dla trenera Brokkinga skutecznie zaatakował Krikun (19:22). Podwójny blok BBTS-u dał piłki setowe przyjezdnym (20:24), a drugą z nich wykorzystał Bartosz Cedzyński.

W trzeciej odsłonie BBTS poszedł za ciosem i po kontrataku Sieka prowadził 5:2. Avia nie miała zamiaru spuszczać głów i gdy piłka po przyjęciu zagrywki Wiktora Nowaka dotknęła sufitu było już tylko 5:6. W kolejnej akcji skutecznie zaatakował już Tomasz Piotrowski. Coraz pewniej punktował Rafał Obermeler, a po dwóch asach Żywno na tablicy wyników widniał remis (10:10). Serię rywali zakończył atakiem Makowski. Gospodarze mieli problemy z odbiorem zagrywek Macionczyka, mimo czasu dla trenera Chwastyniaka passa gości trwała (10:13, 10:15). Przejście nastąpiło dopiero po ataku Obermelera (11:15). Po kontrataku Makowskiego drugi raz interweniował szkoleniowiec Avii (11:17). Mimo znacznego dystansu punktowego świdniczanie starali się walczyć i po asie Nowaka różnica stopniała do trzech oczek (15:18). W szeregach bielszczan zdarzały się chaotyczne akcje i gdy kontratak wykorzystali gospodarze drugi raz interweniował bielski szkoleniowiec (19:20). Seria przy zagrywkach Łukasza Swodczyka trwała, a zakończył ją dopiero Cedzyński (20:21). Końcówka toczyła się już pod dyktando przyjezdnych. Punkt na wagę zwycięstwa zdobył Makowski.

MVP: Oleg Krikun

Polski Cukier Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała 0:3
(22:25, 21:25, 22:25)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla BBTS
awans do półfinału: BBTS Bielsko-Biała

Składy zespołów:
Avia: Walawender, Kurek (11), Rećko (5), Swodczyk (4), Rawiak (12), Kuś (libero) oraz Bonisławski (libero), Guz, Nowak (3), Sługocki i Żywno (6)
BBTS: Macionczyk (2), Siek (10), Piotrowski (5), Cedzyński (8), Krikun (14), Makowski (9), Marek (libero) oraz Jaglarski (libero), Oniszk, Gryc i Vicentin (1)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę