Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BAS postawił się i urwał punkt Norwidowi

I liga M: BAS postawił się i urwał punkt Norwidowi

fot. KS Norwid Częstochowa

Siatkarze BAS-u Białystok byli blisko sprawienia niespodzianki, bo we własnej hali w ramach 26. kolejki I ligi prowadzili już 2:1 z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Jednak lider tabeli pozbierał się i zdołał triumfować w tie-breaku.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy szybko odskoczyli od rywali na 6:3, zaczęli jednak popełniać błędy, a skuteczna postawa na siatce pozwoliła Norwidowi odrobić straty (9:9). Po wymianie ciosów to on zaczął przejmować inicjatywę na boisku (18:15). Podopiecznych Krzysztofa Andrzejewskiego stać było jeszcze na jeden zryw, po którym zbliżyli się do rywali na 19:20, ale końcówka należała do częstochowian. W niej uwidoczniła się ich przewaga na siatce, a premierowa odsłona padła ich łupem (25:22).Nie załamało to beniaminka, który drugiego seta również zaczął od prowadzenia (6:3). Na tym nie zamierzał poprzestawać, zwiększając przewagę (10:5). Próbował interweniować Leszek Hudziak, ale gospodarze byli na fali. Punktowali na siatce i na zagrywce, a gra częstochowian sypała się jak domek z kart (16:8). Ich szkoleniowiec zaczął dokonywać licznych zmian, ale nie odmieniły one obrazu tej części spotkania. Rozpędzeni siatkarze BAS-u dzielili w niej i rządzili na boisku, wygrywając 25:14.

W pierwszej fazie trzeciego seta oba zespoły szły łeb w łeb. Z czasem zaczęła się zarysowywać niewielka przewaga faworytów, którzy odskoczyli od rywali na 11:8, ale beniaminek w jednym ustawieniu zniwelował te straty (12:12). Wówczas Norwidowi przytrafiła się czarna seria, w której stracił dziewięć punktów z rzędu, a każda wygrana akcja nakręcała gospodarzy (21:12). W końcówce nie roztrwonili tak dużej przewagi, a ta część meczu pewnie padła ich łupem 25:14.

To podrażniło gości, którzy czwartego seta zaczęli od prowadzenia 5:1. BAS próbował odrabiać straty, ale tym razem zdobywanie punktów przychodziło mu z większym trudem. Częstochowianie grali skuteczniej, ograniczyli też liczbę błędów, dzięki czemu prowadzili 12:6. W kolejnych minutach kontrolowali sytuację na boisku. Białostoczanie zbliżyli się jeszcze do nich na 18:20, ale liderzy I ligi nie zmarnowali szansy na doprowadzenie do tie-breaka (25:20).

Tego zaczęli znakomicie, bo od prowadzenia 4:0. Pojedyncze udane odpowiedzi w wykonaniu gospodarzy nie pozwalały im wrócić do walki, a Norwid kontrolował wynik. BAS zbliżył się jeszcze na 10:11, ale w końcówce dało o sobie znać doświadczenie przyjezdnych, którzy triumfowali 15:13, wywożąc dwa cenne punkty do Częstochowy.

MVP: Damian Kogut

BAS Białystok – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3
(22:25, 25:14, 25:14, 20:25, 13:15)

 Składy zespołów:
BAS: Witkoś, Goss, Kacperkiewicz, Naliwajko, Turski, Shmat, Ostaszewski (libero) oraz Wójcik
Norwid: Kowalski, Borkowski, Kogut, Gibek, Popiela, Graham, Takahashi (libero) oraz Biliński, Sobański, Sługocki, Schmidt

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę