Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BAS nie dał rady Olimpii

I liga M: BAS nie dał rady Olimpii

Po raz pierwszy od początku października Olimpia Sulęcin wygrała wyjazdowe spotkanie. Sulęcinianie w trzech setach pokonali swojego sąsiada w tabeli – BAS Białystok. Nagrodę MVP odebrał Seweryn Lipiński.

Początek spotkania układał się po myśli gospodarzy. Podopieczni trenera Andrzejewskiego szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywali (11:7). W kolejnych akcjach trwała gra punkt za punkt. Sulęcinianie dobrze grali w obronie, ale mieli problem z przełożeniem tego na punkty w kontrataku. Przy stanie 17:14 interweniował trener Chajec. Dystans wciąż utrzymywał się, dlatego ponownie o czas poprosił szkoleniowiec Olimpii (21:17). Dopiero po tej przerwie goście doszli do głosu, mimo czasu dla trenera Andrzejewskiego seria sulęcinian trwała, aż doprowadzili do remisu (21:21). Kolejne akcje to zacięta walka punkt za punkt. Obie ekipy nie odpuszczały, sulęcinianie doprowadzili do gry na przewagi. Obie drużyny miały swoje szanse, ale ostatnie słowo należało do gości.

Chociaż początek drugiej odsłony należał do Olimpii, gospodarze szybko odwrócili wynik (2:4, 5:4). Białostoczanie zaczęli przejmować inicjatywę i odskoczyli na kilka punktów. Przy stanie 13:9 o czas poprosił Łukasz Chajec. W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie zmieniała się, wciąż wyraźną przewagę utrzymywali siatkarze z Białegostoku (19:14). W końcówce sulęcinianie ponownie zaliczyli serię. Passa przy zagrywkach Filipa Frankowskiego trwała, aż goście nie wyszli na prowadzenie 20:19. Dopiero po drugim czasie na życzenie szkoleniowca BAS-u jego podopieczni wyszli z niewygodnego ustawienia. W decydującym momencie sulęcinianie zdobyli trzy punkty z rzędu i dopisali kolejnego seta do swojego konta.

Od pierwszych akcji trzeciej partii goście starali się utrzymywać inicjatywę. Pojedyncze zagrania Macieja Naliwajko nie wystarczały, by BAS pozostawał w kontakcie punktowym z rywalem. Pod siatką nie brakowało emocji, po jednej z akcji czerwoną kartką ukarany został Karol Rawiak (8:13). Mimo roszad w składzie i kolejnych interwencji szkoleniowca gospodarze nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali (10:19). Do końca to sulęcinianie dyktowali warunki i to oni cieszyli się ze zwycięstwa bez straty seta.

MVP: Seweryn Lipiński

BAS Białystok – Olimpia Sulęcin 0:3
(27:29, 22:25, 15:25)

BAS: Rawiak (7), Goss (12), Wójcik (8), Witkoś (2), Naliwajko (7), Szmat (8), Ostaszewski (libero) oraz Micewicz (libero), Janikowski i Walczak (4)
Olimpia: Frankowski (10), Lipiński (12), Grzegorczyk, Prokopczuk (4), Turek (19), Michalak (10), Sobczak (libero) oraz Sawerwain (libero), Subotić (1), Koliński i Leitermeier (2)