Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia Świdnik zdemolowała ZAKSĘ

I liga M: Avia Świdnik zdemolowała ZAKSĘ

W zaległym meczu 22. kolejki TAURON 1. Ligi siatkarze Polskiego Cukru Avia Świdnik pewnie pokonali drużynę ZAKSY Strzelce Opolskie 3:0. Był to bardzo udany rewanż świdniczan za niespodziewaną porażkę 0:3 w pierwszej rundzie rozgrywek. MVP spotkania został wybrany atakujący gospodarzy Mateusz Rećko.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia świdniczan 4:1. W kolejnych akcjach goście doprowadzili jednak szybko do wyrównania i na tablicy pojawił się wynik 5:5. Po krótkim okresie wyrównanej gry, gdy w polu zagrywki gospodarzy pojawił się Jakub Guz, ich przewaga wzrosła do czterech punktów. Wzięty przez trenera strzelczan Rolanda Dembończyka czas na niewiele się zdał. Zawodnicy Avii systematycznie zwiększali przewagę. Efektowny blok Mateusza Rećko na Filipie Grygielu dający dwudziesty punkt sprawił, że świdniczanie odskoczyli już na osiem oczek, odbierając przyjezdnym ochotę do walki tym w secie. Podsumowaniem postawy zawodników ZAKSY w tej partii był  błąd w zagrywce Krzysztofa Zapłackiego, dający miejscowym zwycięstwo w pierwszej odsłonie meczu 25:17.

W drugiej secie do stanu 4:4 toczyła się walka punkt za punkt. Atak Guza w kolejnej akcji i dwa skuteczne bloki Rafała Obelmelera pozwoliły gospodarzom objąć prowadzenie 7:4. Środkowy ze Świdnika nie przestawał kontynuowania swojej wyśmienitej gry na siatce i po kilku minutach było już 11:6. Kolejne problemy pojawiły się, gdy w polu zagrywki świdniczan stanął Łukasz Walawender. Zawodnicy Avii skrzętnie wykorzystali słabszy okres gry przeciwnika w przyjęciu, podwyższając swoje prowadzenie do stanu 17:9. Ta ośmiopunktowa przewaga utrzymywała się już do końca drugiej partii, którą atakiem zakończył Marcin Kurek, ustalając wynik na 25:17.

Trzeci set rozpoczęła się od prowadzenia gości 1:0. Wyrównana walka trwała tym razem do stanu 5:5. Trzy kolejne akcje należały jednak już do świdniczan. Skuteczny blok Łukasza Swodczyka na Macieju Wozie przy stanie 11:8 i atak niezawodnego Rećki pozwoliły gospodarzom dołożyć dwa kolejne oczka do trzypunktowej przewagi. W dalszej części seta obraz gry nie ulegał zmianie. Przyjezdni nadal mieli poważne problemy z przyjęciem zagrywki świdniczan, a nawet jeśli udało im się ją przyjąć perfekcyjnie, to nie potrafili skutecznie kończyć akcji ofensywnych. Przewaga zawodników Avii systematycznie rosła, Pierwszą piłkę meczową mieli oni przy stanie 24:12. Gościom co prawda udało się jeszcze odrobić dwa punkty, ale z atakiem Bartłomieja Żywno nie potrafili już sobie poradzić. Ostatecznie świdniczanie zwyciężyli w tym secie 25:14, a w całym meczu 3:0

MVP: Mateusz Rećko

MKS Polski Cukier Avia Świdnik – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0
(25:17, 25:17, 25:14)

Avia: Guz (2), Walawender (3), Swodczyk (7), Obermeler (6), Rawiak (9), Rećko (10), Kuś (libero) oraz Żywno (2), Nowak (1), Kurek (4), Bonisławski (libero), Sługocki i Machowicz
ZAKSA: Szczechowicz (1), Wóz (3), Kaciczak (5), Zapłacki (4), Grygiel (6), Kosian (2), Pilichowski (libero) oraz  Biesek (1), Klęk (3), Pogłodziński (libero), Maciejewicz i Giża