Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia przegrała w Kluczborku

I liga M: Avia przegrała w Kluczborku

Pod wodzą nowego szkoleniowca, Jakuba Guza, PZL LEONARDO Avia Świdnik nie zdołała przerwać serii wyjazdowych porażek. Siatkarze Mickiewicza Kluczbork po porażce w Białymstoku szybko się otrząsnęli i we własnej hali po czterosetowym starciu sięgnęli po komplet oczek. Tym samym kluczborczanie zrewanżowali się rywalom za porażkę 1:3 w pierwszej części sezonu.

Od początku spotkania świdniczanie musieli gonić wynik. Goście mimo dobrego przyjęcia mieli problem z przebiciem się przez blok rywali. Gdy kontratak skończył Patryk Mendel, o czas poprosił trener Guz (10:5). W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Kamil Kosiba. Z czasem po obu stronach siatki zaczęły mnożyć się błędy w polu zagrywki (14:9). Poderwać do walki przyjezdnych starał się Mateusz Łysikowski. Dystans pozostawał wyraźny. Gdy kolejny raz w tym secie zablokowany został Rećko, interweniował szkoleniowiec Avii (19:14). Swoje akcje kończył Janusz Górski. W końcówce goście zaliczyli serię udanych kontrataków przy zagrywkach Kosiby. Po czasie dla trenera Łysiaka zablokowany został Górski, a gdy w kolejnej akcji kontratak wykorzystał Łysikowski, wynik wyrównał się (23:23). Chociaż kluczborczanie mieli piłkę setową, po ataku Mateusza Rećko Avia doprowadziła do gry na przewagi. Zagranie Arkadiusza Olczyka i as tego zawodnika rozstrzygnęły wynik na korzyść Mickiewicza.

Po asie Szymona Berezy Mickiewicz prowadził 3:0 w drugim secie, pierwszy punkt dla Avii padł po bloku na Siemiątkowskim. W kolejnych za sprawą celnych zagrywek Mateusza Siwickiego i skutecznych zagrań Łysikowskiego wynik wyrównał się (8:8). Świdniczanie nie byli w stanie pójść za ciosem, szybko to Mickiewicz zaliczył serię przy zagrywkach Berezy (13:10). W kolejnych akcjach w szeregach gości zaczęły mnożyć się błędy, dopiero po czasie dla trenera Guza skutecznie zaatakował Siwicki (17:13). Kolejne asy Jana Siemiątkowskiego jeszcze powiększyły dystans (19:13, 23:13). Ostatnie punkty dla kluczborczan zdobyli Górski i Mendel.

Otwarcie seta numer trzy toczyło się po myśli gości. Świdniczanie przejęli inicjatywę. Celnie zagrywał Rećko, a jego koledzy byli skuteczni na siatce. Dopiero po czasie dla trenera Łysiaka skutecznie zaatakował Olczyk (6:9). Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu. Gospodarze z czasem zmniejszyli dystans, ale nie byli w stanie odwrócić biegu seta. Po błędzie Siemiątkowskiego Avia odskoczyła na 18:15, a gdy w kolejnej akcji asa dołożył Kosiba o czas poprosił trener Łysiak. Chociaż gra świdniczan również nie była pozbawiona błędów, pozostawali na prowadzeniu. Atak Kosiby i błąd Górskiego dały ostatnie punkty Avii.

Od początku czwartej partii nie brakowało emocji. Skuteczne ataki Mendla i as Berezy wyprowadziły Mickiewicza na prowadzenie 10:8. Zagranie Kosiby i as Przemysława Tomy szybko wyrównały wynik (11:11). Z czasem przy zagrywkach Konrada Muchy to kluczborczanie odbudowali swoją przewagę, po bloku na Kosibie interweniował trener Guz (14:11). W kolejnych akcjach skuteczniejsi na siatce byli siatkarze Mickiewicza, kolejny kontratak Mendla skłonił szkoleniowca Avii do poproszenia o kolejny czas (18:13). Świdniczanie nie odpuszczali, jednak wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by to kluczborczanie cieszyli się ze zwycięstwa. Siatkarze Avii co prawda obronili kilka piłek meczowych, ale ostatnie słowo należało do Muchy.

MVP: Patryk Mendel

Mickiewicz Kluczbork – PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:1
(26:24, 25:15, 21:25, 25:18)

Mickiewicz: Mucha (14), Górski (15), Siemiątkowski (11), Olczyk (7), Bereza (4), Mendel (21), Jaskuła (libero) oraz Kopacz i Kosian
Avia: Łysikowski (15), Kosiba (16), Siwicki (6), Rećko (11), Toma (7), Matula (3), Kuś (libero) oraz Machowicz, Walawender (2), Walczak i Błądziński