Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia ponownie lepsza od Olimpii

I liga M: Avia ponownie lepsza od Olimpii

PZL LEONARDO Avia Świdnik ponownie w tym sezonie pokonała Olimpię Sulęcin. Podopieczni trenera Chajca nie zdołali sprawić niespodzianki. Gospodarze zagrali konsekwentnie i w żadnym z trzech setów nie pozwolili rywalom przekroczyć bariery 20 punktów. Statuetkę MVP odebrał Kamil Kosiba.

Otwarcie spotkania było zacięte, drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Sulęcinianom zdarzało się psuć zagrywki (10:8). Skuteczne ataki Kamila Kosiby i celne zagrywki Mateusza Siwickiego pozwoliły gospodarzom odskoczyć na 14:11, szybko interweniował trener Chajec. Serię świdniczan zakończył dopiero celnym atakiem Grzegorz Turek (16:11). W dalszej fazie seta wciąż warunki na boisku dyktowali gospodarze. Przy stanie 20:15 o czas poprosił jeszcze szkoleniowiec Olimpii. Raz za razem swoje akcje kończył Maciej Walczak. Po asie Kosiby gospodarze wygrali inauguracyjną odsłonę do 17.

Na początku drugiego seta gra była wyrównana. Dopiero po serii zagrań gospodarze doszli do głosu i wyszli na prowadzenie 13:10. Szybko interweniował trener Chajec, jednak wciąż warunki na boisku dyktowali świdniczanie. Raz za razem swoje akcje kończył Kosiba. Mimo starań Turka sulęcinianie nie potrafili przeciwstawić się rywalom. Kolejne sytuacje wykorzystywał Walczak a dystans szybko się powiększał (17:11). Roszady w składzie gości nie pomagały. Gospodarze mimo wyraźnej przewagi nie tracili koncentracji i wygrali tę partię 25:16.

W trzecim secie świdniczanie kontynuowali skuteczną grę. Głównie za sprawą celnych zagrań Turka sulęcinianie przez pewien czas utrzymywali kontakt punktowy z rywalami. Gospodarze celnie zagrywali, wykorzystywali sytuację na siatce i przy stanie 13:9 interweniował trener Chajec. Gospodarze punktowali seriami, na które nie potrafili odpowiedzieć siatkarze Olimpii. W końcówce świdniczanie zaliczyli kolejną passę punktów. Goście obronili jeszcze dwie piłki meczowe, ale na więcej Avia nie pozwoliła swoim rywalom.

MVP: Kamil Kosiba

PZL LEONARDO Avia Świdnik – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:17, 25:16, 25:18)

Avia: Łysikowski (8), Walawender (1), Kosiba (15), Siwicki (7), Walczak (15), Toma (6), Kuś (libero) oraz Machowicz
Olimpia: Grzegorczyk (3), Turek (20), Leitermeier (5), Kłysz (4), Michalak (1), Szymczak (1) Sawerwain (libero) oraz  Lipiński (1), Koliński (1), Subotić i Sobczak