Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia po raz drugi lepsza od Olimpii

I liga M: Avia po raz drugi lepsza od Olimpii

Siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik wykorzystali atut własnego parkietu, w siedemnastej kolejce I ligi pokonując bez straty seta Olimpię Sulęcin. Goście walczyli, ale w końcówkach skuteczniej prezentowali się gospodarze.

W mecz lepiej weszli świdniczanie, którzy po asie serwisowym Jakuba Urbanowicza odskoczyli od rywali na 3:1. Ci jednak szybko wrócili do gry, a duża w tym zasługa Macieja Krysiaka (6:6). Po serii ciosów z obu stron dwie kontry skończył Kamil Kosiba, a Avia ponownie zaczęła dyktować warunki gry. Po zbiciu Przemysława Tomy i punktowej zagrywce Mateusza Rećko jej sytuacja robiła się coraz bardziej komfortowa (17:11). Pojedyncze udane zagrania Patryka Cichosza-Dzygi nie poderwały Olimpii do walki. W końcówce gospodarze dzielili i rządzili na boisku. Dołożyli szczelny blok, a popsuta zagrywka Michała Godlewskiego zakończyła nierówną walkę w premierowej odsłonie (25:16).

W drugim secie obie drużyny szły łeb w łeb. Początkowo gospodarze popełniali więcej błędów, ale wynik oscylował wokół remisu. Po stronie Avii punktowali Urbanowicz i Rafał Obermeler, zaś w szeregach sulęcinian oczka zdobywali Krysiak i Godlewski. Wymiana ciosów trwała w najlepsze. Dopiero as serwisowy Kamila Durskiego sprawił, że podopieczni Witolda Chwastyniaka odskoczyli na 18:16. To był moment przełomowy, bo chwilę później dwie kontry skończył Kosiba, a z Olimpii uszło powietrze (21:17). W końcówce popełniała ona błędy, a Avia nie zmarnowała szansy na zwycięstwo. Kosiba postawił kropkę nad „i” w tej części spotkania (25:20).

W trzecim secie gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa, a duet Kosiba/Rećko dał im prowadzenie (6:2). Przyjezdni próbowali odrabiać straty, ale nie mogli zatrzymać w ataku Kosiby, a po czapie Obermelera ich sytuacja robiła się coraz trudniejsza (11:7). Nie zamierzali się poddawać, a Godlewski na spółkę z Krysiakiem próbowali niwelować straty. W kluczowych momentach Olimpia jednak popełniała błędy (18:14), a Avia pewnie kroczyła do sukcesu. Sygnał do ataku sulęcinianom dał as serwisowy Patryka Szymańskiego, a po bloku Krysiaka goście zyskali nadzieję na przedłużenie meczu, ale ostatecznie świdniczanie triumfowali 25:23.

MVP: Kamil Kosiba

Polski Cukier Avia Świdnik – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:16, 25:20, 25:23)

Avia: Durski (1), Rećko (9), Toma (4), Obermeler (7), Urbanowicz (12), Kosiba (16), Kuś (libero) oraz Guz (libero), Walawender (1), Machowicz, Siwicki
Olimpia: Błażej (2), Godlewski (13), Krysiak (11), Wójcik (10), Lipiński (5), Cichosz-Dzyga (2), Pogłodziński (libero) oraz Turek, Polczyk (1), Szymański (1)