Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: AGH lepsze od Mickiewicza

I liga M: AGH lepsze od Mickiewicza

Podopieczni trenera Kubackiego w swoim pierwszym meczu w tym sezonie odnieśli zwycięstwo bez straty seta. Krakowianie nie dali szans Mickiewiczowi Kluczbork. Goście górowali na siatce, a ich liderem był Karol Borkowski. Przyjmujący zdobył w tym pojedynku 21 punktów i został wybrany MVP.

Od początku spotkania warunki na boisku dyktowali krakowianie, szybko odskakując na 5:1. AGH skutecznie przyjmowało i kończyło kolejne ataki. Nie do zatrzymania był Karol Borkowski. Kluczborczanie starali się walczyć, ale pojedyncze zagrania Jana Siemiątkowskiego na niewiele się zdały i przy stanie 7:11 o czas poprosił trener Łysiak. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Dopiero w dalszej fazie seta sytuacja uległa zmianie i po serii punktów kluczborczanie doprowadzili do wyrównania (15:15). Passa gospodarzy została przerwana dopiero po przerwie na życzenie trenera Kubackiego. Dalsza faza seta była zacięta. Stopniowo ponownie do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, celnie atakował Daniel Grzymała. Ostatnie akcje toczyły się już pod dyktando AGH, które wygrało do 20.

W drugą odsłonę również lepiej weszli przyjezdni (2:6). Gra krakowian nie była pozbawiona błędów i już po chwili na tablicy wyników widniał remis (8:8). Po fragmencie wyrównanej gry do głosu ponownie doszedł Borkowski. Z akcji na akcję różnica punktowa zaczęła stawać się coraz bardziej wyraźna. Gospodarze mieli coraz większe problemy ze skończeniem ataku, skutecznie funkcjonował blok AGH (14:17). Przy stanie 16:19 zainterweniował trener Łysiak. Końcówka jednak ponownie grana była pod dyktando gości. Trener Kubacki wprowadzał zmienników, ale nie przeszkadzało to przyjezdnym punktować seriami. Kluczborczanie obronili dwie piłki setowe, jednak po czasie dla AGH to goście cieszyli się z kolejnego wygranego seta.

Chociaż pierwsze punkty w trzeciej odsłonie należały do gospodarzy, krakowianie szybko odwrócili wynik. Gra AGH nie była pozbawiona błędów, jednak szybko za sprawą celnych zagrań Borkowskiego odskoczyli na 9:6 a o czas poprosił Mariusz Łysiak. Mickiewicz nie miał argumentów, by zatrzymać pewniej punktujących przeciwników (11:16). Problemy ze skończeniem ataków mieli Artur Pasiński i Dawid Bułkowski. Przy stanie 22:18 trener Kubacki zdecydował się na podwójną zmianę, na boisko weszli Dulski i Krawiecki. Do końca to zespół z Krakowa kontrolował grę i triumfował ostatecznie do 19 a w całym meczu 3:0.

MVP: Karol Borkowski

KKS Mickiewicz Kluczbork – AZS AGH Kraków 0:3
(20:25, 21:25, 19:25)

Mickiewicz: Bułkowski (5), Schmidt (7), Mucha (3), Siemiątkowski (11), Popik (2), Pasiński (7), Jaskuła (libero) oraz Zimoń (1) i Prokopczuk (1)
AGH: Piwowarczyk (4), Fenoszyn (3), Grzymała (12), Borkowski (21), Miniak (6), Tokajuk (7), Czyrek (libero) oraz Kraut, Krawiecki, Dulski i Kozłowski