Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: 6 setów w Siedlcach, złoty set dla KPS-u

I liga M: 6 setów w Siedlcach, złoty set dla KPS-u

Siatkarze KPS-u Siedlce we własnej hali pokonali Mickiewicza Kluczbork, tym samym doprowadzając do złotego seta w walce o siódme miejsce w TAURON 1. Lidze. Decydująca odsłona padła łupem gospodarzy, a więc Mickiewicz zakończył rozgrywki na ósmej lokacie.

Początek meczu należał do siedlczan, którzy po zbiciu Przemysława Kupki odskoczyli od rywali (6:3). W kolejnych minutach kluczborczanie próbowali wrócić do gry, ale ta sztuka im się nie udawała. Punktowe zagrywki dołożyli Radosław Nowak i Damian Dobosz, a po udanej kontrze Janusza Górskiego obie drużyny dzieliło już pięć punktów (16:11). Przy zagrywce Konrada Muchy Mickiewicz odrobił część strat, ale wciąż inicjatywa należała do podopiecznych Mateusza Grabdy (17:15). Po akcji Łukasza Owczarza goście zbliżyli się jeszcze na 18:19, ale na więcej nie było ich stać. Dobrą pracę w polu serwisowym wykonywał Patryk Szymański, a KPS pewnie kroczył do sukcesu w premierowej odsłonie. W końcówce dołożył jeszcze blok, a zbicie ze środka Nowaka przypieczętowało wygraną siedlczan (25:20).

W drugiej odsłonie nie zamierzali oni zwalniać tempa. Po błędzie w przyjęciu Filipa Bieguna szybko zyskali trzypunktowe prowadzenie (5:2). Dołożyli szczelny blok, a po błędzie w ataku Owczarza sytuacja przyjezdnych robiła się coraz trudniejsza (5:10). Przy zagrywce Bieguna udało im się odrobić część strat, ale popełniali za dużo błędów, a po bloku przewaga siedlczan ponownie wzrosła (17:12). Asa serwisowego dołożył Nowak, a po pomyłce w ataku Kajetana Kulika gospodarze przybliżali się do sukcesu w drugim secie. W końcówce obraz gry nie uległ już zmianie, a po akcji Dobosza siedlczanie triumfowali 25:18.

W trzecią odsłonę lepiej weszli goście, którzy po błędzie Kupki wyszli na prowadzenie 6:4. Nie cieszyli się jednak z niego zbyt długo, bo błąd Dawida Bułkowskiego pozwolił siedlczanom wrócić do gry, a przy zagrywce Górskiego to oni próbowali wysforować się na prowadzenie (11:9). Mickiewicz nie zamierzał się jednak poddawać, a po akcji Muchy doprowadził do remisu. Walka cios za cios trwała w najlepsze. Dopiero seria czap kluczborczan pozwoliła im uzyskać przewagę (21:17). W końcówce Mucha prowadził Mickiewicza do przedłużenia meczu. Wprawdzie przy zagrywce Kupki KPS próbował jeszcze walczyć, ale pomyłka na zagrywce spowodowała, że ta część meczu padła łupem przyjezdnych (25:22).

W czwartym secie kluczborczanie nie zamierzali zwalniać tempa. Po dwóch zbiciach Muchy odskoczyli od rywali na cztery oczka (6:2), ale ci przy zagrywce Nowaka szybko wrócili do gry (7:7). Z biegiem czasu do gry ponownie zaczęli dochodzić podopieczni Mariusza Łysiaka, którzy dzięki dobrej grze Kulika objęli prowadzenie 15:12. Kupka próbował poderwać do walki KPS, ale skuteczna postawa w bloku Mickiewicza i as serwisowy Michała Szmajducha zbliżały obie drużyny do tie-breaka (21:16). W końcówce z gry do końca seta sędziowie wykluczyli Nowaka i Bułkowskiego. Nie miało to jednak wpływu na wynik, a pomyłka na zagrywce Kupki dała zwycięstwo gościom (25:19).

W tie-breaka lepiej weszli gospodarze, którzy po akcji Kupki wysforowali się na prowadzenie (4:2). Przyjezdni próbowali odrabiać straty, ale niedokładne przyjęcie Marcina Jaskuły spowodowało, że przy zmianie stron KPS wygrywał 8:5. Jednak blok pozwolił Mickiewiczowi wrócić do gry (8:8). Kluczowe okazały się zagrywki Górskiego, które przybliżały siedlczan do złotego seta. W końcówce goście popełniali błędy w ataku, a Michał Wójcik przypieczętował zwycięstwo KPS-u (15:11).

W złotym secie obie drużyny szły łeb w łeb. Żadna z nich nie potrafiła zbudować sobie większej przewagi. Przy zmianie stron po zagrywce w siatkę Jakuba Lewandowskiego prowadzili gospodarze (8:7). Przy zagrywce Górskiego siedlczanie zwiększyli przewagę (11:7). Przypomniał o sobie w ataku jeszcze Wójcik, a Kupka dał zwycięstwo siedlczanom (15:9).

MVP: Patryk Szymański

KPS Siedlce – Mickiewicz Kluczbork 3:2
(25:20, 25:18, 22:25, 19:25, 15:11)
złoty set 15:9 dla KPS-u

KPS: Bereza (1), Kupka (21), Nowak (12), Szymański (12), Górski (16), Dobosz (8), Waloch (libero) oraz Kańczok, Wójcik (4), Pawlun (1) i Strulak
Mickiewicz: Sternik (4), Owczarz (9), Biegun (5), Szmajduch (7), Lewandowski (1), Mucha (9), Jaskuła (libero) oraz Durski, Kulik (15), Toma (7) i Bułkowski (7)