Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo Stali i drugie miejsce na koniec sezonu zasadniczego

I liga K: Zwycięstwo Stali i drugie miejsce na koniec sezonu zasadniczego

fot. SPS Stal Mielec

Stal Mielec pokonała 3:0 AZS Politechniki Śląskiej Gliwice w swoim ostatnim meczu sezonu zasadniczego. Dzięki temu zwycięstwu Stal zajęła trzecie miejsce (będzie przesunięta na drugie, ponieważ ekipa ze Szczyrku nie jest brana pod uwagę) i czeka na rywala w fazie play-off. Gliwiczanki pozostały na 10. miejscu.

Na początku meczu przyjezdne z Gliwic zaskoczyły swoje rywalki i po atakach Joanny Ciesielczyk prowadziły 4:1. Do remisu po 5 atakiem ze skrzydła doprowadziła Julita Molenda. Do stanu 8:8 obie drużyny grały punkt za punkt, po czym błędy w ataku popełnił zespół ze Śląska i o przerwę poprosił ich szkoleniowiec Wojciech Czapla. Jego podopieczne przegrywały 8:11. W natarciu nadal były gospodynie, dla których mecz ten miał bardzo ważne znaczenie w kontekście gry o fazę play-off. Mielczanki czujnie zagrały na siatce, czytały grę swoich rywalek i przy serii Katarzyny Żabińskiej prowadziły 19:11. Przyjezdne w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Do końca seta trwała przewaga i dominacja miejscowej ekipy, atakowała Kinga Hatala. Seta sprytną kiwką grę w tym secie zakończyła Marta Duda.W drugiej partii spotkania ponownie żadnej z ekip nie udało się zbudować przewagi, wynik ponownie oscylował wokół remisu. Po tym jak punkt w bloku zdobyła Katarzyna Bryda Stal prowadziła 8:6. Kilka chwil później przyjezdne wyrównały po akcji na siatce (8:8). Gospodynie podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie odrzuciły swoje przeciwniczki od siatki i prowadziły 13:10. Odpowiedź AZS-u była natychmiastowa, tym razem to gliwiczanki punktowały w bloku i dzięki temu doprowadziły do remisu po 13. Gra obu drużyn falowała, szybciej do głosu doszły zawodniczki z Mielca, które punktowały w bloku i dzięki temu elementowi prowadziły 20:16. Przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów, ich słabe przyjęcie przełożyło się na mało skuteczną grę w ataku. Na środku siatki nie do zatrzymania była Katarzyna Żabińska, seta kontratakiem zamknęła Julita Molenda.

Otwarcie ostatniego seta należało do podopiecznych trenera Adama Grabowskiego. po ataku Julity Molendy było 5:2 dla mielczanek, przyjezdne co prawda wyrównały stan rywalizacji na 5:5, po czym stanęły w miejscu. Po asie serwisowym Pauliny Stroiwąs było 11:6. W drużynie z Gliwic nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Z dobrej strony zaprezentowała się Aneta Wilczek, która swoimi zagrywkami utrudniła przyjęcie mielczankom, dzięki niej AZS tracił zaledwie trzy punkty, przegrywał 12:15. Obie ekipy seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Do kolejnego remisu doszło po błędach własnych drużyny z Podkarpacia (19:19). W końcówce górę wzięło większe doświadczenie Stali, gospodynie punktowały bezpośrednio z zagrywki, kontrataki zamieniały w punkty. Po ataku Julity Molendy mogły cieszyć się z bezcennych trzech punktów i drugiego miejsca w tabeli na koniec sezonu zasadniczego.

MVP: Katarzyna Bryda

SPS Stal Mielec – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:17, 25:20, 25:22)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

Składy zespołów:
Stal: Hatala (12), Stroiwąs (6), Żabińska (3), Bryda (11), Molenda (14), Mras,  Samul (libero) oraz Laskowska (3), Duda (60, Wardęga i Pelczarska
AZS: Ciesielczyk (10), Napalkova (4), Skowron (7), Nudha (9), Cygan (4), Skiba (6), Szmigielska (libero) oraz Wałek (1), Wilczek (2), Jakóbiak (2), Muda (1) i Elko (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę