Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwa czołowych drużyn, Płomień z kolejną porażką

I liga K: Zwycięstwa czołowych drużyn, Płomień z kolejną porażką

Czołowe drużyny I ligi kobiet wygrały swoje mecze w 15. kolejce zmagań. Liderki tabeli pewnie wygrały 3:0 z Karpatami, cenne punkty z Sosnowca wywiozła Częstochowianka. Najcięższą przeprawę miały mielczanki, które wygrały 3:2 w Jarosławiu oraz LOS Nowy Dwór Mazowiecki, który w takim samym stosunku pokonał Solną Wieliczkę. Na dole tabeli AZS Warszawa wygrał 3:1 z BAS-em Białystok.

Tarnowianki nie miały większych problemów z pokonaniem Karpat Krosno. Przyjezdne z Podkarpacia nie postawiły większego oporu swoim rywalkom, były gorsze w każdym elemencie siatkówki. Jedną przerwę na żądanie trener Marcin Wojtowicz wziął w trzecim secie. – Zagrałyśmy dobry mecz, naszym atutem była konsekwencja – powiedziała Wiktoria Kowalska, atakująca Grupy Azoty. Tarnowianki mają siedem punktów przewagi nad Stalą Mielec, rozegrały od tej ekipy jeden mecz więcej. Z kolei Karpaty zajmują dziesiąte miejsce, które na dzień dzisiejszy oznacza grę w fazie play-out. Podopieczne Dominika Stanisławczyka mają cztery punkty przewagi nad AZS-em Warszawa, tracą dwa do Wieżycy.ITA TOOLS Stal Mielec wywiozła dwa punkty z gorącego terenu w Jarosławiu. Mielczanki prowadziły po trzech partiach 2:1, nie wykorzystały swoich szans na zamknięcie meczu, do głosu doszły jarosławianki, wygrały seta numer cztery i dzielnie walczyły w czwartym. Szczęście w końcówce uśmiechnęło się do zespołu gości, który wyjechał z Jarosławia z dwoma punktami. Obie drużyny popełniły taką samą ilość błędów własnych: San-Pajda – 33, a Stal – 30. Liderką mielczanek była zdobywczyni 31 punktów Sandra Szczygioł. Stal pozostała na drugim miejscu w tabeli, w dalszym ciągu wyprzedza o cztery punkty zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego. Jarosławianki zajmują siódme miejsce, tracą do  Płomienia pięć punktów i mają jeden więcej od Solnej.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był także tie-break w Wieliczce. Trzecia drużyna w tabeli stanęła na wysokości zadania. Podobnie jak to miało miejsce w Jarosławiu w meczu tamtejszej drużyny ze Stalą, LOS prowadził 2:1. Wygrał dopiero w tie-breaku. LOS w dalszym ciągu zajmuje trzecie miejsce, ma cztery punkty przewagi nad Energetykiem i Częstochowianką. Z kolei drużyna z Małopolski jest ósma, ma jeden punkt przewagi nad Wieżycą i traci jeden do SAN-Pajdy. – My cieszymy się ze zdobytego punktu. LOS był faworytem tego spotkania, zajmuje wysokie trzecie miejsce w tabeli. Z drugiej strony żałujemy, że nie zdobyliśmy dwóch punktów. Pierwszą partię wygraliśmy, w dwóch kolejnych mieliśmy słabsze przyjęcie, przez to przegraliśmy. Natomiast czwarta odsłona meczu pokazała, że potrafiliśmy się pozbierać i zagrać dobrego seta, poprawiliśmy przyjęcie dobrze zagraliśmy w ataku i dzięki temu wygraliśmy. Musimy zdobywać punkty z górnej części tabeli, musimy wygrywać mecze które wyprzedzamy. Naszym głównym celem jest awans do ósemki – ocenił mecz trener Solnej Ryszard Litwin.

Mecz niewykorzystanych szans – tak można w skrócie nazwać postawę Płomienia w meczu z Częstochowianką. Przyjezdne wygrały pierwszą partię, w drugim lepsze okazały się zawodniczki z Zagłębia. W trzecim i czwartym secie przez dłuższy czas prowadziły podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego. Nie zdołały one utrzymać swojej przewagi i przegrały ten mecz. Porażka ta tym bardziej okazała się być bolesna, ponieważ została poniesiona z bezpośrednim sąsiadem w tabeli. Była to druga przegrana sosnowiczanek w rundzie rewanżowej. Płomień, podobnie jak to miało miejsce w pierwszej rundzie, rozpoczął zmagania od dwóch porażek. MVP tego meczu została wybrana Daria Dąbrowska. Płomień pozostał na szóstym miejscu i traci do Energetyka i Częstochowianki trzy punkty.

Bezcenne trzy punkty w meczu z BAS-em zdobyła ekipa AZS AWF Warszawa. Warszawianki wyprzedziły w tabeli SMS Szczyrk i zajmują 10. lokatę. Jak wiadomo po zakończeniu sezonu zasadniczego młody zespół ze Szczyrku zostanie przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. Zwycięstwo to sprawiło, że warszawianki mają w chwili obecnej pięć punktów przewagi nad Libero Aleksandrów Łódzki. BAS Białystok jest w odwrocie, wszystko wskazuje, że drużyna ta zagra w fazie play-out. Ekipa z Podlasia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z pięcioma punktami.

Dwa mecze tej kolejki: Energetyk – Wieżyca oraz SMS – Libero zostały przełożone na inne terminy.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę