Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zacięty mecz w Krośnie dla gospodyń

I liga K: Zacięty mecz w Krośnie dla gospodyń

Siatkarki Karpat Krosno wygrały swój drugi mecz w tym sezonie, pokonując po zaciętej pięciosetowej walce LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Po przegranym pierwszym secie krośnianki świetnie zagrały w dwóch kolejnych i prowadziły już 2:1, jednak przyjezdne zdołały doprowadzić do tie-breaka i zapewnić sobie tym samym jeden punkt. W decydującej partii Karpaty wygrały z LOS-em 15:12.

Mocnym akcentem zaczęły przyjezdne zmagania w Krośnie na początku zmagań prowadziły 8:0. Krośnianki miały bardzo duże problemy z organizacją swojej gry i były tłem dla swoich rywalek. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego miały lepsze przyjęcie, zdobyły punkty w bloku. Ich prowadzenie ani przez moment nie było zagrożone. W ekipie gości w ataku punktowała Marta Duda, po jej zbiciu tablica wyników wskazała prowadzenie LOS-u 18:10. Miejscowe zawodniczki ani przez moment nie zbliżyły się do swoich rywalek. Błąd własny w polu zagrywki drużyny z Krosna zakończył tę część meczu.

W drugiej partii spotkania na początku prowadziły krośnianki, serią zagrywek popisała się Amelia Bogdanowicz (4:0). Przyjezdne zbliżyły się do swoich rywalek na jeden punkt po ataku Katarzyny Jędrzejewskiej, przegrywały 4:5. Kolejne akcje tego seta należały do krośnianek. Skutecznie zagrały w polu zagrywki, kontrataki zamieniały w punkty i przy serii Amelii Bogdanowicz prowadziły 17:10. Nowodworzanki w niczym nie przypominały walecznej drużyny z pierwszego seta, myliły się w przyjęciu, popełniły proste błędy. Po tym jak została zablokowana Katarzyna Jędrzejewska przegrywały 12:22. Tego jednostronnego seta zakończyła Wiktoria Makarewicz, zdobyła ona punkt bezpośrednio z zagrywki.

W trzecim secie trwała zacięta gra o każdy metr boiska. Najpierw prowadził LOS, który skutecznie zagrał na siatce i miał dwa punkty więcej (6:4). Kilka chwil później przyjezdnym przytrafił się przestój i o przerwę na żądanie poprosił trener zespołu gości, jego podopieczne przegrywały 7:8. Zespół z Mazowsza miał problemy z przyjęciem, co przełożyło się na nieskuteczną grę w ataku. Przy serii Wiktorii Makarewicz tablica wyników wskazała prowadzenie krośnianek 15:11. Trener Kujawski brał przerwy na żądanie, rotował składem, te zabiegi nic nie dały. W natarciu był zespół z Podkarpacia. Po ataku Niny Chojnackiej przewaga miejscowej ekipy wzrosła do siedmiu punktów (19:12). Nowodworzanki były tłem dla dobrze dysponowanych krośnianek, popełniły proste błędy, które miały wpływ na ich porażkę w tym secie.

Czwarta odsłona tego spotkania toczyła się pod dyktando krośnianek. Ekipa LOS-u miała w dalszym ciągu problemy z przyjęciem. Atak z piłki przechodzącej Marceliny Glinieckiej sprawił, że miejscowa drużyna prowadziła 9:7, ze skrzydła punktowała Natalia Sławińska. Do stanu 12:9 krośnianki kontrolowały boiskowe wydarzenia, wówczas im przytrafił się przestój. Ważną rolę w grze z drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego odegrały zmienniczki: Agnieszka Wołoszyn, Aneta Duda oraz Aleksandra Deptuch. Siatkarki te napędziły grę LOS-u skutecznie zagrały na siatce. Podopieczne trenera Kujawskiego nie popełniły błędów własnych tak jak to miało miejsce we wcześniejszych setach, czytały grę swoich rywalek. Atak Aleksandry Deptuch dał im czteropunktową przewagę (20:16). Utrzymała się ona do końca seta i o wszystkim musiał decydować tie-break.

W nim do stanu 7:7 gra toczyła się punkt za punkt. Na zmianie stron boisk było 8:7 dla Karpat. Miejscowa drużyna odskoczyła na trzy punkty (12:9), przyjezdne jeszcze raz zerwały się do ataków i doprowadziły do kolejnego remisu po 12. Na więcej zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego nie było stać. Krośnianki punktowały w bloku, mogła podobać się gra Marceliny Glinieckiej. Punktowy blok na Sandrze Świętoń sprawił, że wygrały one drugi mecz w bieżących rozgrywkach.

MVP: Marcelina Gliniecka

Karpaty Krosno – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2
(19:25, 25:15, 25:18, 21:25, 15:12)

Karpaty: Bogdanowicz (6), Makarewicz (14), Chojnacka (11), Jakubowska (10), Sławińska (21), Gliniecka (24), Machowska (libero) oraz Kuczyńska, Legień, Grodzka i M. Dąbrowska
LOS: Laskowska (4), Jaworska (1), Filipek (9), M.Duda (8), Świętoń (13),  Jędrzejewska (11), Balcerowicz (libero)oraz A.Duda (5), Wołoszyn (7), Deptuch (7), Stan i Kujawska (libero)