Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Wieliczce też doszło do niespodzianki

I liga K: W Wieliczce też doszło do niespodzianki

Solna Wieliczka wygrała w pierwszym meczu fazy play-off z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 i jest bliska gry w turnieju finałowym. Nowodworzanki chcąc w nim zagrać muszą wygrać we własnej hali dwa mecze.

Otwarcie meczu należało do zespołu z Wieliczki, przyjezdne miały problemy z przyjęciem, przegrywały 1:7. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Magdalena Grabka, wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Bartosz Kujawski. Niemoc LOS-u przerwała atakiem ze środka Izabela Filipek. Przewaga zespołu z Małopolski oscylowała wokół siedmiu punktów (12:5). Po kontrataku Magdaleny Grabki o drugą przerwę poprosił trener Kujawski (13:5). Nowodworzanki za sprawą wprowadzonych do gry Natalii Sidor ora Mai Kot zbliżyly się do wieliczanek na sześć punktów, przegrywały 11:16. Reprymenda trenera Ryszarda Litwina okazała się być skuteczna, ciężar gry na siebie wzięła Magdalena Trojnar, punktowała Joanna Ciesielczyk, było 21:13 dla Solnej. Wspomniana Joanna Ciesielczyk atakiem ze skrzydła zakończyła pierwszą partię spotkania.

Nowodworzanki w dalszym ciągu miały duże problemy z przyjęciem, przełożyło się to na ich mało skuteczną grę w ataku. Poirytowany postawą swoich podopiecznych trener Kujawski w krótkim odstępie czasu wykorzystał dwie przerwy na żądanie. Atak z szóstej strefy Joanny Ciesielczyk dał miejscowej ekipie czteropunktową przewagę (8:4). Sygnał do odrabiania strat dała Sandra Świętoń, po jej zbiciach LOS przegrywał 7:8. Ani jedna ani druga drużyna nie potrafiła zbudować sobie wyraźnej przewagi. Nowodowrzanki poprawiły swoje przyjęcie, po autowym ataku Magdaleny Trojnar był remis po 14. Siatkarki LOS-u w jednym ustawieniu straciły cztery punkty z rzędu, przegrywały 15:20. Gospodynie zdobyły punkty w bloku, serią zagrywek popisała się Magdalena Trojnar. Pomimo ambitnej gry przyjezdne nie zdołały wyrównać stanu tej części gry. Punktowy blok Joanna Ciesielczyk na Katarzynie Kowalczyk zamknął tę partię meczu.

Dzięki Sandrze Świętoń i jej trudnym zagrywkom LOS prowadził 3:0. Gospodynie odpowiedziały zagrywkami Magdaleny Trojnar, ustrzegły się błędów własnych i doprowadziły do remisu po 7. Zespół z Mazowsza lepiej zagrał na siatce, nie popełnił błędów własnych, odskoczył Solnej na pięć punktów (15:10). W polu zagrywki punktowała Paulina Reiter, wieliczanki myliły się w ataku, przegrywały 11:17. Kilka chwil później dzięki Adriannie Muszyńskiej drużyna z solnego miasta przegrywała 14:17. Nowodworzanki nie dawały za wygraną, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Izabela Filipek, LOS prowadził 20:14. Do końca seta trwała przewaga i dominacja zespołu gości. Błąd Natalii Ciesielskiej sprawił, że LOS wygrała seta i pozostał w grze.

W ostatnim secie tego spotkania gospodynie po ataku Joanny Ciesielczyk prowadziły 4:2. Nowodworzanki przy serii zagrywek Wiktorii Paluszkiewicz odrobiły straty, miały jeden punkt więcej (5:4). Ponownie dała o sobie znać Ciesielczyk,  było 8:6 dla Solnej. Gra falowała,  w polu zagrywki ręki nie zwalniała Izabela Filipek, LOS zbudował sobie jednopunktową przewagę (11:10). Odpowiedź nowodworzanek była natychmiastowa,  ciężar gry na siebie wzięła Ciesielczyk, jej koleżanki punktowały w bloku, było 16:14 dla wieliczanek. Przy serii zagrywek Magdaleny Trojnar Solna odskoczyła na pięć punktów (20:15). Podopieczne trenera Kujawskiego do końca walczyły o wyrównanie, zdobyły punkty w bloku (24:23). Atak Magdaleny Grabki sprawił, że zwycięstwo przypadło wieliczankom.

MVP: Joanna Ciesielczyk

Solna Wieliczka – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:1
(25:15, 25:22, 20:25, 25:23)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1-0 dla Solnej

Solna: Ciesielczyk (24), Grabka (18), Aleksandra Muszyńska (1), Wełna, Trojnar (12), Ejsmont (5), Dutkiewicz (libero) oraz Ciesielska (1), Wojciechowska (3), Wieczorek, Własowa, Adrianna Muszyńska (43, Reszelewska (libero)
LOS: Filipek (10), Świętoń (11), Maj (1), Reiter (11), Paluszkiewicz 10), Kowalczyk (18) , Balcerowicz (libero) oraz Kott, Sidor (5), Grzelak