Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W pierwszym meczu lepszy Płomień

I liga K: W pierwszym meczu lepszy Płomień

Płomień Sosnowiec wygrał z wyżej notowanym LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzi 1:0. Przyjezdne nie wykorzystały swoich szans w czwartym secie, prowadziły w nim 21:15, a pomimo tego przegrały. Drugi i ewentualnie trzecie mecz zostaną rozegrane w Nowym Dworze Mazowieckim

Na początku meczu zespół gości prowadził 3:1. Do remisu po 5 atakiem z obiegnięcia doprowadziła Wiktoria Paluszkiewicz. Nowodworzanki, po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Izabela Filipek, miały dwupunktową przewagę (8:6). Przy serii zagrywek Barbary Cembrzyńskiej Płomień odrobił straty i miał dwa punkty więcej niż LOS (11:9).

Gra obu ekip falowała, a zespół Mazowsza dzięki zagrywkom Marty Dudy  wyrównał stan seta na 15:15. Nie do zatrzymania w ataku była Monika Głodzińska,  cenne punkty zdobyła Barbara Cembrzyńska, tablica wyników wskazała prowadzenie Płomienia 18:16. Wówczas o drugą przerwę na żądanie poprosił trener gości Bartosz Kujawski.  Więcej do powiedzenia miały gospodynie, które lepiej zagrały na siatce oraz w obronie. Seta atakiem zakończyła Monika Głodzińska.

W drugim secie meczu przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt, żadnej z nich nie udało się zbudować przewagi (5:5, 7:7, 10:10, 12:12). Rozgrywające obu drużyn gubiły blok swoich rywalek, a atakujące kończyły ataki z pierwszego uderzenia. Motorem napędowym LOS-u była Marta Duda, siatkarka ta popisała się trudnymi zagrywkami, punktowała Katarzyna Jędrzejewska. Nowodworzanki prowadziły 19:17 i poszły za ciosem. Miejscowe siatkarki popełniły błędy własne, przegrywały 18:22. Dzięki Magdalenie Trojnar Płomień wyrównał stan rywalizacji na 22:22. O tym komu przypadnie zwycięstwo musiała decydować gra na przewagi. Pokerowym posunięciem popisał się Bartosz Kujawski. Na boisku pojawiła się Aneta Duda, siatkarka ta zakończyła rywalizację w tym secie asem serwisowym.

Trzecią partię meczu lepiej otworzyły siatkarki z Sosnowca. Płomyki odrzuciły od siatki swoje przeciwniczki, punktowały bezpośrednio z zagrywki,  prowadziły 10:4. Trener gości w krótkim odstępie czasu wykorzystał dwie przerwy na żądanie, było 12:6 dla Płomienia. Sygnał do odrabiania strat dała Aleksandra Stan, dzięki niej LOS częściowo odrobił straty i przegrywał 10:14. Jak się później okazało na więcej zespołu gości nie było stać, set toczył się pod dyktando gospodyń. Po tym jak punkt atakiem ze środka zdobyła Wiktoria Paluszkiewicz było 22:13. Atak Moniki Głodzińskiej zakończył tę część zmagań.

Chcąc myśleć o przedłużeniu meczu, nowodworzanki musiały wygrać czwartą partię. Otwarcie seta należało do LOS-u, w drużynie Płomienia szwankowało przyjęcie. Po zbiciu Sandry Świętoń było 5:1 dla podopiecznych trenera Bartosza Kujawskiego. Sosnowiczanki nie grały tak skutecznie jak miało to miejsce wcześniej. Grę przyjezdnych napędziła Sandra Świętoń,  punkty w polu zagrywki zdobyła Marta Duda, LOS prowadził 14:7. Płomień nie poddawał się, Maria Woźniczka poderwała swój zespół do odrabiania strat, gospodynie przegrywały 13:15. Więcej siatkarskich argumentów miały siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Po dwóch asach serwisowych Sandry Świętoń było 21:15  dla LOS-u  Dzięki Magdalenie Trojnar i jej zagrywki doszło do remisu po 21. W końcówce ekipa z Sosnowca prowadziła 24:22. Ich rywalki wyrównały stan seta na 24:24. Po raz kolejny o zwycięstwie musiała decydować gra na przewagi, sosnowiczanki lepiej zagrały na siatce i dzięki temu wygrały to spotkanie

MVP: Barbara Cembrzyńska

Płomień Sosnowiec – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:1
(25:21, 26:28, 25:17, 26:24)