Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W pierwszym meczu finałowym lepsze opolanki

I liga K: W pierwszym meczu finałowym lepsze opolanki

fot. Michał Szymański

UNI Opole kontynuuje serię zwycięstw. W pierwszym meczu finałowym I ligi kobiet we własnej hali opolanki wygrały 3:0 ze Stalą Mielec. W żadnym z setów mielczanki nie zdołały przekroczyć bariery 20 punktów. Najlepszą zawodniczką pojedynku została wybrana Gabriela Makarowska. Już w niedzielę drugie starcie finałowe, które ponownie rozegrane zostanie w Opolu.

Na początku spotkania dominowały przyjezdne, po ataku Marty Dudy prowadziły one 4:2. Opolanki za sprawą Oliwii Sieradzkiej doprowadziły do remisu 4:4, gospodynie poszły za ciosem. Przy serii zagrywek Marty Orzyłowskiej i ataków Marty Ciesiulewicz zbudowały one sobie trzypunktową przewagę (8:5). W zespole gości szwankowało przyjęcie, co przełożyło się na mało skuteczną grę w ataku. Po błędzie Hanny Łukasiewicz przewaga miejscowej ekipy wzrosła do sześciu punktów (14:8). Po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Marta Ciesiulewicz grę przerwał trener Stali Adam Grabowski, jego podopieczne przegrywały bowiem 11:17. Posunięcie to na niewiele się zdało, stroną dyktującą warunki gry była ekipa Uni. Set miał jednostronny przebieg, opolanki dominowały w grze na siatce, kontrataki zamieniały w punkty. Ostatni punkt asem serwisowym zdobyła Adrianna Rybak.W drugim secie spotkania do stanu 3:3 trwała wyrównana gra. Po raz kolejny dała o sobie znać Marta Orzyłowska, mielczanki miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku. Po tym jak punkt z piłki przechodzącej zdobyła Aleksandra Muszyńska było 7:3 dla Uni. W zespole z Mielca doszło do zmian, zmienniczki nie poderwały jednak swoich koleżanek do skuteczniejszej gry. Czteropunktowa przewaga opolanek utrzymała się przez dłuższy czas. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego dominowały w grze na siatce, czujnie zagrały w obronie, mogła podobać się gra Gabrieli Makarowskiej. Przy stanie 16:12 swoje zawodniczki do siebie przywołał szkoleniowiec z Mielca, jego podopieczne były w odwrocie. Straciły trzy punkty z rzędu przy serii Marty Ciesiulewicz, tablica wyników wskazała prowadzenie ekipy z Opola 19:12. Chwilowy przestój, jaki przytrafił się gospodyniom nie miał większego wpływu na ich końcowe zwycięstwo. Przy stanie 24:19 kontuzji nabawiła się Klaudia Felak, która nieszczęśliwie upadła. Po tym jak w bloku punkt zdobyła Gabriela Makarowska, zmagania w tej partii dobiegły do końca.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji Stal musiała wygrać trzecią odsłonę spotkania. Wydawało się, że mielczanki wyciągnęły wnioski z przegranych dwóch setów, tym razem to one zbudowały sobie czteropunktową przewagę (8:4). Zespół Uni popełnił błędy własne, nie kończył ataków z pierwszego uderzenia. Widząc słabszą postawę swoich podopiecznych, reprymendy udzielił im ich trener. Mielczanki miały kilkupunktową przewagę, czujnie zagrały w obronie i do stanu 12:10 utrzymały prowadzenie. Miejscowe siatkarki uruchomiły swój mocny element jakim, jest gra w bloku. Opolanki czytały grę swoich rywalek, odrobiły straty i tym razem to one prowadziły (14:12). W końcówce seta Stal stanęła w miejscu, w jednym ustawieniu straciła pięć punktów z rzędu i przegrywała 15:22. Atak ze skrzydła Kingi Stronias zamknął ten mecz.

MVP: Gabriela Makarowska

UNI Opole –  Stal Mielec 3:0
(25:16, 25:19, 25:18)

Składy zespołów:
Uni: Orzyłowska (9), Stronias (13), Ciesiulewicz (8), Makarowska (4), Muszyńska (11), Sieradzka (17), Adamek (libero) oraz Rybak (1)
Stal: Łukasiewicz (6), Stroiwąs (6), Żabińska (5), Molenda (4), Mras (2), Duda (8), Samul (libero) oraz Pelczarska, Hatala (2), Felak (4) i Wardęga (1)

stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:0 dla UNI

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę