Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Nowym Dworze ponownie będzie najciekawiej

I liga K: W Nowym Dworze ponownie będzie najciekawiej

fot. Lidia Jaźwińska

Do rangi meczu kolejki urasta starcie LOS-u z Energetykiem Lider oraz wicelider tabeli nie powinien mieć najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Częstochowianka podejmie Solną, a o przełamanie złej passy w Krośnie powalczy Płomień. BAS Białystok najpierw zagra mecz w Szczyrku, a dzień później we własnej hali z SAN-Pajdą.

Większych problemów z dopisaniem do swojego konta trzech punktów nie powinny mieć tarnowianki. Zagrają one w Aleksandrowie Łódzkim z tamtejszym Libero. Potencjał i doświadczenie przemawiają za zespołem z Małopolski. Każdy inny wynik niż ich zwycięstwo za trzy punkty byłby przyjęty jako sensacja. Tarnowianki pokonały w ostatniej kolejce Karpaty 3:0, powiększyły przewagę nad Stalą do siedmiu punktów. Libero zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, mecz z SMS-em przełożyło na 23 styczeń 2022. W pierwszej rundzie podopieczne trenera Marcina Wojtowicza rozbiły swoje rywalki 3:0. Bilans obu drużyn przedstawia się następująco: Roleski jest pierwszy wygrał piętnaście meczów i przegrał jeden, z kolei Libero wygrało dwa spotkania i przegrało dwanaście i jest przedostatnie.Podobny przebieg jak mecz w Aleksandrowie Łódzkim powinno mieć spotkanie w Mielcu. Tamtejsza Stal podejmie AZS AWF Warszawa. Przyjezdne co prawda wygrały dwa mecze w nowym roku, powiększyły przewagę nad BAS-em i Libero, zajmują 11. miejsce, a ich bilans to cztery zwycięstwa i dwanaście porażek. Mielczanki w ostatniej serii gier musiały się sporo namęczyć, aby wywieźć z Jarosławia dwa punkty. Zespół z Podkarpacia nie może sobie pozwolić na lekceważenie rywalek, o czym boleśnie przekonał się w ubiegłym sezonie, gdy przegrał z ostatnią Olimpią Jawor 0:3. Większe doświadczenie i ogranie na ligowych boiskach przemawiają za mielczankami. W pierwszej rundzie wygrały one 3:0.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki nie zwalnia tempa, a na liderkę tej ekipy zaczyna wyrastać Katarzyna Jędrzejewska, która w ostatnim, wygranym meczu z Solną otrzymała statuetkę MVP. Starcie LOS-u z Energetykiem Poznań będzie miało ważne znaczenie w kontekście rozstawienia przed fazą play-off. Twierdza Nowy Dwór Mazowiecki do tej pory nie została zdobyta, gospodynie potrafią wychodzić z trudnych opresji i niejednokrotnie odwracały losy meczów, o czym ostatnio przekonał się Płomień Sosnowiec. W meczu tym spotkają się drużyny o podobnym potencjale, w pierwszej rundzie minimalnie lepsze były poznanianki. Ostatnio nie rozegrały meczu z Wieżycą, pomimo tego na pewno łatwo się nie poddadzą na Mazowszu. Obie drużyny przegrały po cztery mecze, obie też mają wiele do udowodnienia zarówno sobie, jak i swoim kibicom. Kto okaże się lepszy w tym meczu, przekonamy się w sobotę.

Podbudowana zwycięstwem w Sosnowcu drużyna z Częstochowy podejmie Solną Wieliczka. W pierwszej rundzie lepsze okazały się wieliczanki, które pokonały swoje rywalki 3:1. Zespół spod Jasnej Góry ma ciekawy skład, który niejednokrotnie wygrywał. Częstochowianki z meczu na mecz spisują się coraz lepiej i obok LOS-u są czarnym koniem tegorocznych zmagań. Solna przegrała w ostatniej kolejce ze wspomnianym LOS-em 2:3. – Naszym celem w tym roku jest gra w ósemce, aby się tak stało musimy punktować z drużynami, które są przed nami – powiedział Ryszard Litwin, trener Solnej. Poprzeczka po raz kolejny zostanie wysoko zawieszona przed wieliczankami. Więcej atutów po swojej stronie mają gospodynie sobotniego meczu, wygrały one jedenaście meczów, a przegrały cztery. Solna jest ósma i wszystko wskazuje, że do końca sezonu zasadniczego będzie walczyła o miejsce w pierwszej ósemce.

Płomień Sosnowiec uda się na mecz do Krosna, gdzie będzie grał z tamtejszymi Karpatami. Ostatnie trzy mecze nie ułożyły się po myśli podopiecznych trenera Krzysztofa Zabielnego, wszystkie spotkania zakończyły się ich porażkami. Okazją na przełamanie tej serii będzie mecz z 10. drużyną tabeli. Krośnianki są niezwykle groźne u siebie, o czym przekonała się już niejedna drużyna. Sosnowiczankom nie wiedzie się w meczach wyjazdowych, przegrywają one, po za tym ich mankamentem są przestoje, które wybijają je z rytmu. Obie ekipy solidarnie przegrały swoje mecze. Krośnianki uległy liderkom z Tarnowa 0:3, a Płomień we własnej hali musiał uznać wyższość drużyny spod Jasnej Góry i uległ jej 1:3. Obecny bilans drużyny z Sosnowca to osiem zwycięstw i siedem porażek, krośnianki wygrały sześć meczów i przegrały dziewięć. Obie drużyny mają o co grać, Płomień będzie chciał zająć jak najwyższe miejsce przed fazą play-off, a ich oponentki z Krosna będą chciały uniknąć gry w fazie play-out. W pierwszej rundzie lepsze były płomyki, wygrały 3:0.

Beniaminek z Podlasia zdecydował się zagrać dwa mecze w przeciągu dwóch dni. Podopieczne trenera Sebastiana Grzegorka w sobotę rozegrają spotkanie wyjazdowe z SMS-em Szczyrk, a dzień później we własnej hali będą gościły SAN-Pajdę Jarosław. W obu spotkaniach faworytkami będą przeciwniczki białostoczanek. Beniaminkowi nie wiedzie się w obecnym sezonie i wszystko wskazuje, że zagra on w fazie play-out. Młode zawodniczki ze Szczyrku rozegrają drugi mecz w nowym roku, ich środowy pojedynek z Libero został przełożony. W pierwszej rundzie po zaciętym meczu wygrały uczennice 3:2, w spotkaniu rewanżowym będą faworytkami i powinny przełamać serię porażek. Dzień później BAS zagra z SAN-Pajdą w Białymstoku, czasu na odpoczynek nie będzie miał za wiele. Będzie to zaległy pojedynek z 14. kolejki. Jarosławianki będą chciały powetować sobie ostatnie niepowodzenia i mecz ten będzie najlepszą okazją ku temu.

Mecz rozegrany awansem: Wieżyca Stężyca – SAN-Pajda Jarosław 3:0

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę