Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W derbach Małopolski lepsze tarnowianki

I liga K: W derbach Małopolski lepsze tarnowianki

W meczu dwóch drużyn z Małopolski lepsze okazały się siatkarki z Tarnowa. Wygrały one 3:0 z Solną Wieliczka i są bliskie zajęcia siódmego miejsca na koniec sezonu zasadniczego. Ekipa z solnego miasta w dalszym ciągu nie może przerwać serii porażek, wszystko wskazuje na to, że zajmie ona przedostatnie miejsce w tabeli.

Ekipa z Wieliczki rozpoczęła mecz od prowadzenia 3:0, gospodynie nie pozostały dłużne i odpowiedziały swoim rywalkom, czujnie zagrały na siatce i doprowadziły do remisu po 4. Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie obie ekipy popełniły wiele błędów własnych w polu zagrywki i w ataku. Gra obu drużyn falowała, przy serii Julii Wieczorek wieliczanki prowadziły 12:9. Lepiej grały na siatce, czytały grę swoich rywalek i po tym jak sprytnym zagraniem popisała się Wiktoria Maksajda ich przewaga wzrosła do czterech punktów (16:12). Podopieczne trenera Ryszarda Litwina utrzymały swoją przewagę do stanu 20:18. Następnie ciężar gry na siebie wzięła Magdalena Szabó, dzięki niej doszło do remisu 20:20. W polu zagrywki nieźle spisała się Simona Dreczka, odrzuciła swoim zagrywkami od siatki wieliczanki, które miały problemy z przyjęciem. W końcówce rozgrywanej na przewagi lepsze okazały się gospodynie. Punkt bezpośrednio zdobyty z zagrywki przez Klaudię Kaczorowską zakończył rywalizację w tej części gry.Od mocnego uderzenia rozpoczęły gospodynie grę w drugim secie. Odrzucone od siatki siatkarki z Wieliczki przegrywały 1:6. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Klaudia Kaczorowska. Set miał jednostronny przebieg, przyjezdne seriami traciły punkty, miały bardzo duże problemy z przyjęciem. Po tym jak dwoma asami serwisowymi popisała się Magdalena Szabó tablica wyników wskazała prowadzenie tarnowianek 11:4. Przy serii Simony Dreczki było 15:5. Kolejny as serwisowy tym razem Karoliny Szczygieł dał miejscowej ekipie aż czternastopunktową przewagę (20:6). Zespół z Wieliczki w końcówce zerwał się do odrabiania strat, zryw okazał się być mocno spóźniony. Błąd własny wieliczanek w ataku sprawił, że przegrały one tę partię.

Tarnowianki w dalszym ciągu dominowały na boisku. Przy serii Karoliny Szczygieł było 6:1 i o przerwę poprosił trener Ryszard Litwin. Nie przyniosło to żadnego rezultatu, w natarciu nadal był zespół z Tarnowa. W dalszym ciągu przyjezdne miały problemy z przyjęciem, co przełożyło się na ich słabą grę w ataku. Set miał jednostronny przebieg, po asie serwisowym Simony Dreczki było 12:7, a po tym jak punkt w tym elemencie dołożyła Karolina Szczygieł było 16:9 dla gospodyń. Sytuację próbowała ratować Weronika Sobiczewska, jej pojedyncze ataki na niewiele się zdały. W końcówce drużyny seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Grające ze zwieszonymi głowami zawodniczki Solnej nie podjęły już walki. Po tym jak punkt w ataku zdobyła Simona Dreczka było 23:17. Przewaga zespołu z Tarnowa zmalała w końcówce, ale nie miało to żadnego wpływu na ich zwycięstwo.

MVP: Klaudia Kaczorowska

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – 7R Solna Wieliczka 3:0
(26:24, 25:14, 25:22)

Składy zespołów:
Grupa: Szabo (12), Dreczka (7), Cur (12),  Szczygieł (5), Kaczorowska (16), Pellegrino (10), Krześlak (libero, 1) oraz Dąbrowska (2), Dyrek, Bimkieiwcz, Chojnacka i  Stroińska (3),
Solna: Gajer (4), Ciesielska (7), Kuriata (10), Sobiczewska (9), Wieczorek (4), Maksajda (7), Rafałko (libero) oraz Malczewska, Mika, Seweryn i Pustelnik (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę