Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uni Opole rozbił SAN-Pajdę i zameldował się w finale

I liga K: Uni Opole rozbił SAN-Pajdę i zameldował się w finale

W drugim meczu o awans do finału w I lidze kobiet siatkarki Uni Opole siatkarki rozbiły SAN-Pajdę 3:0 i zapewniły sobie awans do ścisłego finału. Zespół z Podkarpacia w niczym nie przypominał walecznej drużyny z pierwszego spotkania. Mecz miał jednostronny przebieg i toczył się pod zupełne dyktando opolanek. Przyjezdnym pozostała gra o trzecie miejsce.

Od samego początku meczu na boisku dominowały opolanki. Postawiły one szczelny blok, odrzuciły przyjezdne od siatki i zbudowały sobie czteropunktową  przewagę (5:1). Set miał jednostronny przebieg, odrzucone od siatki jarosławianki traciły dystans punktowy do swoich rywalek. Po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Oliwia Sieradzka, było 11:4 dla Uni. Przyjezdne seriami traciły punkty, przy serii zagrywek Marty Ciesiulewicz było… 20:5. Zespół z Jarosławia stanął w miejscu i w jednym ustawieniu stracił dziewięć punktów z rzędu. Trener Piotr Pajda dokonał wielu zmian w składzie, nie przyniosło to żadnych efektów. Gospodynie bardzo dobrze spisały się na siatce, kontrataki zamieniały w punkty. Tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Oliwia Sieradzka.

W drugim secie obraz gry w dalszym ciągu nie uległ zmianie. Stroną dyktującą warunki gry był zespół z Opola. Przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów, myliły się w ataku, popełniły błędy w przyjęciu. Po ataku Oliwii Sieradzkiej było 6:2. Natomiast przy serii Kingi Stronias było 13:4, w zespole z Jarosławia nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Gospodynie punktowały w bloku, kontrataki zamieniały w punkty. Punktowy blok Gabrieli Makarowskiej oraz Marty Orzyłowskiej na Katarzynie Marcyniuk wskazał dziesięciopunktowe prowadzenie Uni (19:9). Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego straciły koncentrację w końcówce, do głosu doszły zawodniczki z Podkarpacia. Ich zryw okazał się być mocno spóźniony. Aleksandra Dudek w pojedynkę nie była w stanie zdziałać zbyt wiele, nie miała wsparcia wśród swoich koleżanek. Atak z lewego skrzydła Marty Ciesiulewicz zakończył rywalizację w tej części gry.

Otwarcie ostatniego seta również należało do siatkarek z Opola. Punktowy blok na Aleksandrze Dudek dał im dwupunktowe prowadzenie (2:0). Nie do zatrzymania w ataku była Oliwia Sieradzka, zawodniczka ta punktowała bezpośrednio z zagrywki, było wówczas 9:4 dla Uni. Jarosławianki dzięki Katarzynie Stepko oraz Aleksandrze Dudek zniwelowały straty do dwóch punktów (11:13). Widząc słabsza postawę swoich podopiecznych o pierwszą przerwę na żądanie w tym meczu poprosił trener miejscowej drużyny. Po tej przerwie zespół z Opola powrócił do swojej dobrej gry, jarosławianki dotrzymały kroku gospodyniom do stanu 21:19. W końcówce przyjezdne stanęły w miejscu, w Uni dobrze zaprezentowała się Gabriela Borawska oraz Oliwia Sieradzka. Ta ostatnia siatkarka zakończyła ten mecz. Tym samym Uni zameldował się w finale i czeka na swojego finałowego rywala.

MVP: Oliwia Sieradzka

Uni Opole – SAN-Pajda Jarosław 3:0
(25:10, 25:16, 25:19)