Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uni Opole rozbił SAN-Pajdę i zameldował się w finale

I liga K: Uni Opole rozbił SAN-Pajdę i zameldował się w finale

fot. Michał Szymański

W drugim meczu o awans do finału w I lidze kobiet siatkarki Uni Opole siatkarki rozbiły SAN-Pajdę 3:0 i zapewniły sobie awans do ścisłego finału. Zespół z Podkarpacia w niczym nie przypominał walecznej drużyny z pierwszego spotkania. Mecz miał jednostronny przebieg i toczył się pod zupełne dyktando opolanek. Przyjezdnym pozostała gra o trzecie miejsce.

Od samego początku meczu na boisku dominowały opolanki. Postawiły one szczelny blok, odrzuciły przyjezdne od siatki i zbudowały sobie czteropunktową  przewagę (5:1). Set miał jednostronny przebieg, odrzucone od siatki jarosławianki traciły dystans punktowy do swoich rywalek. Po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Oliwia Sieradzka, było 11:4 dla Uni. Przyjezdne seriami traciły punkty, przy serii zagrywek Marty Ciesiulewicz było… 20:5. Zespół z Jarosławia stanął w miejscu i w jednym ustawieniu stracił dziewięć punktów z rzędu. Trener Piotr Pajda dokonał wielu zmian w składzie, nie przyniosło to żadnych efektów. Gospodynie bardzo dobrze spisały się na siatce, kontrataki zamieniały w punkty. Tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Oliwia Sieradzka.W drugim secie obraz gry w dalszym ciągu nie uległ zmianie. Stroną dyktującą warunki gry był zespół z Opola. Przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów, myliły się w ataku, popełniły błędy w przyjęciu. Po ataku Oliwii Sieradzkiej było 6:2. Natomiast przy serii Kingi Stronias było 13:4, w zespole z Jarosławia nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Gospodynie punktowały w bloku, kontrataki zamieniały w punkty. Punktowy blok Gabrieli Makarowskiej oraz Marty Orzyłowskiej na Katarzynie Marcyniuk wskazał dziesięciopunktowe prowadzenie Uni (19:9). Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego straciły koncentrację w końcówce, do głosu doszły zawodniczki z Podkarpacia. Ich zryw okazał się być mocno spóźniony. Aleksandra Dudek w pojedynkę nie była w stanie zdziałać zbyt wiele, nie miała wsparcia wśród swoich koleżanek. Atak z lewego skrzydła Marty Ciesiulewicz zakończył rywalizację w tej części gry.

Otwarcie ostatniego seta również należało do siatkarek z Opola. Punktowy blok na Aleksandrze Dudek dał im dwupunktowe prowadzenie (2:0). Nie do zatrzymania w ataku była Oliwia Sieradzka, zawodniczka ta punktowała bezpośrednio z zagrywki, było wówczas 9:4 dla Uni. Jarosławianki dzięki Katarzynie Stepko oraz Aleksandrze Dudek zniwelowały straty do dwóch punktów (11:13). Widząc słabsza postawę swoich podopiecznych o pierwszą przerwę na żądanie w tym meczu poprosił trener miejscowej drużyny. Po tej przerwie zespół z Opola powrócił do swojej dobrej gry, jarosławianki dotrzymały kroku gospodyniom do stanu 21:19. W końcówce przyjezdne stanęły w miejscu, w Uni dobrze zaprezentowała się Gabriela Borawska oraz Oliwia Sieradzka. Ta ostatnia siatkarka zakończyła ten mecz. Tym samym Uni zameldował się w finale i czeka na swojego finałowego rywala.

MVP: Oliwia Sieradzka

Uni Opole – SAN-Pajda Jarosław 3:0
(25:10, 25:16, 25:19)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw:
2:0 dla Uni, awans do finału Uni. SAN-Pajda zagra o trzecie miejsce.

Składy zespołów:
Uni: Orzyłowska, Stronias, Ciesiulewicz, Muszyńska, Makarowska, Sieradzka, Adamek (libero) oraz Rybak
SAN-Pajda: Stepko, Chmielewska, Nowak, Dąbrowska, Marcyniuk, Dudek, Murdza (libero) oraz Bagniak, Papszun, Krysztofiak, Szymańska i Dutkiewicz (libero)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off w I lidze kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę