Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uni Opole rozbił SAN-Pajdę Jarosław i powiększył przewagę w tabeli

I liga K: Uni Opole rozbił SAN-Pajdę Jarosław i powiększył przewagę w tabeli

Nie zwalnia tempa lider tabeli Uni Opole. Tym razem opolanki wysoko i pewnie pokonały ekipę SAN-Pajdy Jarosław 3:0. Siatkarki z Jarosławia były tłem dla swoich rywalek, w żadnym z rozegranych setów nie przekroczyły bariery 20 punktów.

Pierwsze piłki tego meczu pokazały, kto będzie dyktował warunki gry. Po dwóch atakach Oliwii Sieradzkiej było 4:2 dla opolanek. Następnie przy serii Adrianny Rybak było 9:4. Jarosławianki stanęły w miejscu, myliły się w przyjęciu, popełniły proste błędy i traciły dystans punktowy do swoich rywalek, set miał jednostronny przebieg. Punktowy atak Oliwii Sieradzkiej dał wysokie prowadzenie Uni (16:8). Tak wysoka przewaga sprawiła, że miejscowe siatkarki straciły cztery punkty z rzędu i grę przerwał trener Nicola Vettori, jego podopieczne prowadziły 17:12. Siatkarki z Podkarpacia nie miały siatkarskich argumentów, myliły się zarówno w ataku, jak i w obronie. Seta atakiem ze skrzydła zakończyła Marta Ciesiulewicz.

W kolejnej partii tego meczu obraz gry nie uległ zmianie, miejscowe siatkarki nadal dyktowały warunki gry. Skutecznie zagrały na siatce, punktowały bezpośrednio z zagrywki. Przy serii Adrianny Rybak było 12:4 dla gospodyń. Jarosławianki seriami traciły punkty i były tłem dla swoich rywalek. Po ataku Kingi Stronias było 18:8 dla Uni. Przy serii Kingi Stronias set dobiegł do końca, opolanki zdobyły punkt w bloku i prowadziły w całym meczu 2:0.

Opolanki nie spuściły z tonu, w dalszym ciągu dyktowały warunki gry. Kolejny raz punktowały w bloku, miały zdecydowanie lepsze przyjęcie niż ich rywalki. Po ataku Marty Orzyłowskiej prowadziły one 11:4. Sytuację po stronie jarosławianek próbowała ratować Katarzyna Saj, ale w pojedynkę nie była w stanie nic zdziałać. Gabriela Makarowska skutecznie rozdzielała piłki do swoich koleżanek, a te kończyły ataki z niemal każdej pozycji. Zespół z Jarosławia nie zdołał odrobić strat, nie miał w swoich szeregach zawodniczki, która poderwałaby całą drużynę do skutecznej gry. Punktowy atak Oliwii Sieradzkiej zakończył grę w tym jednostronnym meczu.

MVP: Adrianna Adamek

Uni Opole – SAN-Pajda Jarosław 3:0
(25:15, 25:12, 25:13)

UNI: Orzyłowska (9), Stronias (14), Rybak (6), Ciesiulewicz (12), Makarowska (4), Sieradzka (9), Adamek (libero) oraz Wąsik, Kłoda i Borawska (3)
SAN-Pajda: Stepko (3), Chmielewska, Szymańska (4), Saj (9), Dąbrowska (5), Dudek (5), Murdza (libero) oraz Bagniak, Krysztofiak, Nowak (1), Papszun i Dutkiewicz  (libero)