Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: UNI o krok od gry w TAURON Lidze

I liga K: UNI o krok od gry w TAURON Lidze

fot. Uni Opole

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli UNI Opole od awansu do TAURON Ligi. W sobotę siatkarki z Opola pokonały 3:0 Stal Mielec i objęły prowadzenie w serii finałowej. W niedzielne popołudnie powtórzyły wynik z poprzedniego dnia i w rywalizacji do trzech zwycięstw wygrywają już 2:0. Kolejny mecz odbędzie się w Mielcu i będzie to ostatnia szansa mielczanek na pozostanie w grze.

Opolanki od samego początku drugiego meczu narzuciły swój styl gry. Serią zagrywek popisała się Kinga Stronias i było 6:2 dla UNI. Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem,  popełniały proste błędy i po skutecznym ataku Marty Ciesiulewicz przegrywały 4:10. Pojedyncze akcje w wykonaniu Katarzyny Żabińskiej na niewiele się zdały. Sygnał do odrabiania strat dała Katarzyna Bryda, dzięki niej Stal zniwelowała straty do trzech punktów (11:14). W natarciu nadal były siatkarki z Opola. Czytały one grę swoich rywalek, punktowały w bloku, a kontrataki zamieniały w punkty (19:13). Zadowolone z takiej przewagi podopieczne trenera Vettoriego stanęły w miejscu i straciły w jednym ustawieniu sześć punktów z rzędu. Serią zagrywek popisała się Paulina Stroiwąs,  a tablica wyników wskazała prowadzenie mielczanek 23:21. Ataki Oliwii Sieradzkiej oraz Kingi Stronias dały gospodyniom remis po 23. W grze na przewagi lepsze okazały się siatkarki UNI, które wygrały 27:25.Pomimo porażki w pierwszym secie, drużyna z Podkarpacia nie podawała się. Oba zespoły grały punkt za punkt do stanu 6:6. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego po ataku Katarzyny Żabińskiej prowadziły 8:6. Odpowiedź opolanek była natychmiastowa. Do remisu po 8 doszło po błędzie Stali. Gabriela Makarowska nie zwalniała ręki w polu zagrywki, w ataku punktowała Oliwia Sieradzka. Przy stanie 13:10 grę przerwał trener Stali. Było to dobre posunięcie, jego siatkarki zbliżyły się bowiem na jeden punkt do UNI (13:14). Kolejne akcje tego spotkania należały do opolanek, ponownie punktowały w bloku oraz w kontratakach. Było wówczas 22:16 dla UNI. Mielczanki nie odpowiedziały, a seta atakiem z lewego skrzydła zakończyła Kinga Stronias.

Siatkarki Stali chcąc myśleć o pozostaniu w tym meczu musiały wygrać trzeciego seta. Dwa asy serwisowe Katarzyny Żabińskiej dały im dwupunktową przewagę (5:3). Do remisu po 5 doprowadziła Oliwia Sieradzka. Na boisku trwała wymiana ciosów i żadnej z ekip nie udało się wypracować przewagi. Siatkarki z Opola odrzuciły od siatki swoje rywalki,  punktowały w bloku i przy ich prowadzeniu 12:10 swoje podopieczne przywołał trener Grabowski.  Posunięcie to nic nie zmieniło. Mielczanki nadal seriami traciły punkty, nie kończyły ataków i po zbiciu Kingi Stronias UNI miało pięć punktów więcej niż Stal (17:12). Miejscowym zawodniczkom też przytrafił się przestój, w jednym ustawieniu straciły cztery punkty z rzędu i ich przewaga wynosiła zaledwie jeden punkt (17:16). Reprymendy swoim podopiecznym udzielił trener Vettori. Opolanki powróciły do swojej dobrej gry. Zbudowały sobie czteropunktową przewagę po akcji w bloku Aleksandry Muszyńskiej (23:19). Seta oraz mecz atakiem zakończyła Kinga Stronias.

MVP: Kinga Stronias

Uni Opole – SPS Stal Mielec 3:0
(27:25, 25:19, 25:20)

Składy zespołów:
UNI: Orzyłowska (5), Stronias (20), Ciesiulewicz (10),  Muszyńska (5),  Makarowska (2), Sieradzka (15), Adamek (libero) oraz Borawska, Rybak
Stal: Łukasiewicz (12), Stroiwąs (6), Żabińska (4), Bryda (9), Pelczarska (6), Hatala (5), Samul (libero) oraz Mras, Duda (4), Molenda

stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:0 dla UNI

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę