Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: UNI o krok od gry w TAURON Lidze

I liga K: UNI o krok od gry w TAURON Lidze

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli UNI Opole od awansu do TAURON Ligi. W sobotę siatkarki z Opola pokonały 3:0 Stal Mielec i objęły prowadzenie w serii finałowej. W niedzielne popołudnie powtórzyły wynik z poprzedniego dnia i w rywalizacji do trzech zwycięstw wygrywają już 2:0. Kolejny mecz odbędzie się w Mielcu i będzie to ostatnia szansa mielczanek na pozostanie w grze.

Opolanki od samego początku drugiego meczu narzuciły swój styl gry. Serią zagrywek popisała się Kinga Stronias i było 6:2 dla UNI. Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem,  popełniały proste błędy i po skutecznym ataku Marty Ciesiulewicz przegrywały 4:10. Pojedyncze akcje w wykonaniu Katarzyny Żabińskiej na niewiele się zdały. Sygnał do odrabiania strat dała Katarzyna Bryda, dzięki niej Stal zniwelowała straty do trzech punktów (11:14). W natarciu nadal były siatkarki z Opola. Czytały one grę swoich rywalek, punktowały w bloku, a kontrataki zamieniały w punkty (19:13). Zadowolone z takiej przewagi podopieczne trenera Vettoriego stanęły w miejscu i straciły w jednym ustawieniu sześć punktów z rzędu. Serią zagrywek popisała się Paulina Stroiwąs,  a tablica wyników wskazała prowadzenie mielczanek 23:21. Ataki Oliwii Sieradzkiej oraz Kingi Stronias dały gospodyniom remis po 23. W grze na przewagi lepsze okazały się siatkarki UNI, które wygrały 27:25.

Pomimo porażki w pierwszym secie, drużyna z Podkarpacia nie podawała się. Oba zespoły grały punkt za punkt do stanu 6:6. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego po ataku Katarzyny Żabińskiej prowadziły 8:6. Odpowiedź opolanek była natychmiastowa. Do remisu po 8 doszło po błędzie Stali. Gabriela Makarowska nie zwalniała ręki w polu zagrywki, w ataku punktowała Oliwia Sieradzka. Przy stanie 13:10 grę przerwał trener Stali. Było to dobre posunięcie, jego siatkarki zbliżyły się bowiem na jeden punkt do UNI (13:14). Kolejne akcje tego spotkania należały do opolanek, ponownie punktowały w bloku oraz w kontratakach. Było wówczas 22:16 dla UNI. Mielczanki nie odpowiedziały, a seta atakiem z lewego skrzydła zakończyła Kinga Stronias.

Siatkarki Stali chcąc myśleć o pozostaniu w tym meczu musiały wygrać trzeciego seta. Dwa asy serwisowe Katarzyny Żabińskiej dały im dwupunktową przewagę (5:3). Do remisu po 5 doprowadziła Oliwia Sieradzka. Na boisku trwała wymiana ciosów i żadnej z ekip nie udało się wypracować przewagi. Siatkarki z Opola odrzuciły od siatki swoje rywalki,  punktowały w bloku i przy ich prowadzeniu 12:10 swoje podopieczne przywołał trener Grabowski.  Posunięcie to nic nie zmieniło. Mielczanki nadal seriami traciły punkty, nie kończyły ataków i po zbiciu Kingi Stronias UNI miało pięć punktów więcej niż Stal (17:12). Miejscowym zawodniczkom też przytrafił się przestój, w jednym ustawieniu straciły cztery punkty z rzędu i ich przewaga wynosiła zaledwie jeden punkt (17:16). Reprymendy swoim podopiecznym udzielił trener Vettori. Opolanki powróciły do swojej dobrej gry. Zbudowały sobie czteropunktową przewagę po akcji w bloku Aleksandry Muszyńskiej (23:19). Seta oraz mecz atakiem zakończyła Kinga Stronias.

MVP: Kinga Stronias

Uni Opole – SPS Stal Mielec 3:0
(27:25, 25:19, 25:20)

UNI: Orzyłowska (5), Stronias (20), Ciesiulewicz (10),  Muszyńska (5),  Makarowska (2), Sieradzka (15), Adamek (libero) oraz Borawska, Rybak
Stal: Łukasiewicz (12), Stroiwąs (6), Żabińska (4), Bryda (9), Pelczarska (6), Hatala (5), Samul (libero) oraz Mras, Duda (4), Molenda

stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:0 dla UNI