Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uczennice ze Szczyrku pokonały Karpaty Krosno

I liga K: Uczennice ze Szczyrku pokonały Karpaty Krosno

Siatkarki uczące się w Szczyrku wygrały 3:1 z drużyną z Krosna. W zwycięstwie udział miała cała drużyna. Podopieczne trenera Wiesława Popika zajmują trzecie miejsce w tabeli, tracą do drugiej Stali jeden punkt. Krośnianki w dalszym ciągu zajmują niskie, dwunaste miejsce.

Uczennice ze Szczyrku bardzo dobrze rozpoczęły mecz z Karpatami Krosno, na początku prowadziły 11:3. W końcowej fazie seta dystans dzielący obie ekipy był równie wysoki, natomiast pościg siatkarek z Krosna sprawił, że zdołały one przekroczyć granicę 20 „oczek”. Najważniejszym elementem w grze gospodyń był blok, którym zdobyły 6 punktów, korzystały także z błędów rywalek.

Drugi set miał inny przebieg. Na początku przyjezdne odskoczyły na 8:5 przy nieskutecznej dyspozycji podopiecznych trenera Wiesława Popika w ataku. Następnie inicjatywę przejęły zawodniczki SMS-u PZPS. W efekcie tego uzyskały trzypunktową przewagę (21:18). Nieoczekiwanie jednak krośnianki zniwelowały stratę, by przy świetnej postawie Moniki Głodzińskiej doprowadzić do wyrównania.

W partii trzeciej uczennice miały także problemy, przegrywały 13:16. Kilka skutecznych „czap”, tym razem w połączeniu z wyższą efektywnością ataku, sprawiły, że gospodynie dopięły swego. W zwycięstwie 25:20 istotny udział miały zdobywające najwięcej punktów dla SMS PZPS – Julita Piasecka (19) i Martyna Borowczak (13).

Liderki zespołu stanęły również na wysokości zadania w ostatnim secie. Partia ta należała do ekipy wyżej notowanej w I-ligowej tabeli, triumfującej 25:21 i w końcowym rozrachunku wygrała ona 3:1.

Na odnotowanie zasługuje aż 18 punktowych bloków SMS PZPS, najlepiej w tym elemencie wypadła Dominika Pierzchała (4 „oczka”). Zwycięstwo także ma swą wartość, ponieważ w poczynaniach miejscowych widoczne było zmęczenie. W zwycięstwie udział miały wszystkie uczennice będące w składzie na mecz z Karpatami.

SMS PZPS Szczyrk – Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno 3:1
(25:20, 24:26, 25:20, 25:21)

SMS PZPS: Pierzchała (9), Borowczak (13), Łazowska (6), Leoniak (8), Hyży (1), Łagida (1), Łyduch (libero) oraz Czaplicka (1),Szmajduch (2), Piasecka (19), Stefanik (5) Czyrniańska (10), Stambrowska (2) i Dąbrowska (libero),
Karpaty: Bogdanowicz (5), Filipek (2), Głodzińska (21), Kobus (15), Sławińska (2), Niedźwiecka (15), Machowska (libero) oraz Ogórek (2), Wełna, Wisz, Budnik (3) i Gierczyńska (libero)