Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uczennice z kolejnym zwycięstwem, są coraz bliżej zajęcia drugiego miejsca

I liga K: Uczennice z kolejnym zwycięstwem, są coraz bliżej zajęcia drugiego miejsca

Podopieczne trenera Wiesława Popika wygrały w Tarnowie z tamtejszą drużyną 3:2. Młode siatkarki ze Szczyrku odwróciły losy spotkania, wygrały czwartą i piątą partię i dopisały do swojego konta dwa punkty. Wygrana ta przybliżyła SMS do zajęcia drugiego miejsca na koniec sezonu zasadniczego.

Tarnowianki po ataku Agnieszki Cur prowadziły 3:1. Uczennice szybko wyrównały stan rywalizacji, ciężar gry na siebie wzięła Julita Piasecka. Dzięki niej przyjezdne prowadziły 6:4. Podopieczne trenera Wiesława Popika punktowały w bloku, kontrataki zamieniały w punkty i przy serii Martyny Łazowskiej prowadziły 13:8. Zmobilizowane i dobrze usposobione uczennice kontrolowały boiskowe wydarzenie. Gospodynie nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, myliły się w przyjęciu. Podopieczne trenera Wiesława Popika dominowały w grze na siatce, ich mocną stroną okazała się być gra w bloku. Przewaga i prowadzenie uczennic ani przez moment nie było zagrożona. Punktowy blok Katarzyny Hyży na Agnieszce Cur sprawił, że inauguracyjnego seta wygrały one w stosunku 25:20.

Przyjezdne ze Szczyrku w dalszym ciągu kontynuowały swoją skuteczną grę, przy serii Martyny Leoniak prowadziły one 6:3, po czym stanęły w miejscu i straciły z rzędu pięć punktów. Tablica wyników wskazała prowadzenie PWSZ 11:8. Ciężar gry na siebie wzięła Agnieszka Cur, zawodniczka ta punktowała bezpośrednio w polu zagrywki. Do remisu po 15 doprowadziła Martyna Czyrniańska. Miejscowe siatkarki nie dawały za wygraną, po raz kolejny dała znać o sobie Agnieszka Cur, w polu zagrywki punktowała Vivian Pellegrino (18:15). As serwisowy Malwiny Stroińskiej dał gospodyniom czteropunktową przewagę (21:17). Uczennice w końcówce popełniły błędy własne, nie kończyły ataków i przegrały tę część gry 20:25.

W trzecim secie meczu wynik oscylował wokół remisu. As serwisowy Martyny Łazowskiej i błąd w ataku Klaudii Kaczorowskiej dał SMS-owi trzypunktową przewagę (10:7). Uczennice poszły za ciosem, odrzuciły od siatki swoje rywalki i powiększyły przewagę do czterech punktów po asie serwisowym Martyny Czyrniańskiej (13:9). Gospodynie nie poddawały się, tym razem to one przejęły inicjatywę, punktowały w bloku, ciężar gry na siebie wzięła Agnieszka Cur. Jej koleżanki odrobiły straty i miały jeden punkt więcej niż ich rywalki (18:17). W drużynie ze Szczyrku szwankowało przyjęcie, serią trudnych zagrywek popisała się Simona Dreczka (22:19). Pomimo ambitnej gry nie udało się młodym siatkarkom doprowadzić do wyrównania i po raz drugi w tym meczu musiały one uznać wyższość swoich przeciwniczek.

As serwisowy Julity Piaseckiej dał przyjezdnym dwupunktową przewagę (5:3). Zespół z Małopolski wyrównał stan seta i gra ponownie toczyła się punkt za punkt. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Przełom nastąpił po tym jak punkt na siatce zdobyła Martyna Borowczak (16:13). W polu zagrywki ręki nie zwalniała Julita Piasecka, przy jej serii gospodynie w jednym ustawieniu straciły aż osiem punktów. Gra tarnowianek całkowicie się posypała, seta atakiem zamknęła Martyna Czyrniańska. O tym komu przypadnie końcowe zwycięstwo musiał decydować tie-break.

Uczennice zaczęły od mocnego uderzenia, przy serii Martyny Łazowskiej prowadziły 5:0. W drużynie z Tarnowa szwankowało przyjęcie, gospodynie nadziewały się na blok swoich rywalek. Na domiar złego kontuzji nabawiła się Karolina Szczygieł, w jej miejsce pojawiła się Katarzyna Dyrek. Set miał całkowicie jednostronny przebieg i toczył się pod wyraźne dyktando zespołu gości. Na zmianie stron boisk było 8:1, rozluźnione młode siatkarki ze Szczyrku straciły kilka punktów z rzędu. Nie miało to żadnego wpływu na końcowe zwycięstwo. Błąd własny gospodyń zakończył rywalizację w tym secie oraz meczu.

MVP: Julita Piasecka

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – SMS PZPS Szczyrk 2:3
(20:25, 25:20, 25:22, 14:25, 9:15)

Grupa: Szabo (1), Dreczka (13), Cur (23), Szczygieł (4), M. Dąbrowska (1), Pellegrino (12), Krześlak (libero) oraz Dyrek,Stroińska (8) i  Kaczorowska (10)
SMS:  Pierzchała (9), Łazowska (5),  Piasecka (21), Leoniak (1), Czyrniańska (23), Hyży (6), I. Dąbrowska (libero) oraz Szmajduch (1), Borowczak (10), Stefanik (3), Brzoza (2), Walczak i Łyduch (libero)