Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uczennice z kolejnym zwycięstwem, są coraz bliżej zajęcia drugiego miejsca

I liga K: Uczennice z kolejnym zwycięstwem, są coraz bliżej zajęcia drugiego miejsca

fot. smspzps.pl

Podopieczne trenera Wiesława Popika wygrały w Tarnowie z tamtejszą drużyną 3:2. Młode siatkarki ze Szczyrku odwróciły losy spotkania, wygrały czwartą i piątą partię i dopisały do swojego konta dwa punkty. Wygrana ta przybliżyła SMS do zajęcia drugiego miejsca na koniec sezonu zasadniczego.

Tarnowianki po ataku Agnieszki Cur prowadziły 3:1. Uczennice szybko wyrównały stan rywalizacji, ciężar gry na siebie wzięła Julita Piasecka. Dzięki niej przyjezdne prowadziły 6:4. Podopieczne trenera Wiesława Popika punktowały w bloku, kontrataki zamieniały w punkty i przy serii Martyny Łazowskiej prowadziły 13:8. Zmobilizowane i dobrze usposobione uczennice kontrolowały boiskowe wydarzenie. Gospodynie nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, myliły się w przyjęciu. Podopieczne trenera Wiesława Popika dominowały w grze na siatce, ich mocną stroną okazała się być gra w bloku. Przewaga i prowadzenie uczennic ani przez moment nie było zagrożona. Punktowy blok Katarzyny Hyży na Agnieszce Cur sprawił, że inauguracyjnego seta wygrały one w stosunku 25:20.Przyjezdne ze Szczyrku w dalszym ciągu kontynuowały swoją skuteczną grę, przy serii Martyny Leoniak prowadziły one 6:3, po czym stanęły w miejscu i straciły z rzędu pięć punktów. Tablica wyników wskazała prowadzenie PWSZ 11:8. Ciężar gry na siebie wzięła Agnieszka Cur, zawodniczka ta punktowała bezpośrednio w polu zagrywki. Do remisu po 15 doprowadziła Martyna Czyrniańska. Miejscowe siatkarki nie dawały za wygraną, po raz kolejny dała znać o sobie Agnieszka Cur, w polu zagrywki punktowała Vivian Pellegrino (18:15). As serwisowy Malwiny Stroińskiej dał gospodyniom czteropunktową przewagę (21:17). Uczennice w końcówce popełniły błędy własne, nie kończyły ataków i przegrały tę część gry 20:25.

W trzecim secie meczu wynik oscylował wokół remisu. As serwisowy Martyny Łazowskiej i błąd w ataku Klaudii Kaczorowskiej dał SMS-owi trzypunktową przewagę (10:7). Uczennice poszły za ciosem, odrzuciły od siatki swoje rywalki i powiększyły przewagę do czterech punktów po asie serwisowym Martyny Czyrniańskiej (13:9). Gospodynie nie poddawały się, tym razem to one przejęły inicjatywę, punktowały w bloku, ciężar gry na siebie wzięła Agnieszka Cur. Jej koleżanki odrobiły straty i miały jeden punkt więcej niż ich rywalki (18:17). W drużynie ze Szczyrku szwankowało przyjęcie, serią trudnych zagrywek popisała się Simona Dreczka (22:19). Pomimo ambitnej gry nie udało się młodym siatkarkom doprowadzić do wyrównania i po raz drugi w tym meczu musiały one uznać wyższość swoich przeciwniczek.

As serwisowy Julity Piaseckiej dał przyjezdnym dwupunktową przewagę (5:3). Zespół z Małopolski wyrównał stan seta i gra ponownie toczyła się punkt za punkt. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Przełom nastąpił po tym jak punkt na siatce zdobyła Martyna Borowczak (16:13). W polu zagrywki ręki nie zwalniała Julita Piasecka, przy jej serii gospodynie w jednym ustawieniu straciły aż osiem punktów. Gra tarnowianek całkowicie się posypała, seta atakiem zamknęła Martyna Czyrniańska. O tym komu przypadnie końcowe zwycięstwo musiał decydować tie-break.

Uczennice zaczęły od mocnego uderzenia, przy serii Martyny Łazowskiej prowadziły 5:0. W drużynie z Tarnowa szwankowało przyjęcie, gospodynie nadziewały się na blok swoich rywalek. Na domiar złego kontuzji nabawiła się Karolina Szczygieł, w jej miejsce pojawiła się Katarzyna Dyrek. Set miał całkowicie jednostronny przebieg i toczył się pod wyraźne dyktando zespołu gości. Na zmianie stron boisk było 8:1, rozluźnione młode siatkarki ze Szczyrku straciły kilka punktów z rzędu. Nie miało to żadnego wpływu na końcowe zwycięstwo. Błąd własny gospodyń zakończył rywalizację w tym secie oraz meczu.

MVP: Julita Piasecka

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – SMS PZPS Szczyrk 2:3
(20:25, 25:20, 25:22, 14:25, 9:15)

Składy zespołów:
Grupa: Szabo (1), Dreczka (13), Cur (23), Szczygieł (4), M. Dąbrowska (1), Pellegrino (12), Krześlak (libero) oraz Dyrek,Stroińska (8) i  Kaczorowska (10)
SMS:  Pierzchała (9), Łazowska (5),  Piasecka (21), Leoniak (1), Czyrniańska (23), Hyży (6), I. Dąbrowska (libero) oraz Szmajduch (1), Borowczak (10), Stefanik (3), Brzoza (2), Walczak i Łyduch (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę