Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Uczennice z kompletem punktów w meczu z 7R Solną Wieliczka

I liga K: Uczennice z kompletem punktów w meczu z 7R Solną Wieliczka

fot. smspzps.pl

Młode siatkarki ze Szczyrku pokonały ekipę 7R Solna Wieliczka 3:1. Gospodynie tylko w pierwszym secie były gorsze od swoich rywalek, w kolejnych trzech ich wyższość i dominacja nie podlegała żadnej dyskusji. Dzięki tej wygranej podopieczne trenera Wiesława Popika znalazły się na trzecim miejscu w tabeli.

Zawodniczki ze Szczyrku, jako jedyne w I lidze kobiet, nie przegrały we własnej hali żadnego spotkania. W dalszym ciągu kontynuują zwycięską serię meczów. W pierwszym secie piątkowego spotkania lepsze były podopieczne trenera Ryszarda Litwina, które wygrały tę część zmagań w stosunku 25:23. Kolejne trzy partie to zupełna dominacja i przewaga młodych siatkarek. Przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów, seriami traciły punkty, szwankowało przyjęcie (wieliczanki miały zaledwie 26% przyjęcia pozytywnego i 8% perfekcyjnego), w tym elemencie popełniły siedem błędów własnych, a w całym meczu 19. Gospodynie miały bardzo dużą przewagę w bloku, w tym elemencie zdobyły 18 punktów, Solna 6. W polu zagrywki uczennice punktowały 7 razy, Solna 4.Najskuteczniejszą zawodniczką tego spotkania była Martyna Leoniak, która zdobyła 22 punkty, miała 62% skuteczność w ataku. W ekipie z Wieliczki nie było siatkarki, która wzięłaby na siebie ciężar gry, jedynie Weronika Sobiczewska zdobyła 11 punktów. Po tej porażce Solna zajmuje siódme miejsce, ma 23 punkty, tyle samo co Częstochowianka.

SMS Szczyrk jest trzeci, ma 30 punktów na swoim koncie. W najbliższą niedzielę uczennice rozegrają zaległy mecz z Energetykiem Poznań.

SMS PZPS Szczyrk – 7R Solna Wieliczka 3:1
(23:25, 25:14, 25:11, 25:18)

Składy zespołów:
SMS: Pierzchała (14), Borowczak (16), Łazowska (6), Leoniak (22), Czyrniańska (9), Stambrowska (4) Dąbrowska (libero) oraz Czaplicka, Szmajduch, Piasecka (8), Kulig (1), Hyży (1) i Kubas (libero)
Solna: Gajer (3), Ciesielska (8), Kuriata (4), Sobiczewska (11), Gliniecka (7), Wieczorek (3), Rafałko (libero) oraz Malczewska, Mika (1), Seweryn (1), Pustelnik (3) i Maksajda (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved