Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzysetowe zwycięstwo Nike w Szczyrku

I liga K: Trzysetowe zwycięstwo Nike w Szczyrku

Siatkarki SMS-u PZPS Szczyrk w ramach 8. kolejki I ligi kobiet podejmowały drużynę z Węgrowa. Po pierwszym, wyraźnie przegranym secie, gospodynie zaprezentowały się lepiej, ale nie wystarczyło to do wygrania partii. Siatkarki PMKS Nike Węgrów dopisały do swojego konta komplet punktów i obecnie plasują się na 9. miejscu.

Popełniając tak dużą liczbę błędów własnych trudno myśleć o korzystnym wyniku – to wniosek płynący z konfrontacji uczennic SMS-u PZPS Szczyrk z siatkarkami Nike Węgrów. Gospodynie wyraźnie uległy rywalkom w secie, który mecz otworzył. Siatkarki ze Szczyrku zdobyły w nim jedynie 13 punktów. W drugiej odsłonie walki było więcej, momentami gra toczyła się „na styku”, ale dwucyfrowa ilość punktów bezpośrednio oddanych przyjezdnym nie pozwoliła wyrównać wyniku. W partii trzeciej zawodniczki SMS PZPS spisały się pod tym względem lepiej, ale triumfując 25:21 ekipa z Węgrowa zapisała na swoim koncie maksymalną zdobycz.

Rywalki zagrały poprawnie i to na nas dziś wystarczyło. Nie wykorzystaliśmy atutu własnej hali, czyniąc zdecydowanie zbyt mało szkód naszą zagrywką – oceniła Joanna Staniucha-Szczurek, II trener pierwszoligowego zespołu ze Szczyrku.

Na uwagę zasługuje natomiast debiut na tym szczeblu rozgrywek Gabrieli Robińskiej, która wcześniej reprezentowała barwy SMS PZPS w II lidze.

SMS PZPS Szczyrk – PMKS Nike Węgrów 0:3
(13:25, 22:25, 21:25)