Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty zostały w Nowym Dworze Mazowieckim

I liga K: Trzy punkty zostały w Nowym Dworze Mazowieckim

W 22. kolejce rozgrywek I Ligi Kobiet LOS Nowy Dwór Mazowiecki podjął przed własną publicznością UJ-CM Solną Wieliczkę. Mecz niemal od początku pod kontrolą miały zawodniczki z LOS-u i to one ostatecznie mogły cieszyć się zwycięstwem za trzy punkty i bez straty seta. Wygrana umocniła pozycję nowodworskiej drużyny na 4. miejscu w tabeli klasyfikacyjnej.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. Pierwsze na większe prowadzenie wysunęły się przyjezdne, które po skutecznym, podwójnym bloku prowadziły 7:2. Po tej akcji gra gospodyń się odblokowała i szybko odrobiły większość brakujących punktów. Gdy siatkarki z LOS-u myślały, że już  doprowadzą do remisu, ponownie do głosu doszły zawodniczki z Wieliczki i wysunęły się na kilkupunkowe prowadzenie, które trwało mniej więcej do połowy seta. Zawodniczkom z Nowego Dworu Mazowieckiego udało się doprowadzić do wyrównania dopiero dzięki punktowemu blokowi, który dał wynik po 12. Następnie to one wyszły na prowadzenie, m.in. dzięki zagrywkom Sandry Świętoń (16:13). W drugiej części odsłony to gospodynie spotkania utrzymywały się na czele, a przyjezdne starały się je gonić. Dzięki dobrej grze Pauliny Reiter w polu serwisowym przewaga nowodworzanek rosła (21:15). Atak Pauliny Reiter dał LOS-owi piłkę setową, którą już w pierwszej próbie wykorzystała Wiktoria Paluszkiewicz.

Drugą partię od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęły gospodynie. Przyjezdne jak najszybciej chciały odrobić różnie w wyniku i po chwili obie drużyny dzielił już tylko jeden punkt. Taki stan rzeczy nie potrwał jednak długo, ponieważ nowodworzanki ponownie odskoczyły na kilka „oczek”. Wypracowane kilkupunktowe prowadzenie utrzymały, jak się później okazało, aż do końca seta. Wieliczanki natomiast nie były w stanie przeciwstawić się przeciwniczkom. Po  skutecznym ataku Sandry Świętoń LOS prowadził sześcioma punkami (21:15) i pewnie zmierzał do końca partii. As serwisowy Sandry Świętoń dał gospodyniom piłkę setową, którą w drugiej próbie zakończył zerwany atak zawodniczki Solnej.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry. Pierwszym na większe prowadzenie udało się wyjść gospodyniom, które po ataku Wiktorii Paluszkiewicz prowadziły 12:9. Siatkarki LOS-u radziły sobie coraz lepiej i punkt po punkcie powiększały przewagę (18:11). Inaczej to wyglądało po drugiej stornie, gdzie gra zawodniczek Solnej jakby stanęła. Po ataku Katarzyny Kowalczyk drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego miała już na koncie 21 punktów oraz osiem „oczek” przewagi. Mimo, że wieliczankom udało się odrobić kilka punktów w końcówce meczu, to nie były w stanie dogonić swoich przeciwniczek. LOS natomiast pewnie zmierzał po wygraną w całym meczu za pełną pulę punktów. As serwisowy Katarzyny Maj dał piłkę setową, którą w drugiej próbie zakończyła Sandra Świętoń.

MVP: Katarzyna Kowalczyk

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – UJ-CM Solna Wieliczka 3:0
(25:18, 25:17, 25:18)

LOS: Świętoń, Reiter, Filipek, Paluszkiewicz, Kowalczyk, Maj, Balcerowicz (libero) oraz Sidor, Czerwińska
Solna: Wełna, Ejsmont, Ciesielczyk, Grabka, Wieczorek, Muszyńska, Dutkiewicz (libero) oraz Reszelewska (libero), Trojnar, Wojciechowska, Kozak