Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Liga K: Tie-break w Legionowie, dwa punkty dla Legionovii

I Liga K: Tie-break w Legionowie, dwa punkty dla Legionovii

W 25. kolejce B&B Legionovia Legionowo podjęła przed własną publicznością SMS PZPS Szczyrk I. Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodyń, które bez większych problemów wygrały pierwszego seta. W końcówce drugiej partii oraz w trzeciej lepsze natomiast okazały się przyjezdne ze Szczyrku i to one przewodziły w meczu. W czwartej partii legionowiankom udało się doprowadzić do wyrównania w setach, a rezultacie meczu miał decydować tie-break. Ostatecznie ze zwycięstwa po zaciętej walce mogły cieszyć się siatkarki Legionovii.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Legionovii, która po ataku Aleksandry Jedut prowadziła już 3:1. W następnych akcjach zawodniczki ze Szczyrku miały problem z punktowaniem, popełniały błędy, które tylko pomagały legionowiankom powiększać swoje prowadzenie. Mimo starań przyjezdnych i pojedynczo zdobywanych punktów przewaga drużyny z Legionowa była zbyt duża. Po ataku Jedut Legionovia prowadziła 18:10, natomiast autowy atak Zofii Brzozy dał im kolejny punkt. Drużyna z Legionowa była na prostej drodze by zakończyć spotkanie na swoją korzyść. Błąd siatkarek ze Szczyrku dał Legionovii setową (24:14), którą w drugiej próbie wykorzystała Julia Bartczak.

Druga partia dobrze zaczęła się dla przyjezdnych, które po punktowym bloku prowadziły 4:1. Legionowianki jednak nie zamierzały odpuszczać i po punktowym zbiciu Jedut doprowadziły do remisu. Przez kilka następnych akcji gra była wyrównana, jednak taki stan rzeczy nie potrwał długo. Legionowianki dzięki dobrym akcjom wysunęły się na przód, a po asie serwisowym Gabrieli Dębowskiej prowadziły 10:7. Zespół ze Szczyrku nie poddawał się i starał się ze wszystkich sił doprowadzić do wyrównania. Ich starania opłaciły się, dwa punktowe bloki pozwoliły zbliżyć się im na jedno „oczko” (17:18), a as serwisowy Karoliny Nadery dał remis. Końcówka drugiego seta była bardzo wyrównana, jednak to przyjezdne pierwsze otrzymały szanse by zakończyć go na swoją korzyść. Atak Zofii Bąkowskiej dał im setową (24:21), którą następnie zakończyła ta sama zawodniczka asem serwisowym.

Rozpędzone siatkarki ze Szczyrku dobrze rozpoczęły również kolejną partię i po asie serwisowym Aleksandry Walczak miały pięć punktów przewagi (5:0). Mimo starań legionowianek przewaga przyjezdnych powiększała się i po skutecznej akcji Aleksandry Adamczyk wynosiła już dziesięć „oczek” (18:8). Siatkarki z Legionovii dokładały wszelkich starań by dogonić rywalki, jednak nie były w stanie tego zrobić. Nie pomogły nawet zmiany wprowadzane przez trenera. Zawodniczki ze Szczyrku natomiast pewnie zmierzały po wygraną również w tej odsłonie. Piłkę setową dał im atak z obiegnięcia Antoniny Serafinowskiej, a ostatni punkt w secie zdobyła Walczak kiwką z drugiej piłki.

Czwarta partia rozpoczęła się od wyrównanej gry, w której raz jedna a raz druga drużyna była na prowadzeniu (3:3, 9:9). Pierwsze na większe prowadzenie wyszły legionowianki, które po asie serwisowym Dominiki Mras i punktowym ataku Marty Dudy miały pięć „oczek” z przodu (14:9). Mimo starań siatkarek ze Szczyrku nie udało się im zmniejszyć różnicy punktowej i dogonić rywalek, które cały czas grały swoje i punkt po punkcie zbliżały się do wygrania tej odsłony i doprowadzenia do tie-breaka. Atak Jedut dał Legionovii piłkę setową (24:17), a ostatni punkt dostały po błędzie Bąkowskiej.

Tie-break od początku był wyrównany, żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Pierwsze na prowadzenie wyszły legionowianki, które po ataku Jedut miały już dwa punkty z przodu (8:6). Po zmianie stron trwałą wymiana punkt za punkt, jednak to Legionovia cały czas była na prowadzeniu i bliżej wygrania meczu. Dobra akcja Jedut i punktowy blok gospodyń dały im trzy „oczka” z przodu (11:8) oraz wymusiły trenera drużyny ze Szczyrku do wzięcia czasu. Przerwa w grze nie pomogła przyjezdnym, a zespół z Legionowa był o krok od postawienia kropki nad „i”. Zepsuta zagrywka Agaty Milewskiej dał gospodyniom piłkę meczową, którą zakończył błąd z pola serwisowego Bąkowskiej.

B&B Legionovia Legionowo – SMS PZPS Szczyrk I 3:2
(25:15, 21:25, 16:25, 25:17, 15:11)