Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki zgodnie z planem pokonały BAS Białystok

I liga K: Tarnowianki zgodnie z planem pokonały BAS Białystok

Lider I ligi kobiet zespół z Tarnowa pokonał beniaminka z Białegostoku 3:0. Przyjezdne postawiły opór liderkom tabeli w pierwszym secie, w pozostałych dwóch nie miały zbyt wiele do powiedzenia i z Tarnowa wyjechały bez punktu. Lider tabeli powiększył przewagę nad drugą Stalą Mielec do czterech punktów.

W początkowym okresie gry obie drużyny grały punkt za punkt, obie też popełniły proste błędy (3:3, 6:6, 8:8). Poziom meczu nie był wysoki, liderki tabeli grały czytelnie, przy serii zagrywek Pauliny Niedźwieckiej BAS prowadził 12:9. Miejscowe zawodniczki wyrównały po ataku Klaudii Świstek (15:15). Do stanu po 18 gra toczyła się punkt za punkt. Następnie ciężar gry na siebie wzięła Wiktoria Kowalska, punktowała w bloku i ataku, miejscowa ekipa prowadziła 20:18. Po zbiciu Klaudii Świstek przewaga zespołu z Małopolski wzrosła do trzech punktów (21:18). Beniaminek z Białegostoku nie poddawał się, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Katarina Osadchuk, podopieczne trenera Marcina Wojtowicza popełniły błędy własne i był kolejny remis (22:22). W końcówce do głosu doszły liderki tabeli, lepiej zagrały na siatce i wygrały tę część meczu w stosunku 25:23.

Otwarcie drugiej partii należało do zespołu z Małopolski, odrzucił on swoje rywalki od siatki, punktował bezpośrednio z zagrywki i po ataku ze skrzydła Klaudii Świstek prowadził 10:3. Białostoczanki miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Zespół z Tarnowa kontrolował boiskowe wydarzenia, po ataku Klaudii Świstek było 15:6. Pojedyncze ataki Emilii Pisarczyk na niewiele się zdały. Błędy własne oraz słabe przyjęcie zespołu gości sprawiły, że przewaga gospodyń wzrosła do 13 punktów. Sprytna kiwka Gabrieli Ponikowskiej przybliżyła miejscową ekipę do końcowego zwycięstwa (25:12).

W ostatnim secie tego meczu obraz gry nie uległ zmianie. Stroną dyktującą warunki gry były gospodynie. Po ataku ze środka Gabrieli Ponikowskiej było 8:3, set miał jednostronny przebieg. Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem, myliły się w ataku. Przy stanie 14:6 w polu zagrywki zameldowała się Agnieszka Cur-Słomka i pozostała w nim do stanu 21:6. Tarnowianki kontrataki zamieniały w punkty, lepiej zagrały w obronie. Punktowy blok zapewnił im zwycięstwo w tym secie.

MVP: Anna Pawłowska

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – KS BAS Białystok 3:0
(25:23, 25:12, 25:9)

PWSZ: Wawrzyniak (3), Nowacka (7), Gancarz (3), Ponikowska (13),  Kowalska (9), Świstek (16),  Pawłowska (libero) oraz Szczygieł-Głód, Cur-Słomka (6) i Ociepa (4)
BAS: Woźniak, Mańczak, Rafalska (4), Sokolińska (6), Niedźwiecka (7), Osadchuk (5),  Lichodziejewska  (libero) oraz Pisarczyk (5), Iber, Gorzka (2) i Michalewicz (libero)