Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki z trzema punktami w Szczyrku

I liga K: Tarnowianki z trzema punktami w Szczyrku

Lider tabeli Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonał w Szczyrku SMS 3:1. Uczennice wygrały tylko drugą partię, w pozostałych trzech nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Tarnowianki pozostały na pierwszym miejscu w tabeli, mają cztery punkty więcej niż Stal Mielec, ale rozegrały dwa spotkania więcej niż ich rywalki.

Młode siatkarki ze Szczyrku rozegrały swój mecz po blisko trzytygodniowej przerwie, powrót na boisko nie był udany. Pierwszy set spotkania toczył się pod wyraźne dyktando liderek tabeli. Przy serii Adrianny Kukulskiej przyjezdne prowadziły 9:2. Młode siatkarki ze Szczyrku popełniły w tym okresie wiele błędów własnych, ich słabe przyjęcie przełożyło się na mało skuteczną grę w ataku. Przez cały czas trwania pierwszej partii dominacja i przewaga podopiecznych trenera Marcina Wojtowicza nie podlegała żadnej dyskusji.

Drugi z setów rozegrany w Szczyrku wypadł z perspektywy miejscowej drużyny pomyślnie. Uczennice prowadziły w nim nieznacznie 16:13, ostatecznie wygrały 25:22. Kluczowym elementem okazał się blok, którym SMS PZPS zgarnął 3 „oczka”, dodatkowo uczennice zdobyły dwa punkty bezpośrednio z zagrywki.

Podrażnione takim obrotem sprawy liderki tabeli w dwóch kolejnych setach dominowały w każdym elemencie siatkówki i rozbiły SMS, przyjezdne wykorzystały liczne błędy młodych siatkarek. Ich mocnym atutem były doświadczone zawodniczki, które wzięły na siebie ciężar gry i przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść drużyny z Małopolski. Trzeci set zakończył się wygraną tarnowianek 25:16, a czwarty 25:9.

Uczennice miały bardzo słabą skuteczność w ataku (27%), w całym spotkaniu w tym elemencie zdobyły 28 punktów, ich rywalki zdobyły 52 punkty i miały 50% skuteczność w tym elemencie. Była to jedna z przyczyn porażki młodej ekipy. Obie drużyny zdobyły po osiem punktów w bloku, w polu zagrywki minimalnie lepsze były przyjezdne 4-3. Zespół z Tarnowa popełnił więcej błędów w całym spotkaniu, nie przeszkodziło mu to jednak w odniesieniu zwycięstwa.

SMS PZPS Szczyrk – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3
(17:25, 25:22, 16:25, 9:25)

SMS: Zagumny (1), Pietrzak (8), Moszyńska (5), Lenik (7), Kecher (5), Staniszewska (9), Łyduch (libero) oraz Janicka, Stambrowska (1), Musiał (2), Jankowska i Majos (1)
Roleski: Wawrzyniak (2), Szabo (7), Kukulska (6), Ponikowska (13), Gancarz (12), Kowalska (10),  Pawłowska (libero) oraz Cur-Głód (7), Szczygieł (1), Ociepa i Świstek (6)