Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki z awansem do TAURON Ligi

I liga K: Tarnowianki z awansem do TAURON Ligi

Rozstrzygnęła się rywalizacja o mistrzostwo I ligi kobiet. W czwartym starciu ITA TOOLS Stal Mielec po raz trzeci uległa Roleski Grupie Azoty PWSZ Tarnów i tym samym to właśnie tarnowianki wywalczyły awans do TAURON Ligi. W niedzielnym starciu od początku narzuciły one rywalkom swoje warunki gry, dominując w pierwszej oraz drugiej partii. W trzeciej mielczanki nawiązały z nimi wyrównaną walkę, jednak końcówka ponownie należała do zespołu PWSZ.

Tylko na początku seta gospodynie dotrzymały kroku swoim rywalkom z Tarnowa. Nie do zatrzymania w ataku była Wiktoria Kowalska, po jej atakach zespół z Małopolski prowadził 6:3. Wśród gospodyń prym wiodła Katarzyna Bryda, nie znalazła ona wsparcia wśród swoich koleżanek. Przyjezdne bardzo dobrze zagrały w obronie, kontrataki zamieniały w punkty. Przy serii zagrywek Katarzyny Wawrzyniak przewaga przyjezdnych wzrosła do siedmiu punktów (14:7). Mielczanki miały duże problemy z przyjęciem, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek. Trener Mirosław Zawieracz w szybkim okresie czasu wykorzystał dwie przerwy na żądanie, jego podopieczne odpowiedziały skuteczna grą w bloku, zmniejszyły straty do trzech punktów (11:14). Interweniował trener Marcin Wojtowicz, jego podopieczne szybko powróciły do swojej dobrej gry. Mielczanki w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu, przegrywały 11:20. Miały one duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. W ataku nie do zatrzymania była Wiktoria Kowalska. Ostatni punkt w tym secie atakiem ze środka zdobyła Gabriela Ponikowska.

W drugiej partii spotkania obraz gry nie uległ zmianie, w dalszym ciągu stroną dominującą były przyjezdne z Tarnowa. Gospodynie myliły się w ataku, w ich szeregach nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Po tym jak została zablokowana Adrianna Muszyńska, było 8:2 dla zespołu z Małopolski. Podopiecznym trenera Wojtowicza wychodziło niemal wszystko. Kiwka Katarzyny Wawrzyniak powiększyła przewagę na korzyść tarnowianek do ośmiu punktów (13:5). Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod wyraźne dyktando przyjezdnych. Po asie serwisowym Wiktorii Kowalskiej było 21:9. Do końca zmagań w tym secie warunki gry dyktowały tarnowianki, zmagania w tej części gry zakończyła Wiktoria Kowalska.

Mielczanki chcąc myśleć o przedłużeniu meczu, musiały wygrać trzeciego seta. W nim na początku obie drużyny grały punkt za punkt (3:3, 5:5). Żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi, wynik oscylował wokół remisu (6:6, 8:8). W zespole z Tarnowa kontuzji nabawiła się Aleksandra Gancarz, jednak nie zdeprymowało to jej koleżanek. W miejsce kontuzjowanej Gancarz na boisku pojawiła się Magdalena Ociepa. Tarnowianki odskoczyły swoim rywalkom na punkty, skutecznie zagrały w bloku, prowadziły 12:10. Gra falowała, zespół z Podkarpacia lepiej zagrał na siatce, punktował w kontratakach, dobrze spisała się Sandra Szczygioł. Stal prowadziła 15:13, kilka chwil później  do głosu po raz kolejny doszły przyjezdne. Skutecznie w ataku zagrała Adrianna Kukulska, był kolejny remis – 15:15. Po ataku Gabrieli Ponikowskiej było 19:18 dla tarnowianek, w polu zagrywki punkt zdobyła Pola Nowacka, zespół gości zbliżył się do końcowego zwycięstwa, prowadził 20:18. Był to moment zwrotny tego seta, wspomniana Nowacka nie zwalniała ręki w polu zagrywki, przyjezdne powiększyły przewagę do czterech punktów (22:18). Ostatni punkt w tym meczu skuteczną akcją na siatce zdobyła Magdalena Ociepa.

MVP: Magdalena Szabó

ITA TOOLS Stal Mielec – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3
(13:25, 14:25, 19:25)