Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki lepsze od LOS-u na zakończenie fazy zasadniczej

I liga K: Tarnowianki lepsze od LOS-u na zakończenie fazy zasadniczej

Zespół z Tarnowa w ostatnim meczu rundy zasadniczej wygrał z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki 3:2. Przyjezdne z Mazowsza prowadziły po trzech partiach 2:1, ale nie wykorzystały swoich szans. Do głosu doszły gospodynie, wygrały one dwa kolejne sety i zanotowały 25. zwycięstwo w fazie zasadniczej.

W pierwszym secie przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt (6:6, 8:8, 12:12). Przy stanie 13:13 punkty w ataku zdobyła Marta Duda, przyjezdne punktowały w bloku, prowadziły 15:13.

Grę przerwał trener Marcin Wojtowicz, do kolejnego remisu doszło po zbiciach Wiktorii Kowalskiej (17:17). Żadna z drużyn nie zamierzała się poddawać, gospodynie dzięki Magdalenie Szabo odskoczyły na trzy punkty. Nowodworzanki miały problemy z przyjęciem, seta atakiem ze skrzydła zakończyła Magdalena Szabo.

Otwarcie drugiego seta należało od do tarnowianek, przy serii zagrywek Magdaleny Ociepy prowadziły one 4:0. Po reprymendzie udzielonej przez trenera Kujawskiego, jego podopieczne przejęły inicjatywę na boisku. Przy stanie 7:5 w polu zagrywki pojawiła się Marta Duda, jej koleżanki punktowały w bloku,  odrobiły straty i prowadziły 9:7. Zawodniczki z Małopolski miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia. Przyjezdne dobre zagrały w obronie, kontrataki zamieniały w punkty, z dobrej strony pokazała się Katarzyna Jędrzejewska, po jej atakach było 17:14. Przerwy na żądanie i roszady w składzie miejscowej drużyny nie przyniosły spodziewanych efektów. Po tym jak punkt w ataku piłki przechodzącej zdobyła Łucja Laskowska, było 20:16 dla LOS-u. Do końca seta trwała dominacja i przewaga zespołu gości, ręki w ataku nie zwalniała Sandra Świętoń. Ostatni punkt skutecznym atakiem zdobyła Marta Duda, w całym meczu był remis 1:1.

W kolejnym secie tego spotkania zespół z Tarnowa zbudował sobie sześciopunktową przewagę (9:3). Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Bartosza Kujawskiego nic nie zmieniła w postawie jego podopiecznych, stroną dyktującą warunki gry były miejscowe zawodniczki. Po punktowym bloku na Izabeli Filipek prowadziły one 15:11. Przy stanie 17:13 dla zespołu z Tarnowa w polu zagrywki pojawiała się Łucja Laskowska, gospodynie w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu, popełniły błędy własne, przegrywały 17:19. Do remisu po 19 doszło po tym jak została zablokowana Katarzyna Jędrzejewska. As serwisowy Izabeli Filipek przybliżył zespół gości do zwycięstwa w secie numer cztery (23:22). Dwa błędy własne Klaudii Świstek zadecydowały o tym, że bliżej końcowego zwycięstwa był LOS.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji, gospodynie musiały wygrać czwartą odsłonę meczu. Gra obu ekip falowała, po ataku Gabrieli Ponikowskiej było 5:3 dla liderek tabeli. Ciężar gry na siebie w drużynie z Mazowsza wzięła Marta Duda, dzięki niej nowodworzanki odrobiły straty i miały dwa punkty więcej niż ich rywalki (9:7). Wiele ożywienia w poczynania miejscowej ekipy wniosła rozgrywająca Karolina Szczygieł-Głód, poderwała swoje koleżanki do skutecznej gry, punktowała Agnieszka Cur-Słomka, było 13:9 dla zespołu gospodyń. Nowodworzanki miały problemy z przyjęciem, nie grały tak skutecznie jak miało to miejsce w poprzednich dwóch partiach. Po ataku ze środka w wykonaniu Gabrieli Ponikowskiej tarnowianki prowadziły czterema punktami (18:14). Do końca seta podopieczne trenera Marcina Wojtowicza kontrolowały boiskowe wydarzenia, atak Gabrieli Ponikowskiej zakończył rywalizacje w tym secie. O tym komu przypadnie zwycięstwo musiał decydować tie-break.

W nim przy serii zagrywek Magdaleny Szabo tarnowianki prowadziły 6:2 ich rywalki popełniły błędy. Na zmianie stron boisk PWSZ prowadził 8:5, a po ataku Klaudii Świstek 10:6. Odpowiedź LOS-u była natychmiastowa, dobrą serią zagrywek popisała się Izabela Filipek, punktowała Sandra Świętoń, był remis 10:10. Na boisku trwała zacięta rywalizacja, ostatecznie to drużyna z Małopolski po ataku ze skrzydła Klaudii Świstek wygrała mecz i jako jedyna nie przegrała meczu we własnej hali.

MVP: Klaudia Świstek

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – LOS Nowy Dwór 3:2
(25:21, 19:25, 24:26, 25:20, 16:14)

PWSZ: Wawrzyniak (3), Szabo (9), Ociepa (3), Świstek (18), Ponikowska (14), Kowalska (14), Pawłowska (libero) oraz Nowacka, Szczygieł-Głód (2), Cur-Słomka (6), Kukulska (4) i Gancarz (6)
LOS: Laskowska (7), Jaworska (4), Filipek (7), Świętoń (11), Duda (26), Jędrzejewska (20), Balcerowicz (libero) oraz Wołoszyn, Deptuch (6) i Stan