Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal ze zwycięstwem i pierwszym miejscem na koniec fazy zasadniczej

I liga K: Stal ze zwycięstwem i pierwszym miejscem na koniec fazy zasadniczej

ITA TOOLS STAL Mielec rozbiła Wieżycę Stężyca 3:0. Dzięki tej wygranej mielczanki zapewniły sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego, Ostatnie cztere mecze dla mielczanek będa donbrym przetarciem przed decydującą fazą sezonu.

Przed rozpoczęciem spotkania wiadomym było że zdecydowanym faworytem tego meczu będzie drużyna z Podkarpacia. Tylko na początku meczu był remis po 2, po czym więcej do powiedzenia miały gospodynie, które odskoczyły na cztery punkty, prowadziły 6:2. Młode zawodniczki ze Stężycy zbliżyły się na jeden punkt, sprytnie kiwały (11:10). Na tym w miarę wyrównana rywalizacja w tym secie dobiegła końca. Mielczanki odrzuciły od siatki Wieżycę, punktowały w bloku oraz w polu zagrywki było 16:11 dla nich. W końcówce z dobrej strona pokazała się Karolina Staniszewska, a ostatni punkt w tej części gry zdobyła Weronika Gierszewska.

Przy stanie 4:2 w polu zagrywki zameldowała się Emilia Mucha, przy jej serii zespół gości stracił w jednym ustawieniu osiem punktów, przegrywał 2:12. Set ten nie miał większej historii, toczył sie pod wyraźne dyktando ekipy z Podkarpacia. Doświadczenie oraz ogranie na ligowych boiskach dało znać o sobie w tym meczu, gospodynie ani przez moment nie zwolniły tempa. Raz za razem punktowały i odniosły pewne i wysokie zwycięstwo w stosunku 25:10.

Ostatni set niczym specjalnym nie różnił się od poprzednich dwóch partii. Przy serii asów serwisowych Karoliny Staniszewskiej było 7:0. Co prawda podopieczne trenera Dawida Michora zniwelowały nieco straty, traciły do Stali trzy punkty, przegrywały 8:11. Przestój jaki im się przytrafił okazał się mieć dla nich bolesne skutki, w jednym ustawieniu straciły one osiem punktów, przegrywały 8:19. Błąd przyjęcia zagrywki przez drużynę z kaszub zakończył ten jednostronny mecz.

MVP: Karolina Pancewicz

ITA TOOLS Stal Mielec – Wieżyca Stężyca 3:0
(25:19, 25:10 25:15)

Stal: Staniszewska, Budnik, Mucha, Gierszewska, Kubacka ,Kucharska, Pancewicz (libero) oraz Hochołowska, Dąbrowska, Budnik, Bryda, Łyduch (libero)
Wieżyca: Bandurska, Milkowska, Spławska, Dumańska, Latos, Podlaska, Ropela Puzdrowska (libero) oraz Olszewska, Hewelt, Malinowska, Gołaszewska, Fiedorowicz, Kreft, Kwiecińska (libero)