Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal wywiozła komplet punktów z Wieliczki

I liga K: Stal wywiozła komplet punktów z Wieliczki

Nie zwalnia tempa wicelider tabeli – ITA TOOLS Stal Mielec. Zespół z Podkarpacia wywiózł komplet punktów  z Wieliczki. Szczególnie zacięty był pierwszy set spotkania, w którym o zwycięstwie mielczanek musiała decydować gra na przewagi. Dwie kolejne partie toczyły się pod zupełne dyktando zespołu gości. Stal Mielec pozostała na drugim miejscu, Solna jest szósta.

Wieliczanki po ataku Natalii Ciesielskiej prowadziły 4:2. Mielczanki wyrównały stan rywalizacji na 7:7 po serii błędów własnych gospodyń. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina odskoczyły swoim rywalkom na pięć oczek, punktowały chociażby w bloku (12:7). Przy serii Dominiki Mras przyjezdne zmniejszyły straty do jednego punktu (11:12), dobrze atakowała Sandra Szczygioł. Następnie poszły za ciosem, ciężar gry na siebie wzięła Julita Molenda, po jej atakach zespół z Mielca prowadził 14:13. Obie drużyny grały punkt za punkt, żadnej  nich nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi, obie bardzo dobrze zagrały w obronie (18:18, 20:20). Przy stanie 23:23 asem serwisowym popisała się Joanna Ciesielczyk i o przerwę na żądanie poprosił trener mielczanek Michał Betleja. Po niej trzy kolejne akcje należały do drużyny z Podkarpacia, seta atakiem zamknęła Katarzyna Urbanowicz.

Otwarcie seta numer dwa należało do zespołu gości, przy serii Dominiki Mras było 5:0, wtedy grę przerwał trener Ryszard Litwin. Gospodynie miały bardzo duże problemy z przyjęciem, myliły się w ataku i w efekcie tego po ataku Julity Molendy przegrywały 4:12. Miejscowe za sprawą Wiktorii Maksajdy zniwelowały nieco straty, zawodniczka ta popisała się dwoma asami serwisowymi (8:12). Set toczył się pod dyktando Stali. Siatkarki tego klubu czujnie zagrały w obronie, kontrataki zamieniały w punkty i miały siedmiopunktową przewagę (19:12). Końcówka seta zdecydowanie należała do przyjezdnych, które dosyć pewnie wygrały w stosunku 25:17.

W ostatnim secie tego meczu obraz gry nie uległ zmianie w natarciu nadal były mielczanki. Na początku seta przy zagrywkach Katarzyny Brydy było 5:1. Gospodynie miały w dalszym ciągu duże problemy z przyjęciem. W ich szeregach nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Mielczanki dominowały w grze na siatce, kontrataki zamieniały w punkty (15:9). Przyjezdne dominowały w niemal każdym elemencie, po ataku Julity Molendy prowadziły 20:12. Atak ze środka Katarzyny Urbanowicz zapewnił im zwycięstwo w tym secie oraz w całym meczu.

MVP: Karolina Pancewicz

WTS Solna Wieliczka – ITA TOOLS Stal Mielec 0:3
(24:26, 17:25, 16:25)

Solna: Tkaczyk (1), Ciesielczyk (14), Ciesielska (8), Kuriata (5), Dreczka (6), Budnik (3), Reszelewska (libero) oraz Wieczorek (2), Marcyjanik i Maksajda (4)
Stal: Molenda (12), Bryda (13), Mras (5), Urbanowicz (9), Lach (9), Szczygioł (14), Pancewicz (libero) oraz Hnatyszyn, Kuźniar