Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal rozbiła Płomień i powiększyła przewagę w tabeli

I liga K: Stal rozbiła Płomień i powiększyła przewagę w tabeli

Nie zwalnia tempa ITA TOOLS Stal Mielec. Tym razem zespół z Podkarpacia rozbił wicelidera tabeli ekipę Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:0. Przyjezdne tylko w pierwszym secie przekroczyły barierę 20 punktów, w dwóch pozostałych nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Mielczanki powiększyły przewagę w tabeli nad Płomieniem i LOS-em do 11 punktów.

W początkowym okresie gry obie drużyny grały punkt za punkt, mielczanki po punktowym bloku na Monice Głodzińskiej prowadziły 7:5. Odpowiedź zespołu gości była natychmiastowa, serią trudnych zagrywek popisała się Ksenia Kurerowa i przyjezdne prowadziły 11:9. Wówczas grę przerwał trener Wiesław Popik, a jego podopieczne szybko doprowadziły do wyrównania i przejęły inicjatywę na boisku.

Po dwóch kontratakach Karoliny Staniszewskiej prowadziły 15:13. Płomień miał problemy z przyjęciem i przy serii zagrywek Karoliny Staniszewskiej stracił pięć punktów z rzędu (16:22). W końcówce podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego zerwały się do ataków, punktowała Aleksandra Deptuch, było 23:21. Zryw ten okazał się być mocno spóźniony, błąd Martyny Kłody w polu zagrywki zakończył tego seta.

Otwarcie drugiej partii należało do liderek tabeli. Odrzuciły one od siatki swoje rywalki, punktowały bezpośrednio z zagrywki i po asie serwisowym Darii Dąbrowskiej było 6:1, a po asie serwisowym Sonii Kubackiej 8:2. Przyjezdne nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, miały problemy z przyjęciem. Mielczanki czujnie zagrały na siatce oraz w obronie. Kibicom mogła podobać się gra Olgi Musiał oraz Karoliny Staniszewskiej. Mielczanki kontrolowały boiskowe wydarzenia, kontrataki zamieniały w punkty i po zbiciu Zuzanny Kulig było 18:13 dla miejscowej drużyny. W końcówce seta przewaga Stali wzrosła do siedmiu punktów (22:17). Ostatni punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła wprowadzona na boisko Weronika Gierszewska.

Set trzeci był ostatni w tym meczu. Ekipa z Podkarpacia od początku dominowała na boisku. Gospodynie zbudowały sobie czteropunktową przewagę (10:6), po czym straciły cztery punkty z rzędu. Grę gości napędziła Martyna Kłoda, która popisała się trudnymi zagrywkami (10:10). Po reprymendzie udzielonej przez trenera Popika, mielczanki powróciły do swojej dobrej gry. Po raz kolejny dominowały w grze na siatce, punktowały w bloku, skutecznie zagrały w obronie. Po ataku Darii Dąbrowskiej było 18:11. Do końca meczu trwała przewaga i dominacja miejscowej ekipy. As serwisowy Darii Dąbrowskiej zamknął ten mecz.

MVP: Klaudia Łyduch

ITA TOOLS Stal Mielec – Trans-Anna Płomień Sosnowiec 3:0
(25:22, 25:18, 25:18)

Stal: Musiał, Staniszewska, Kulig, Mucha, Kubacka, Kucharska, Łyduch (libero) oraz Dąbrowska, Gierszewska, Budnik
Płomień: Laskowska, Karczmarzyk, Kurerowa, Głodzińska, Laszczyk, Deptuch, Samul (libero) oraz Kłoda, Śmierana, Natanek