Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal nie zwalnia tempa, hit kolejki dla Energetyka

I liga K: Stal nie zwalnia tempa, hit kolejki dla Energetyka

Jedenaście kolejek I ligi kobiet za nami i od początku lider jest jeden. Stal Mielec po raz jedenasty odprawiła rywalki z kwitkiem i z kompletem punktów przewodzi w ligowej tabeli. W grupie pościgowej znajdują się między innymi Energetyk Poznań i Solna Wieliczka. W sobotę oba zespoły stanęły naprzeciw siebie na parkiecie, a zwycięsko z tego starcia wyszły siatkarki z Poznania.

Energetyk rozprawił się z Solną zaskakująco łatwo. Trzy sety do 17, 16 i znów do 17, to na pewno nie jest rezultat, który mógłby w najmniejszym stopniu zadowolić gospodynie. Po tej porażce siatkarki z Wieliczki straciły bezpośredni kontakt z wyprzedzającymi je drużynami i zajmują czwarte miejsce z trzema punktami straty do Płomienia Sosnowiec.

Potknięcia wieliczanek nie wykorzystały Karpaty Krosno. Mogły dogonić punktami Solną, ale zadanie było wyjątkowo trudne, bowiem do Krosna przyjechał Trans-Ann Płomień Sosnowiec. Goście okazali się wyraźnie lepsi i to oni dopisali sobie trzy punkty po trzech setach tego spotkania. Sosnowiczanki są na trzecim miejscu o punkt za Energetykiem, ale też z jednym rozegranym meczem więcej. Karpaty wciąż są wysoko, bo na piątym miejscu w tabeli, ale za nimi już trzynaście spotkań, więc od dwa więcej od głównych rywalek.

Lider tabeli Stal Mielec pojechał do Węgrowa i trudno było w tym meczu oczekiwać niespodzianki. Siatkarki Nike nie postawiły mielczankom wygórowanych warunków i po trzech setach mecz zakończył się zwycięstwem Stali. Węgrowianki spadły na dziesiąte miejsce, ale wciąż mają bezpieczną przewagę nad dołem tabeli. Stal natomiast z kompletem punktów idzie pewnie po realizację celu, jakim jest awans do TAURON Ligi.

Niezwykle ciekawy przebieg miało spotkanie w Białymstoku. BAS Kombinat Budowlany podejmował LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Po pierwszych dwóch setach wydawało się, że LOS szybko rozprawi się z gospodyniami, ale te podjęły rękawicę i trzy kolejne partie rozstrzygnęły na przewagi, co pozwoliło im przeskoczyć nowodworzanki w tabeli.

Ważne punkty zdobyły siatkarki Wieżycy Stężycy, choć nie mogło w zasadzie być inaczej, bo podejmowały borykającą się z ogromnymi problemami Częstochowiankę. Młode siatkarki spod Jasnej Góry w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów i spadły na przedostatnie miejsce w tabeli, a przeskoczyła ich właśnie Wieżyca.

Swojej pozycji nie poprawiła też LTS Legionovia Legionowo. Tym razem legionowianki bez wygrania seta uległy Sokołowi Mogilno i z czterema punktami straty do Częstochowianki zamykają ligową tabelę. Sokół awansował natomiast na ósme miejsce i jest w grupie kilku drużyn, które będą walczyć o awans do play-off.

W tej grupie jest też SAN-Pajda Jarosław. Jarosławianki wygrały swój mecz 3:0, ale siatkarki SMS-u PZPS Szczyrk postawiły im trudne warunki, zmuszając w dwóch setach do walki na przewagi. Obie te sytuacje na swoją korzyść rozstrzygnęły podopieczne Piotra Pajdy i zainkasowały trzy punkty.