Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec zwycięstwem zakończyła rundę zasadniczą

I liga K: Stal Mielec zwycięstwem zakończyła rundę zasadniczą

Lider tabeli ITA TOOLS Stal Mielec zwycięstwem 3:1 z Legionovią zakończył rundę zasadniczą. Zespół gości wysoko zawiesił poprzeczkę gospodyniom,  grał jak równy z równym, zmagania zakończył na 12. miejscu. Rywalem Stali w pierwszej rundzie play-off będą Karpaty Krosno.

Gospodynie na początku seta prowadziły 3:0, po czym straciły z rzędu pięć punktów, interweniował trener Wiesław Popik. Legionowianki lepiej zagrały na siatce oraz w obronie, kontrataki zamieniały w punkty, prowadziły 11:7. Niemoc Stali trwała w dalszym ciągu, przy stanie 10:14 druga przerwę wykorzystał miejcowy trener. Jego podopieczne szybko odrobiły straty, w polu zagrywki punktowała Daria Dąbrowska, punkt w kontrataku zdobyła Emilia Mucha, było 15:14 dla mielczanek.

Liderki tabeli odrzuciły od siatki swoje rywalki, po asie serwisowym Sonii Kubackiej miały dwupunktową przewagę (17:15). Drużyna z Mazowsza wyrównała stan rywalizacji po zbiciu Aleksandry Jedut (17:17). Końcówka seta była popisem mielczanek, które zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (24:19). Błąd Marty Dudy zakończył tę część meczu.

W drugiej odsłonie spotkania Stal prowadziła 7:4, po czym stanęła w miejscu straciła sześć punktów z rzędu przegrywała 7:10. Wiele ożywienia w poczynania mielczanek wniosła Karolina Staniszewska oraz Katarzyna Bryda. Po asie serwisowym tej pierwszej siatkarki był remis po 11. Gra falowała, prowadzący w tym meczu zmieniał się, mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie obie drużyny popełniły dużo błędów własnych. Legionowianki prowadziły 19:17 po czym straciły kilka punktów z rzędu, przegrywały 20:24. Czujna gra na siatce mielczanek sprawiła, że wygrały one partię numer dwa.

W trzecim secie meczu ekipa z Podkarpacia prowadziła 6:0. Przyjezdne z Mazowsza miały duże problemy z przyjęciem. Tak wysoka przewaga sprawiła, że mielczanki rozluźniły się. Ich rywalki kontrataki zamieniały w punkty, przegrywały 6:8. Gospodynie grały na pół gwizdka, seriami traciły punkty, przegrywały 10:13, z dobrej strony pokazała się Dominika Mras. Więcej do powiedzenia na boisku miał zespół z Mazowsza. W polu zagrywki punktowała Aleksandra Jedut i było 16:12 dla Legionovii. Przełom w grze Stali nastąpił wówczas, gdy w polu zagrywki pojawiła się Karolina Hochołowska. Dzięki niej oraz atakom Darii Dąbrowskiej gospodynie odrobiły straty, miały jeden punkt przewagi (17:16). Nie mające nic do stracenia siatkarki Legionovii po raz kolejny zbudowały sobie trzypunktowa przewagę (20:17). Drużyna z Podkarpacia wyrównała po atakach Karoliny Staniszewskiej (20:20). O tym komu przypadnie zwycięstwo w tej części meczu musiała decydować gra na przewagi. Obie drużyny popełniły błędy własne. Ostatecznie zespół z Mazowsza wygrał tego seta po punktowym bloku i pozostał w grze.

Podrażnione porażką w gospodynie po ataku Sonii Kubackiej prowadziły 3:1. Mielczanki grały źle, seriami traciły punkty, przegrywały 5:8, nie potrafiły złapać swojego rytmu gry. Podopieczne Grzegorza Kowalczyka bardzo dobrze zagrały w obronie, punktowały w bloku. Do remisu po 10 doprowadziła atakiem Daria Dąbrowska. Po punktowych blokach wspomnianej Darii Dąbrowskiej tablica wyników wskazała ich prowadzenie 13:11. W polu zagrywki bardzo dobrze spisała się Karolina Hochołowska, było 15:11. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera gości okazała się być dobrym ruchem. Kilka chwil później legionowianki zbliżyły się na jeden punkt do Stali (15:14). Przy serii zagrywek Darii Dąbrowskiej Stal powiększyła przewagę do pięciu punktów (19:14). Liderki tabeli zagrały z pełnym zaangażowaniem. Po asie serwisowym Karoliny Staniszewskiej było 23:18. Skuteczny blok gospodyń zakończył ten set.

MVP: Karolina Hochołowska

ITA TOOLS Stal Mielec – Legionovia Legionowo 3:1
(25:20, 25:22, 28:30, 25:19)

Stal: Budnik, Daria Dąbrowska, Mucha, Gierszewska, Kucharska, Kubacka, Pancewicz (libero) oraz Zuzanna Kulig, Staniszewska, Bryda, Hochołowska, Brzoska
Legionovia: Dębowska, Jedut, Bartczak, Duda, Diana Dąbrowska, Górecka, Klaudia Kulig (libero) oraz Mras, Łubianka, Kielak, Kubas (libero)