Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec rozbiła LOS i jest o krok od awansu do TAURON Ligi

I liga K: Stal Mielec rozbiła LOS i jest o krok od awansu do TAURON Ligi

ITA TOOLS Stal Mielec w trzech setach rozbiła LOS Nowy Dwór Mazowiecki i jest o krok od awansu do TAURON Ligi. Siatkarki z Mazowsza jedynie w trzecim secie nawiązały w miarę wyrównaną grę. W pierwszej i drugiej partii nie miały zbyt wiele do powiedzenia i przegrały je z kretesem.

Mielczanki od samego początku spotkania narzuciły swój styl gry. Dobra gra w obronie oraz na siatce sprawiła, że Stal prowadziła 6:2. Trener Bartosz Kujawski w krótkim odstępie czasu wykorzystał dwie przerwy na żądanie, jego podopieczne przegrywały 4:10. Sygnał do odrabiania strat dała Sandra Świętoń, LOS przegrywał 6:10. Odrzucone od siatki nowodworzanki seriami traciły punkty, przy serii zagrywek Sylwii Kucharskiej było 19:8. Z kolei przy serii zagrywek Sonii Kubackiej było 24:10. Siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego miały bardzo duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Atak Marty Budnik zakończył tę część meczu

W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie, stroną dyktującą warunki gry były mielczanki. LOS był w odwrocie, w dalszym ciągu miał problemy z przyjęciem, przegrywał 4:8. Nowodworzanki do gry próbowała poderwać Sandra Świętoń, punktowała ze skrzydła, prowadzenie mielczanek zmalało do dwóch punktów (8:6). Z biegiem czasu uwidoczniła się duża przewaga podopiecznych trenera Wiesława Popika. Po asie serwisowym Sylwii Kucharskiej i kontrataku Emilii Muchy było 14:8. Dzięki wspomnianej Kucharskiej przewaga mielczanek wzrosła do dziewięciu punktów (17:8). Przy stanie 20:10 w polu zagrywki zameldowała się Sonia Kubacka i pozostała w nim do końca spotkania. Mielczanki bawiły się siatkówką, grały swobodnie, kontrataki zamieniały w punkty. Tego jednostronnego seta atakiem ze skrzydła zakończyła Karolina Staniszewska.

Otwarcie trzeciego seta należało do Stali. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Marta Budnik, było 4:0 dla drużyny z Podkarpacia. Nowodworzanki nie miały pomysły na grę, odbijały się od bloku mielczanek niczym od ściany, przegrywały 3:8. Siatkarki z Mazowsza nie miały siatkarskich argumentów, seriami traciły punkty. Mielczanki dominowały w każdym, elemencie siatkówki. Po asie serwisowym Sylwii Kucharskiej było 18:11. Wówczas do odrabiania strat zerwały się zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego, punktowała Katarzyna Kowalczyk, LOS przegrywał 14:18. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Popika była dobrym posunięciem. Z dobrej strony pokazała się Karolina Staniszewska, było 19:14 dla zespołu z Mielca. Miejscowa ekipa powiększyła przewagę do siedmiu punktów, prowadziła 23:16. Wówczas przytrafił im się przestój, straciły cztery punkty w jednym ustawieniu. W ekipie LOS-u w polu zagrywki punkty zdobyła Izabela Filipek, było 23:20. Ostatnie dwie akcje należały do Stali, atakiem ze skrzydła zmagania zakończyła MVP tego meczu Karolina Staniszewska.

MVP: Karolina Staniszewska

ITA TOOLS Stal Mielec – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:0
(25:11, 25:10, 25:20)

Stal: Staniszewska (13), Bryda (7), Budnik (4), Mucha (10), Kubacka (9), Kucharska (9), Pancewicz (libero) oraz Łyduch (libero)
LOS: Filipek (2), Świętoń (7), Maj, Reiter (3), Paluszkiewicz (3), Kowalczyk (5), Balcerowicz (libero) oraz Czerwińska, Kott (1), Sidor (4), Grzelak (4)