Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec lepsza od beniaminka

I liga K: Stal Mielec lepsza od beniaminka

Stal Mielec zgodnie z planem pokonała beniaminka ze Stężycy 3:0. Jedynie w trzecim secie młoda ekipa gości nawiązała w miarę wyrównaną grę i była bliska wygrania tej części gry. Większe doświadczenie i ogranie na ligowych boiskach było atutem zespołu z Podkarpacia, który rozstrzygnął tę część meczu na swoją korzyść.

Było to spotkanie dwóch ekip o różnych ambicjach. Zespół Wieżycy niegdyś grał już w I lidze kobiet, lecz drużynie tej zabrakło środków finansowych, aby zadomowić się na zapleczu elity na dłużej. Mielecka Stal zamierza w tym sezonie awansować do TAURON Ligi. Najgroźniejszym rywalem podopiecznych trenera Przemysława Michalczyka będzie zespół z Tarnowa.

Dwa pierwsze sety Stal kontrolowała i pewnie je wygrała. Wydawało się, że mecz rozstrzygnie się ekspresowo, zespół z okolic Gdańska nie zamierzał szybko wracać do domu. W trzecim secie zarysowała się wyraźna przewaga Wieżycy, która po asie serwisowym Natalii Rejment wygrywała 13:6. Po przerwie na żądanie mieleckiego trenera Stal odrobiła cztery punkty i wróciła do gry o zwycięstwo w tym secie. Po kiwce Rozalii Hnatyszyn Stal doprowadziła do remisu 19:19. Przyjezdne były wówczas w wyraźnej defensywie. Ekspresowo Stal wyszła na prowadzenie 23:21. Mecz zakończył się kolejną udaną kiwką i Stal pewnie wygrała 3:0.

MVP: Katarzyna Bryda

ITA TOOLS Stal Mielec – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:0
(25:20, 25:20, 25:23)

Stal: Molenda (13), Bryda (12), Mras (1), Urbanowicz (8), Szczygioł (10), Muszyńska (6), Samul (libero) oraz Hnatyszyn (7)
Wieżyca: Rejment (7), Kubryn W. (5), Kuligowska (15), Milkowska (1), Kubryn O. (2), Lendzioszek (11) Dabrowska (libero) oraz Markiewicz, Malinowska, Kulig (4), Nowacka i Duszyńska (1)