Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec bliżej gry w finale, porażka Energetyka

I liga K: Stal Mielec bliżej gry w finale, porażka Energetyka

fot. SPS Stal Mielec

W pierwszym meczu półfinałowym Energetyk Poznań przegrał we własnej hali 0:3 ze Stalą Mielec. Przyjezdne lepiej zagrały w przyjęciu oraz ataku i te elementy miały duży wpływ na ich końcowe zwycięstwo. Drugi oraz ewentualnie trzeci mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę i niedzielę.

Mielczanki przystąpiły do meczu z Energetykiem bez kontuzjowanej Katarzyny Brydy. Początek spotkania był wyrównany. Zarówno Stal, jak i Energetyk kończyły swoje ataki z pierwszego uderzenia. Sygnał do ataku dla zespołu gości dała Hanna Łukasiewicz, po jej zbiciach było 10:7 dla Stali. Poznanianki dzięki skutecznej Emilii Oktabie odrobiły straty, punktowały w bloku i miały jeden punkt więcej od ekipy z Podkarpacia, prowadziły 16:15. Swoje podopieczne przywołał trener Adam Grabowski, kilka chwil później ponownie miały trzypunktową przewagę (20:17), asem serwisowym popisała się Paulina Stroiwąs. Wiele ożywienia w poczynania zespołu z Poznania wniosła Wiktoria Niwald, przy jej serii Energetyk odrobił straty i po ataku Weroniki Fojucik prowadził jednym punktem (22:21). Odpowiedź mielczanek była natychmiastowa, na boisku w miejsce Kingi Hatali pojawiła się Marta Duda. Siatkarka ta popisała się punktowymi atakami i było 24:23 dla ekipy gości. Błąd dotknięcia siatki po stronie Energetyka sprawił, że Stal wygrała pierwszego seta.W kolejnym secie obraz gry nie uległ zmianie, na boisku trwała wzajemna wymiana ciosów. Punktowy atak Weroniki Fojucik dał zespołowi z Poznania dwupunktową przewagę (5:3). Odpowiedź mielczanek była natychmiastowa, ze skrzydła atakowała Hanna Łukasiewicz i było 9:7 dla przyjezdnych. Gra obu ekip falowała, podopieczne trenera Adama Grabowskiego na skutek błędów własnych straciły pięć punktów z rzędu i przegrywały 11:13. Następnie do głosu doszły mielczanki odrobiły straty, punktowała Julita Molenda i miały jeden punkt przewagi (14:13). Do stanu 18:18 gra toczyła się punkt za punkt, cenne punkty w ataku zdobyła Hanna Łukasiewicz, w bloku punkt dołożyła Katarzyna Żabińska i było 21:18 dla Stali. Przestój zespołu gości sprawił, że tablica wyników wskazała remis po 22. Końcówka seta należała ponownie do zespołu z Podkarpacia, atak Pauliny Stroiwąs z piłki przechodzącej sprawił, że mielczanki zapisały na swoje konto seta numer dwa.

Rozpędzone mielczanki poszły za ciosem i na początku ostatniego seta prowadziły 4:0, z dobrej strony zaprezentowała się Dominika Mras. Siatkarki z Poznania zniwelowały nieco straty, po zbiciu Weroniki Fojucik przegrywały 6:7. Więcej do powiedzenia w tym okresie gry miały zawodniczki zespołu gości, w ataku wiele ożywienia wniosła Marta Duda, skutecznie atakowała i poprawiła jakość gry w tym elemencie zespołu Stali. Czapa na Klaudii Świstek dała przyjezdnym trzypunktową przewagę  (11:8). Zespół ze stolicy Wielkopolski doprowadził do remisu 13:13, po czym przytrafił mu się przestój. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego czujnie zagrały w obronie i na siatce, tym razem to poznanianki popełniły błędy i przegrywały 15:19. Pomimo niekorzystnego obrotu spraw na boisku Energetyk dzielnie walczył i nie poddawał się. Błąd w ataku Hanny Łukasiewicz sprawił, że przewaga mielczanek zmalała do jednego punktu (20:19). Poznanianek na więcej nie było stać, rozpędzony zespół gości utrzymał przewagę do końca meczu. Atak Marty Dudy zamknął ten mecz.

MVP: Hanna Łukasiewicz

Enea Energetyk Poznań – SPS Stal Mielec 0:3
(23:25, 23:25, 23:25)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw:
1:0 dla Stali Mielec

Składy zespołów:
Energetyk: Klekot (2), Regulska (3), Świstek (11), Miechowicz (3), Okraba (7), Fojucik (15), Skomorowska (libero) oraz Nowakowska (2), Niwald
Stal: Łukasiewicz (14), Stroiwąs (4), Żabińska (5), Molenda (11), Mras (3), Hatala (1), Samul (libero) oraz Duda (16) i Wardęga (libero)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off w I lidze kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę