Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sokół Mogilno rozbił Częstochowiankę

I liga K: Sokół Mogilno rozbił Częstochowiankę

fot. Michał Szymański

Mecze z udziałem Częstochowianki są jednostronne. Tym razem o trzy punkty wzbogacił się beniaminek z Mogilna, który w krótkich trzech setach odprawił z kwitkiem zespół spod Jasnej Góry. Mogilanki dzięki tej wygranej zniwelowały do dwóch punktów straty do ósmej Nike. Częstochowianka niezmiennie zajmuje przedostatnie miejsce.

Na początku meczu obie drużyny grały punkt za punkt. Częstochowianka po ataku Joanny Komorek prowadziły 5:3. Do remisu po 6 doprowadziła Weronika Fojucik. Z biegiem czasu do głosu doszły siatkarki z Kujaw, przyjezdne dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 11:10. Podopieczne trenerki Anity Krzyczmonik popełniły proste błędy, szczególnie w przyjęciu, mogła podobać się gra Pauliny Stroiwąs (15:11). Pojedynczymi akcjami serię gospodyń próbowała przerwać Martyna Chmielewska, ale było to za mało na dobrze usposobione gospodynie (17:14). Siatkarki Sokoła punktowały w bloku, końcówka seta była ich popisem. Czujnie zagrały na siatce, ostatni punkt zdobyła niezawodna Sandra Szczygioł.W drugim secie spotkania motorem napędowym zespołu z Mogilna była Sandra Szczygioł, zawodniczka ta punktowała w ataku oraz w polu zagrywki, Sokół prowadził 5:2. Gospodynie dominowały w ataku oraz w polu zagrywki, przy serii zagrywek Justyny Czupryniak było 12:4. Przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów, miały duże problemy z przyjęciem. Po ataku Sandry Szczygioł było 18:6. Przyjezdne dopiero w końcówce przy stanie 24:11 zdobyły trzy punkty z rzędu, jednak to wszystko było za mało aby myśleć o nawiązaniu wyrównanej gry. Atak Weroniki Fojucik sprawił, że po 19 minutach Sokół rozgromił swoje rywalki w stosunku 25:14.

W ostatniej partii tego spotkania przewaga gospodyń była jeszcze większa. Przy stanie 6:3 w polu zagrywki zameldowała się Maja Pilarczyk i pozostała w nim do stanu 14:3.  Przyjezdne popełniły wiele prostych błędów, seriami traciły punkty i można powiedzieć, że asystowały na boisku. Różnica dzieląca obie była bardzo duża. O grze zespołu gości trudno napisać cokolwiek pozytywnego . Atak Wiktorii Przybyło zamknął ten jednostronny mecz. Była to dziesiąta porażka z rzędu Częstochowianki.

MVP: Sandra Szczygioł

Sokół Mogilno – Częstochowianka Częstochowa 3:0
(25:18, 25:14, 25:10)

Składy zespołów:
Sokół: Przybyło, Stroiwąs, Kohut Jóźwiak, Fojucik, Szczygioł, Łuczak (libero) oraz Czupryniak, Łuszczyszyn, Pawlak, Pilarczyk i Koziorowska (libero)
Częstochowianka: Komorek, Formela, Grabińska, Biegańska, Worwąg, Chmielewska, Luftner (libero) i Stanowska (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę