Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS Szczyrk lepszy od Częstochowianki

I liga K: SMS Szczyrk lepszy od Częstochowianki

Młode siatkarki ze Szczyrku pokonały Częstochowiankę 3:0. O wygranej uczennic zadecydowała dobra gra w bloku oraz w obronie. Przyjezdne spod Jasnej Góry miały swoje szanse w pierwszym secie, ale nie wykorzystały ich. SMS jest na drugim miejscu w tabeli i traci do Płomienia dwa punkty. Częstochowianka zajmuje 7. miejsce i ma 13 punktów.

Na początku meczu obie drużyny grały punkt za punkt, obie też kończyły akcje z pierwszego uderzenia. Wynik oscylował wokół remisu, przyjezdne po błędach własnych SMS-u zbudowały sobie dwupunktową przewagę 12:10. Ich prowadzenie wzrosło do czterech punktów po tym jak punkt w bloku zdobyła Wioletta Lach (15:11). Odpowiedź uczennic była bardzo szybka, przy serii Martyny Borowczak doszło do remisu 16:16. Gra obu ekip falowała, obie seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Młode zawodniczki ze Szczyrku nie dawały za wygraną, czujnie zagrały w bloku i obronie. Bliżej końcowego zwycięstwa była ekipa spod Jasnej Góry (24:23), końcówka seta należała do SMS-u. Ostatnie dwa punkty po długich wymianach zdobyły zawodniczki uczące się w Szczyrku, atakowała Martyna Borowczak. Seta atakiem z prawego skrzydła zamknęła Julita Piasecka.

W drugim secie meczu po ataku Rozalii Hnatyszyn zespół z Częstochowy prowadził 3:1. Do remisu doszło po ataku ze środka Dominiki Pierzchały (3:3). Do stanu 9:9 gra toczyła się punkt za punkt, po czym asem serwisowym popisała się Martyna Leoniak i było 11:9 dla zespołu gospodyń. Uczennice bardzo dobrze grały w obronie, podbijały ataki swoich rywalek, punktowały w kontratakach. Zawodniczki uczące się w Szczyrku wzmocniły swoją zagrywkę, odrzuciły częstochowskie siatkarki od siatki i po tym jak z drugiej piłki zaatakowała Oliwia Poreda miały czteropunktową przewagę (18:14). Zespół z Częstochowy stanął w miejscu, mylił się w prostych akcjach i wysoko przegrał odsłonę numer dwa w stosunku 16:25.

W trzecim i zarazem ostatnim secie tego meczu gra obu ekip falowała. Najpierw prowadził SMS 5:1, potem w jednym ustawieniu straciły one sześć punktów z rzędu i przegrywały 5:8. Przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu, żadnej z ekip nie udało się zbudować wyraźnej przewagi (13:13, 15:15, 17:17). SMS-owi udało się zbudować dwupunktową przewagę (19:17), kilka chwil później był remis po 19. Przy stanie 22:22 do głosu doszły podopieczne trenerki Joanny Staniuchy Szczurek. Lepsza gra w obronie oraz punkty zdobyte w bloku w końcówce seta zadecydowały o zwycięstwie zespołu ze Szczyrku. W całym spotkaniu SMS punktował 13 razy w bloku, a Częstochowianka 5 razy.

SMS PZPS Szczyrk – Częstochowianka Częstochowa 3:0
(26:24, 25:16, 25:22)

SMS: Pierzchała (8), Szmajduch (1), Borowczak (15), Stefanik (2), Leoniak (14), Walczak (1), Czyrniańska (libero) oraz Poreda (3), Piasecka (10), Rejment (1) i Dąbrowska (libero)
Częstochowianka: Szumera (3), Matyszczak, Hnatyszyn (11), Mroczek (12), Ociepa (2)Lach (6), Wysokińska (libero) oraz Szynkiel, Pietrzkiewicz, Sidor (3), Zych i Jakubowska (1)