Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS rzutem na taśmę pokonał NOSiR

I liga K: SMS rzutem na taśmę pokonał NOSiR

fot. smspzps.pl

Młode uczennice ze Szczyrku nie zwykły przegrywać we własnej hali. Tym razem musiały się sporo namęczyć, aby pokonać zespół z Mazowsza. Po dwóch partiach było 2:0 dla SMS-u, kolejne dwie wygrały nowodworzanki, w tie- breaku nie miały zbyt wiele do powiedzenia i przegrały cały mecz 2:3.

W pierwszej rundzie NOSiR wygrał z SMS-em 3:0 i była to jedna z nielicznych porażek młodych siatkarek. Zawodniczki uczące się w Szczyrku rozpoczęły konfrontację ze swoimi rywalkami bardzo dobrze. Siatkarki SMS-u przeważały we wszystkich elementach. W secie premierowym posiadały inicjatywę, prowadząc m.in. 8:5 i 16:12, by ostatecznie wygrać 25:21. W drugim walki było nieco więcej, przyjezdne zdołały odrobić początkowe straty do stanu 21:20, finisz należał jednak do podopiecznych trenera Wiesława Popika.Od partii trzeciej gra na dobre się wyrównała. Kiedy rywalki z Nowego Dworu Mazowieckiego odskoczyły na 16:11 szkoleniowiec gospodyń desygnował na parkiet Martynę Czyrniańską i Martynę Leoniak. Manewr ten okazał się być skuteczny, uczennice doprowadziły do remisu, jednocześnie zmarnowały swoje szanse i przegrały tę część meczu dopiero po grze na przewagi. Przeciwniczki rozkręciły się wówczas, a mnóstwo problemów miejscowym sprawiały liczne sprytne kiwki. Jako, że większość takich prób nie znajdywała odpowiedzi, zawodniczki NOSiR Świt mimo wszystko niespodziewanie doprowadziły do tie-breaka.

Decydująca batalia to już popis uczennic, które „odjechały” błyskawicznie na 5:2, a tuż po zmianie stron prowadziły aż 10:3. Nie mogły tak potężnego zapasu punktowego zmarnować, sięgając po zasłużone zwycięstwo. Najbardziej przyczyniły się do niego wspomniane skrzydłowe – Czyrniańska zdobyła 32 punkty, Leoniak dołożyła ich 20. Zespołowo zwłaszcza w bloku SMS PZPS wyraźnie górował nad konkurentkami – 14 do 8, w polu zagrywki minimalnie lepszy był SMS – 6-4. SMS zajmuje wysokie, drugie miejsce w tabeli, traci do zespołu z Opola dziewięć punktów. Wszystko wskazuje, że podopiecznym trenera Wiesława Popika przypadnie drugie miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Jak wiadomo SMS nie będzie brał udziału w fazie play-off i zakończy grę. NOSiR już wcześniej zapewnił sobie utrzymanie, zajmuje on dziewiąte miejsce i ma tyle samo punktów, co Częstochowianka – 29. Ostatnie dwa mecze podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego rozegrają z Uni Opole i Energetykiem Poznań.

SMS PZPS Szczyrk – NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:2
(25:21, 25:22, 24:26, 20:25, 15:4)

Składy zespołów:
SMS: Pierzchała (7), Borowczak (12), Leoniak (18), Czyrniańska (32), Hyży (3), Walczak (2), Łyduch (libero) oraz Czaplicka, Piasecka (2), Stambrowska (4), Brzoza, Łagida (2) i Dąbrowska (libero)
NOSiR: Tkaczyk (4), Paluszkiewicz (9), Wołoszyn (10), Turkot (17), Jędrzejewska (18), Cybulska (5), Balcerowicz (libero) oraz Wydmańska (3), Serowiecka i Świętoń

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna, smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę