Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS ponownie odwrócił losy meczu, Stal z jednym punktem

I liga K: SMS ponownie odwrócił losy meczu, Stal z jednym punktem

Mistrzynie piątego seta – tak można określić postawę SMS-u w tegorocznych rozgrywkach. Drugi raz z rzędu młode siatkarki ze Szczyrku odwróciły losy meczu. Tym razem pokonały Stal Mielec, choć wcześniej przegrywały 0:2. SMS został wiceliderem tabeli, a Stal znalazła się na czwartym miejscu.

Identyczny scenariusz, jak za poprzednim razem, miało starcie siatkarek SMS-u PZPS ze Stalą Mielec. Identyczny był też efekt końcowy. – Ponownie źle weszliśmy w mecz. Początki setów były w miarę dobre, ale później rywalki nam odskakiwały, głównie z powodu naszych słabszych momentów gry – powiedział trener Miłosz Majka, prowadzący drużynę w starciu ze Stalą.

Przywołane odsłony numer 1 i 2 padły łupem przyjezdnych, które pozwoliły ekipie ze Szczyrku zdobyć odpowiednio 18 i 22 punkty. Uwagę z czysto statystycznego ujęcia zwraca 10 błędów własnych uczennic w premierowej partii i aż 20 „oczek” rozpędzonych mielczanek w ataku w secie następnym.

Wstęp trzeciego seta to poprawa po stronie siatkarek SMS-u PZPS, zaprocentowała ona prowadzeniem 8:3. Do znacznie wyższej skuteczności ataku gospodynie dołożyły kilka bloków, czym doprowadziły do przedłużenia meczu. O tym, że losy potyczki rozstrzygnięte zostały w tie-breaku w dużej mierze przesądził właśnie uczennic. W wygranej 25:21 i toczonej pod pełną kontrolą odsłonie czwartej na koncie ekipy ze Szczyrku znalazło się aż 7 punktowych „czap”.

Decydująca partia nie była wcale „nerwówką”. Miejscowe odskoczyły przeciwniczkom na 5:2, niebawem zrobiło się 10:6 i 12:7, a dysproporcja w ilości ataków zwieńczonych sukcesem była dwukrotna na rzecz SMS-u PZPS. – Dziewczynom należą się słowa uznania za determinację, bo podniosły się w trudnej sytuacji – dodaje szkoleniowiec szczyrkowskiej drużyny.

Z 24 punktami konfrontację ze Stalą zakończyła Martyna Leoniak, 17 dorzuciła Julita Piasecka, a 15 dająca świetną zmianę w trakcie spotkania Martyna Borowczak. Po 4 bloki z łącznie 16 całej drużyny odnotowały środkowe – Dominika Pierzchała i Zuzanna Kulig.

SMS PZPS Szczyrk – Stal Mielec 3:2
(18:25, 22:25, 25:19, 25:21, 15:10)

SMS: Pierzchała (8), Łazowska (4), Piasecka (17), Leoniak (24), Czyrniańska (7), Hyży (2), Dąbrowska (libero) oraz Szmajduch, Borowczak (15), Kulig (10) i Brzoza (1)
Stal: Stroiwąs (11), Żabińska (7), Bryda (12), Molenda (14), Stachowicz (7), Duda (12), Samul (libero) oraz Felak (7), Mras i Wardęga