Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sensacja w Mielcu, Olimpia z kompletem punktów

I liga K: Sensacja w Mielcu, Olimpia z kompletem punktów

Do dużej sensacji doszło w Mielcu, gdzie wicelider tabeli przegrał z ostatnią drużyną tabeli Olimpią 1:3. Było to pierwsze zwycięstwo beniaminka z Dolnego Śląska w tegorocznych rozgrywkach. Zespół z Jawora pomimo zwycięstwa nadal zamyka ligową tabelę.

Na początku meczu niespodziewanie prowadziła Olimpia 6:3, gospodynie popełniały błędy własne. Szybko też odpowiedziały swoim rywalkom i wyrównały stan seta, był remis po 6. Lepiej na boisku spisywały się przyjezdne, które nie miały nic do stracenia, czujnie zagrały na siatce i po punktowym ataku Weroniki Gierszewskiej miały dwupunktową przewagę (9:7). Grające na luzie jaworzanki przy serii Aleksandry Deptuch powiększyły swoją przewagę do siedmiu punktów (19:12). Mielczanki kompletnie zlekceważyły swoje rywalki, nie miały pomysłu na ich zatrzymanie. Dzięki Katarzynie Żabińskiej miejscowe siatkarki zniwelowały straty do trzech punktów (16:19). Mielczanki miały problemy z przyjęciem, grały ospale, na nic więcej w tej części gry nie było je stać. Cecylia Pietruszka dołożyła punkt w zagrywce, a seta udanym atakiem ze skrzydła zakończyła Aleksandra Deptuch.

W drugiej partii spotkania do stanu 6:4 dominowała ostatnia drużyna tabeli, dobrze w ataku spisała się Weronika Gierszewska oraz Aleksandra Deptuch. Gospodynie odpowiedziały atakami Hanny Łukasiewicz, odrobiły straty i miały dwa punkty więcej niż Olimpia (8:6). Mielczanki poszły za ciosem, przy serii Pauliny Stroiwąs zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (13:8). Był to przełomowy moment seta, gospodynie wróciły na właściwe sobie tory i to one dyktowały warunki gry. Przy stanie 19:13 w polu zagrywki zameldowała się Klaudia Felak, popisała się trudnymi zagrywkami, siatkarki z Jawora popełniły wiele błędów własnych, w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu i przegrywały 13:24. Seta atakiem ze środka zamknęła Łucja Laskowska.

Jaworzanki po raz kolejny zaskoczyły swoje przeciwniczki, przy serii Martyny Pszcz niespodziewanie prowadziły 9:1, mielczanki stanęły w miejscu i w jednym ustawieniu straciły osiem punktów. Siatkarki z Podkarpacia nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i myliły się w wielu elementach siatkówki. Trener Adam Grabowski w krótkim czasie wykorzystał dwie przerwy na żądanie, rotował składem, zabiegi te na niewiele się zdały. Przyjezdne grały na luzie, cieszyły się z każdego zdobytego punktu oraz wygranej akcji, prowadziły już 20:12. Na tak grającą ekipę z Jawora mielczanki nie miały pomysłu. Ostatnia drużyna tabeli dyktowała warunki gry, a gospodynie z niedowierzaniem patrzyły na to, co dzieje się na boisku. Przy stanie 24:13 gospodynie zerwały się do ataków i do odrabiania strat, było na to już za późno. Seta atakiem zakończyła Weronika Gierszewska.

Miejscowe siatkarki wykorzystały limit swoich błędów i chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji w tym spotkaniu, tę część meczu musiały wygrać. Po dwóch asach serwisowych w wykonaniu Cecylii Pietruszki oraz ataku ze środka Agaty Mackiewicz tablica wyników wskazała prowadzenie Olimpii 9:6. Mielczanki grały na stojąco. Sytuacja zmieniła się, gdy w polu zagrywki znalazła się Aleksandra Stachowicz, doszło do remisu po 10. Błędy i przestoje w grze zespołu z Podkarpacia ponownie dały znać o sobie, przyjezdne wypracowały sobie trzypunktową przewagę po bloku na Paulinie Stroiwąs, po czym stanęły i po ataku Katarzyny Brydy był remis 16:16. Grę przerwał trener Olimpii Radosław Pokrywa. Jak się okazało był to dobry ruch tego szkoleniowca, jego podopieczne bardzo dobrze zagrały w bloku, ich grę napędziła Weronika Gierszewska oraz Cecylia Pietruszka i dzięki nim ostatnia drużyna tabeli prowadziła 23:19. Mielczanki doprowadziły rywalizację do stanu 23:24, jednak ostatnie słowo w tym secie należało do Olimpii. Seta atakiem zakończyła Aleksandra Deptuch.

MVP: Weronika Gierszewska

SPS Stal Mielec – Olimpia Jawor 1:3
(19:25, 25:15, 18:25, 23:25)

Stal: Laskowska (1), Żabińska (7), Hochołowska (1), Stachowicz (2), Duda (5), Wardęga (3), Samul (libero) oraz Łukasiewicz (14), Felak (8), Stroiwąs (11) i Bryda (9)
Olimpia: Mirosławska (3), Pietruszka (14), Mackiewicz (8), Deptuch (15), Piszcz (3), Gierszewska (25), Klisiak (libero) oraz Makarewicz (1), Mielczarek, Marcyjanik  i Kwolek (libero)